552 Shares 8266 views

MC 21-12. MC karabin 21-12 polowanie. Charakterystyka, instrukcja, zdjęcia

Dziś zepsuty przez szerokiej gamy półautomatycznych strzelb nawet rosyjscy myśliwi starej szkoły zaczął zapominać, że w jednym czasie większość z nich była szanowana sen – Tula karabin samopowtarzalny MC 21-12. Dziś to pojedyncza lufą pistoletu, pomimo faktu, że w dalszym ciągu być produkowane TOZom uważane złe i przestarzałe we wszystkich aspektach. Zwłaszcza dla młodych myśliwych, dla których myślistwo jest tylko chwilowa moda mijania lub rodzaju działalności korporacyjnej. W tych kręgach pistolet – to nie jest narzędziem i wyznacznikiem statusu społecznego jego właściciela. W tym artykule nie będziemy chwalić uhonorowany weteran przemysłu zbrojeniowego Radzieckiego. I nie będziemy na niego podwiesić błoto, wymieniając wszystkie niedociągnięcia. Celem artykułu jest, aby spojrzeć na broni myśliwskiej MC 21-12 z pozycji nowoczesnych rybaków, które są w pełni zarządzanych smakować różnorodne zarówno importowanych i krajowych „samozaryadok”.

Historia broni

Prawdopodobnie około 21-12 karabin MTS swojej ponad pięćdziesięcioletniej historii nie tylko leniwy pisanie, więc w tym artykule będziemy po prostu przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia w życiu tej broni, a także pokrótce omówić swoje właściwości techniczne i cechy konstrukcyjne. Ten „self-ładowania” jest prawdziwie kultowy dla wielu myśliwych, rybaków z przeszłości, więc nawet ten nabivshaya informacji krawędzi mogą być przydatne dla kogoś, dobrze, albo przynajmniej teoretycznie interesująca. Tak, MC 21-12 karabin (zdjęcie powyżej pokazuje) powstały projektant Nikołajew VA Jest półautomatyczną broń jednorazowe zawodowym i amatorskim polowania. Początkowo, w okresie od 1956 do 1964. Model ten był produkowany w TsKIB COO. Ponadto do 1965 roku wydano MC 21, a nawet 16 do 20 kaliber. Na targach w Lipsku, które odbyło się w 1965 roku, model ten został wyróżniony Złotym Medalem. W tym samym roku przeniósł się do kwestii broni TOZ. Do dzisiaj MC 21-12 były produkowane tylko w dwunastym kalibru.

Opis zespołów i mechanizmów

bronie automatyczne opiera się na zasadzie odrzutu podczas oddawania wał sprężynowy i walcowanie mechanizm migawki wzdłużne przesuwanie Browning systemu próbki w 1905 roku. Ładowanie odbywa się przez użycie dość długiej łodygi udaru w czasie jego ruchu do tyłu, a następnie w położeniu przednim. Zdejmowane lufą długości 750 mm ma tylną oczu wentylowanej typu. Komora – 70 mm. Szczegóły USM, kanał pysk i brama chromowana, to znacznie ułatwia opiekę nad ramionami i zwiększa jego trwałość.

Blokowanie bagażnik przez śrubę przesuwnych. Wypusty stałe otwierania trzpień. Na protoplastę tego modelu, „Auto-5” wyprodukowanego przez Browninga, nacisk ma prostokątny kształt. Tak więc, w jednym z pomieszczeń magazynu „Łowiectwa i polowania. gospodarka „Tsar'kov V. (honorowy element Moore), opisujące charakterystykę MC opóźnienia 21-12 broń – śrubę nerazedinenie i lufę z strzału, zwrócono uwagę na okrągły kształt ogranicznika za przyczynę tej wady. Oczywiście, prawdą słów starego myśliwego, ale to należy rozumieć, że zmiana w kształcie łap, że tak powiem, projekt uproszczenia, ze względu na konieczność obejścia praw patentowych Browning design. Należy również wziąć pod uwagę podczas wydawania broni, nikt nie byłby wykonany w latach pięćdziesiątych do produkcji niedokończonej modelu. Przyczyny problemów z broni, z zastrzeżeniem usunięcie wad strukturalnych, zazwyczaj zakorzenione w montażu i produkcji. Nie należy również zapominać o jakości amunicji.

