665 Shares 4957 views

Grand Cherokee, opinie i funkcje

Grand Cherokee – amerykański SUV, produkowany przez Chryslera w 1993 roku. Istnieją 4 generacje tych urządzeń, przy czym ten ostatni został opublikowany w 2010 roku. Model pochodzi z silnikami od 3,0 do 5,7 litrów.  


Cherokee dostępny jako pięciodrzwiowego długości pięciu SUV 474,2 cm, wysokość 172 cm i o szerokości 186,2 cm modelu głośności pnia. – 978 l rozszerzając miejsca, to komora może być podwyższona do 1909 litrów. Przyspieszenie do 100 km / godzinę, w zależności od typu silnika i wynosi od 8,2 do 9,1 sekundy. Najwyższa prędkość, która może rozwijać ten model, jest 202-224 km / h. Zużycie paliwa waha się na drodze miasta 10,3 litrów samochodzie z silnikiem 3,0 TD do 21,1 litrów w samochodzie z silnikiem 5,7 HEMI. Te same dane o cyklu mieszanym wynosi 8,3-11,4 l, zredukowanego 7,2-10.0 litrów na szosach.

Ostatnia generacja Grand Cherokee trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: Limited i Overland. Wszystkie modele są wyposażone w aktywne zagłówki foteli pierwszego rzędu, podgrzewane lusterka z funkcją pamięci i składane elektrycznie, czujnik deszczu. Bezpieczeństwo kierowcy i pasażera zapewniają boczne i przednie poduszki powietrzne, poduszki kurtynowe dla obu rzędów siedzeń i poduszkę kolanową dla kierowcy. Test samochodów Eurocar zdobył cztery gwiazdki z pięciu. dynamiczne bezpieczeństwo zapewnia szereg wbudowanych systemów: kontrola trakcji, ABS, kontrola stabilności podczas zejścia, pomoc jest na wzrost, dystrybucji siły hamowania. Pełna lista zawarte w kompletnym zestawem opcji ma ponad 20 produktów.

Recenzje : Grand Cherokee (diesel):

Zewnętrznie samochód jest bardzo stylowe, potężnych mężczyzn. Na parkingu i drogi dominuje nad innymi samochodami. Salon dość przestronne, zwłaszcza w pierwszym rzędzie siedzeń, które można łatwo dopasować wysokich i szerokich kierowców i pasażerów, bez przeszkadzania sobie nawzajem. Tylne siedzenia mają mniej ludzi będzie musiał zrobić miejsce, jeśli chcą pozostać tam we trójkę.

Jak powinno być SUV, Grand Cherokee ma dobrą zwrotność – cicho dzieje na drogach rozmyte, piasek, śnieg, zagrożeń wodnych, żartując pokonuje krawężniki, dziury i nierówności na drodze, co również przyczynia się do wysokiego prześwitu. Model jest dość silny, nawet z silnikiem 3.0, przyspiesza szybki, zwinny, mimo imponującej wielkości i wagi. Dużym plusem samochodu Grand Cherokee – jest jego tułów. Nawet składany jest umieszczony stos rzeczy, w tym zakupu wyposażenia sklepu, wózek, podróży. Jeśli salon przekształcić i wyjąć tylne siedzenia, bagażnik dachowy zwiększa więcej niż dwa razy. W tej pozycji możliwe jest do transportu ładunków ponadgabarytowych i oraz sprzęt.

Mieć samochód Grand Cherokee oraz szereg wad. Głównie są to wysokie zużycie paliwa, które w szybkiej jazdy w mieście jest często większa niż 21 litrów. Skargi często przychodzą na tanie twardego plastiku w kabinie, która jest często piski. Również właściciele wspomnieć szerokie słupki i duże tylne zagłówki, które ograniczają widoczność.