MC karabin 21-12 polowanie ma mechanizmu spustowego typu młotek, zmontowany na odrębnej podstawie. Wydobywanie rękawy wykonane w czasie ruchu tułowia w pozycji do przodu. Jeśli kanał nie może być odblokowany strzał.

krótki opis

Shotgun MC 21-12 (Zdjęcia prezentowane w tym artykule pomogą czytelnikowi w celu uzupełnienia ich umysły o tej broni) ma rurową Pojemność magazynka beczki dołączone cztery naboje. Obudowa służy jako prowadzenie dla ruchu cylindra. Wkłady są zasilane z uchwytem sworznia, gdy jest on przemieszczany do przodu. Magazyn wypełniająca według jednego amunicja jest prowadzone okno w dolnej odbiornika. Jeśli to konieczne, strzelec może zablokować amunicję z uchwytem, zawierające zamontowany po lewej stronie okna frez. Nieautomatyczne typu dźwignia bezpieczeństwa niesie blokujący spust. Ciekawym elementem jest zdolność do przetasowania flagę na lewym boku. MC 21-12 kształt pistoletu tyłek. łóżko wyjmowany, jest ona ustalana na sprężynowym ciała nakrętka sklepu.

charakterystyki pracy

Broń wagowe 3,2-3,4 kg. Wymiary -1285h65h200. Wyzwalanie Pull – 1,5-2,5 kg. Czasami w literaturze wskazują, nie więcej niż 3,7 kg. Jeśli porównamy z nowoczesnymi Samozaładowczy karabinami na bazie stopów aluminium, jest całkiem sporo. Jednak MC 21-12 jest całkowicie wykonany z wysokiej jakości stali Tuli ma duży margines bezpieczeństwa. Producent gwarantuje 6500 strzałów. W przypadku wątpliwości czytelnika, dużo czy mało, w przykładzie, Iżewsk „Saiga”, w którym gwarancja jest tylko 2000 strzałów.

Ale wracając do naszego pistoletu. Margines bezpieczeństwa tych broni jest tak wielka, że z należytą starannością może być bardzo długa. Szkody nawet po dziesięć tysięcy strzałów są bardzo rzadkie. Oto niezawodny model – MC 21-12. Cechy pistoletów mówią same za siebie. Postaraj się 10.000 strzałów z importu „self-ładowania” standardzie, czy uda ci się mało prawdopodobne. Właściciele pistoletów należy uznać za jedną cechę – można używać tylko amunicję z rękawami z tworzywa sztucznego. Producent kategorycznie zabrania używania kaset metalowych i papierowych.

Każda miłość nie może być

Rozważyć inną unikalną stronę modelu MC 21-12. Recenzje i opinie o niej dwubiegunowej prawdopodobnie gorszą ostrość dyskusji przeciwników i zwolenników „Saiga”. W rzeczywistości, to ma zastosowanie do każdego pistoletu. Po tym wszystkim, wszyscy jesteśmy różni. Płeć, wiek, rodzaj aktywności wyższy nerwowego, status społeczny i poziom dochodów, doświadczenia obsługi broni i polowań, obecność lub brak popędu / zdolności do zrobienia czegoś własnymi rękami, i tak dalej. D. Wszystkie te czynniki będą mieć wpływ na postrzeganie zjawisk i obiektów czyni je wyjątkowym dla każdej osoby. Dobrze, jeśli wziąć pod uwagę jasny indywidualność każdego modelu broni, która nie jest wykonana na linii strumienia obrabiarek CNC, to staje się jasne, że nie można czekać do konsensusu na taki pstrokacizna społeczności myśliwskiej o bardzo kontrowersyjnej MC 21-12 karabinu.

Porady doświadczonych myśliwych pomóc radzić sobie z głównymi problemami tej broni. Są one znane wielu, a wszystkie one są uleczalne w domowym warsztacie. Krótko mówiąc, każdy myśliwy, który „z właściwym miejscem” rosną ręce z kilku wolnych dni i minimalnego zestawu narzędzi, które mogą sprawić, że półautomatyczny absolutnie niezawodne i bezproblemowe w użyciu.

Co zrobić: kupić samochód zagraniczny lub wspieranie krajowych producentów?

Ci, którzy nie chcą myśleć i działać w metalu, łatwiej jest kupować importowane „self-Charging”. Takie jedno-lufa strzelby są piękne, proste i praktycznie bezawaryjne. Jedna mała wada: cena tych broni może być czasami, a czasami o rząd wielkości wyższe niż koszt naszej MC 21. Istnieją także tak zwane modele low-end, ale ich jakość nie może być porównywana nawet z naszej produkcji „rękodzieło”, to pieniądze wyrzucone wiatr ,

Dzisiaj znowu cały świat objęła w wyniku kryzysu gospodarczego, koszt importu stale rośnie, tak że ich podaż jest ograniczona. W rusznikarzy krajowych mają doskonałą okazję do podjęcia niszę, która pojawia się na tym rynku nie tylko w Rosji i WNP, ale także w Europie. Zgadzasz się, że lepiej jest kupić niedrogie photography Rosyjska broń i lekko zmodyfikować, jeśli to konieczne, niż pozostać w ogóle bez jego hobby. Turkish dóbr konsumpcyjnych nie rozwiązuje problemu – są Samozaładowczy strzelby pojedynczej beczki i droższe niż krajowe, a także z jakości podobnymi problemami, chociaż reklamy twierdzą coś przeciwnego.

MC 21 została doceniona przez doświadczonych myśliwych w dawnych czasach, a teraz jest on kupiony przez tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na drogie broni lub doświadczonych koneserów. Oczywiście, ten karabin posiada nowoczesne konkurentów, takich jak legendarny "Murka" MP-153, TOZ-87 i "Snipe-auto". „Snipe” i „Murka” – dość niejednoznaczne przedstawiciele półautomatyczne polowanie, ale TOZ-87, czy jest on wykonany na najwyższym poziomie jakościowym, może stać się najlepiej krajowe karabin samopowtarzalny. „Narodowy” title od nas po prawej stronie jest MP-153, ale to kosztuje pół razy MC 21-12, a w stosunku do niego, ten model jest często gorszy w produkcji wysokiej jakości lufy, ma wąski celownika niewygodne i charakteryzuje się niedopasowaniem kagańcu załączniki. Rusznikarze pistolety Tula tradycyjnie charakteryzuje się doskonałymi pni i wspaniałej walki. Wielu myśliwych, którzy kupują MC 21 dzisiaj dokonać wyboru właśnie z powodu tych cech.

Debugowanie i wykańczanie zgodnie z procedurą Azarow A:. System automatyki

W jednym z numerów pisma „Polowanie i polowania. Przemysł „opublikował artykuł A. Azarow, w którym formułuje zalecenia dla debugowania MC 21-12 karabin. Poniżej, uważamy, że radzi autor.

Ogromną rolę odgrywa w automatyce system przesuwny. Czasami obrotu lufy karabinów karmione, które nie mają hamulca fazowania pierścień zaciskowy. W takich przypadkach, w sklepie umieszcza się parę pierścieni buforowych. Autor zaleca, aby właściciele zrobić mały fazie na yourself pierścieni, w przeciwnym razie mechanizm zacznie drapać ostre krawędzie do siebie, w tym samym czasie będzie dosłownie zostać usunięty frytki. Ponadto zadziory na klatce będzie zakłócać działania systemu odrzutu.

Proces zamykania lufy ma również decydującą rolę w skuteczności automatyzacji. Walka przystanek migawki, natomiast w przedniej pozycji, wznosi do góry i wchodzi przez okno trzonka macierzystych. Jego cylindryczna część nierówny gęsta, aby przylegać do ściany, okna. Zobacz konieczne po zmontowaniu pistolet okładce pudełka, ciasno powinno być tylko z tyłu. Jeśli nie, to strzał dokona nacisk na trzpieniu wycięcie pracą hartowania. W niektórych przypadkach taka przerwa może wynosić do jednego milimetra – jest niedopuszczalne. Teraz w sklepach można kupić broń dla modelu MC 21-12 części, by tak rzec, na każdą okazję. W ten sposób występy są wytwarzane o średnicy cylindrycznej części z 10,7 do 11,9 mm. Konieczne, wybierając w celu wyeliminowania tej wady. Silne zakłócenia i biednych polerowanie w tej części jest również niedopuszczalne, ponieważ nastąpi śruba nerastseplenie i beczka.

Możliwe błędy, debugowanie i debugowanie mechanizm migawki

Na szczycie bramy znajduje się na lewym końcu uchwytu, a prawa – wyrzutnik. Konieczne jest, aby sprawdzić wzrokowo i poczuć jakość szlifowania, w obecności zadziorów delikatnie usunąć ich aksamitną tkaninę. Po włożeniu plastikową bramę, to lepiej wymienić go na metalu, w celu uniknięcia odprysków. Należy również sprawdzić gęstość mechanizmów udarze. Niedozwolone duży luz poprzeczny w rowki okno migawki. Jeśli jest potrząsnąć z boku na bok, nie powinno hlyabat, gdyż może to prowadzić do pęknięcia mechanizmów. Ponadto należy sprawdzić podajnik zasobnika. Powinno być na równi z sklepowej (przemieszczenie dozwolone), nie powinno być zadziorów, ponieważ pojemniki są zablokowane w czasie przesuwu podajnika. Wszystkie ustalenia muszą być polerowane lub amunicji przy stosowaniu przylegać do nieprawidłowości. Gniazda do MC 21-12 muszą być wolne od wad, w zewnętrznej powierzchni wykładziny.

W stanie zmontowanym dolny prawy migawki naciskając występ ma prawo, aby uniknąć zatrzymania opóźnienia wyjścia amunicja klipów do terminatora. Czasami źle funkcjonujący broni, on wymyka. W tym przypadku, prawo zatrzymania uzyskuje nie wpuszczone do rowka na polu. Prowadzi to do jam w uchwycie kasety. Może to również nastąpić po stopnień ręcznych pistoletów gdy lufa jest uszkodzony i powierzchnia przedniego końca amortyzatora. W rezultacie migawki zacznie iść dalej do przodu pozycję. W tym przypadku naprawa jest zredukowana do zwrotnie i ustalające ochraniacze przedramienia. Pod może być zatrzymany specjalnie obrobioną pierścień.

W takim przypadku, jeśli migawka trochę przyhamować, zatrzymują się tuż musi naprawić wybuchowy w klatce, spychając go do kołnierza tulei. Jeżeli to nie ma miejsca (błoto w gnieździe sprężyny lub uszkodzony), pojemnik upadnie na ziemię. Dzieje się tak, gdy migawka jest w przyszłości, zostaną wysłane raz amunicji w podwyższonej zasobnika do komory, a kolejnym spadku mocy dla niego. Może również wystąpić, gdy niedoceniane średnicy tulei kołnierza. Jeżeli zatrzask jest opóźniony w szczelinie podajnika w czasie odwrotu, taca idzie w górę, a tułów, porusza się do przodu, utonie maksymalnie w lewo i zwolnić kasetę, która w wyniku upadku na ziemię.

Debugowanie i wykańczanie odbiornik

W wyniku tego, że zaślepka wystaje nad polem, pistolet przedramię luźno siedzi na przydzielone mu miejsce, zatrzaski, w tym przypadku, nie może wejść do krańców szczeliny. W rezultacie, łóżko zamienia się w klatce. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie regulacji pokrywy skrzynki. Czasami całej przypadkach, w których końcowy zacisk może być przykręcona do tsevyu pofalowana, powodując w cylindrze będzie hamowany w trakcie wycofywania wewnętrznych ścian. W tym przypadku, należy oczyścić powierzchnię drewna w tych miejscach. Jeśli to nie pomoże, to trzeba ponownie zainstalować klipu.

Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na sposób ustawić iglicy wiosną w spuście. Czy to kolidować z prawej ścianie? W pozycji złożonej i zdejmij pokrywę, aby sprawdzić, czy popychacze zaworów spust zaciśnięty. Konieczne jest zbadanie, czy odniesienia przesunięcia (przód) łóżko podkładkę w stosunku do otworu, gdyż może to spowodować uszkodzenie gwintu na końcu klatki i osłabia ich mocowanie.

Ogólne debugowania

Istnieją przypadki, w których kołnierz wkładka silnie odkształcone po strzale. Jest to spowodowane słabą mechanizm blokujący pasuje. Wykryć defekt ten jest możliwy tylko po strzelaninie.

Przed uruchomieniem pistoletu należy określić mniejszą średnicę cewki hamulca sprężynowego. Pierścień nosić go w rurę w magazynie. Należy również Rozwiertak aksamit do wygładzenia ostrych części na ostatnim przełomie wiosny. W tym przypadku posiadacz rura nie zostanie porysowana.

Zniekształcając śrubę, konieczne jest, aby upewnić się, że irytujące nie wystąpiły w pręta i trzpienia polu wiosny. Jeśli coś uniemożliwia im należy wyeliminować przyczynę. Ponadto, konieczność testowania ostrze amunicji. Jeśli obrócić pole lewo, wkład musi zatrzymać się odcięciem gdy migawka jest wyciągnięta. W przyszłości, nie idź do lewego ogranicznika.

Shotgun MC 21-12: cena

Ze względu na fakt, że te bronie zostały już wycofane z produkcji, trudno jest znaleźć na półkach sklepów gun. Jednakże, nie rozpaczaj, w podziemiach oni wciąż tam są, i jeśli to potrzebne, można je zamówić, jednak trzeba czekać na jakiś czas. Wadą takiego zakupu jest fakt, że nie będzie w stanie wybrać najlepszą spośród kilku przypadkach. Więc lepiej jest nadal znaleźć sklep, że broń wciąż mają w magazynie. Więc zdecydowaliśmy się kupić broń MC 21-12. Cena takiej „self-ładowania” będzie około 15 tysięcy, ale można kupić na rynku wtórnym broni w razie potrzeby. W tym przypadku koszt będzie znacznie niższa.

streszczenie

Wielu młodych myśliwych przestraszyć zasady automatyzacji w tej broni – wycofania lufy. Ale nie zapominajcie, że system ten został uruchomiony tylko do końca lat 80. ubiegłego wieku. Pierwsza produkcja półautomatyczna strzelba z gazu eksploatowanego systemu pojawił się dopiero w 1990 roku niewiele ponad dwadzieścia lat – i na półkach sklepów gun widać smukłe szeregi „samozaryadok” pary i na plecach systemu baryłkę jest reprezentowana przez model MC 21-12. Opinie myśliwych arktycznych o tym pistolecie jednoznaczny. Okazuje się, że w tych trudnych warunkach pogodowych, nigdy nie było i nadal nie ma alternatywy dla tej broni. MP w temperaturze 21-12 debugowany spaść do dwudziestu stopni Celsjusza okazał dokładne i niezawodne asystenta. Do tej pory jego północ wykorzystywane do produkcji renifery, a polowanie na gęsi, ponieważ jest bardzo ostra, a walka sterty pozwala pokonać ptaka na odległościach do siedemdziesięciu metrów.

Dziś MC 21-12 karabin nadal popytu przez myśliwych. Często nowa instancja działa bezbłędnie, odrzucając zło oszczerstwa, prawda „out of the box”. Jednakże odwrotna sytuacja dzieje i gdzie broń nie działa w ogóle. Jednak w tym przypadku, aby spędzić godzinę lub dwie ma wystarczająco dużo czasu, uzbrojony Rozwiertak, sprawiają, że działa jak zegar. Ze względu na atrakcyjne ceny, pistolet nabyć zarówno doświadczonych myśliwych i początkujących. Szczególnie cenione okazy radzieckiego zespołu. Mimo zaawansowanego wieku, wciąż zachwycają swoim właścicielom.

Więc odpisać strzelbę MC 21-12, pomimo swoich wad, arsenał rosyjskich myśliwych, chyba że weźmiemy pod uwagę czas …