512 Shares 2117 views

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Nie jest tajemnicą, że wakacje w Hiszpanii staje się coraz bardziej popularne co roku. A większość turystów decyduje się na podróż do Katalonii, gdzie jednym z najpiękniejszych miast w kraju – Barcelona. Ten wybór jest oczywisty. Mimo wszystko, jeśli na liście wszystkich atrakcji tego niezwykłego miasta, odpowiedź na pytanie co do wizyty w Barcelonie, będzie trwać dłużej niż jeden dzień. Słoneczne wybrzeże Morza Śródziemnego pozwoli każdy turysta, aby w pełni cieszyć się tradycyjne wakacje. Dlatego najczęściej jest to Barcelona i jego otoczenie decyduje się odpocząć rosyjskich turystów.


Mieszkańcy Katalonii nadal spierają się o to, kiedy Barcelona została założona. Według pierwszej wersji z powrotem w III wieku pne, legendarny Hercules założył pierwszą małą społeczność. Potem rozwój i powstawanie miasta pomagał ojcu Hannibal kartagiński Barca. On w dużej mierze odbudowane miasto i nazwał go ponownie po jego rodziny Barsino.

Według drugiej wersji, przed dołączeniem Barca w rejonie miasta ma rozliczenie nie było. Ale w każdym przypadku, gdy istnienie historii Barcelony rozciąga się od tysięcy lat. Nic dziwnego, że architektura tego południowego miasta w tym samym czasie można zobaczyć mauretańskim motywów gotyckich katedr i starożytne pałace. Wielki wpływ na tworzenie nowoczesnego wizerunku miasta miał surrealistów. Świat nie jest już takie miejsce, gdzie tak wiele budynków, parki, muzea i kościoły wykonane w tym stylu. Można spędzić dzień podróżowanie po mieście i ustanowić swoją opinię na temat tego, co warto zobaczyć w Hiszpanii w pierwszej kolejności.

Kupując wycieczkę podróży, musimy pamiętać, że zazwyczaj pierwsza trasa Barcelona rozpoczyna się tuż przy wyjściu z lotniska. Wczasowicze prowadzą ulicami obok pomnika Kolumba, do tarasu widokowego do twierdzy Montjuïc, gdzie piękny widok na morze portu w Barcelonie i jej okolicach. Również podczas tej wycieczki, turyści znajdą się w kościele Świętej Rodziny – najsłynniejsze projekty słynnego architekta Antonio Gaudiego, którego budowa prowadzone do tej pory. Już w ciągu kilku pierwszych godzin pobytu myślenia o tym, co warto zobaczyć w Hiszpanii, porusza się płynnie na pytanie, jak złapać i zobaczyć wszystko?

Jeśli mówimy o moich osobistych wrażeń o podróży do Barcelony, najbardziej pamiętnych poniżej.

  • Wszystko wspaniałe piernika i Park Güell Gaudiego. I wyjaśnić magię tych, więc podobne zabawki zespołów architektonicznych, jest niemożliwe. To trzeba zobaczyć.
  • Fontanna Magikas lub śpiewające fontanny – fascynująca, wspaniałe widowisko, i zupełnie za darmo. Podczas pokazu, dzieła muzyki klasycznej i światowej sławy przeboje naszych czasów.
  • samochód podróż kabel – piękny widok, nowoczesne autostrady. Od wysokości nad poziomem morza i pozornej kruchości szklanej budce prostu dech w piersiach.
  • Powolne obszar spaceru wokół i wewnątrz świątyni Świętej Rodziny. Tu znowu jeden uderza jak Katalończycy nie obawiali się w tym samym mieście, aby zebrać jak najwięcej różnorodne i nietypowe budynki. Co ciekawe, ta katedra jest budowany na datków ludzi i pracy nad wykończeniem jeszcze w toku.
  • Wszelkie rosyjski kibic na pytanie, co warto zobaczyć w Hiszpanii, możemy powiedzieć: „Popatrz, jak Hiszpanie świętują zwycięstwo swojej drużyny.” Wspaniały noc spędził na ulicach z fanów słynnego na całym świecie drużyny piłkarskiej FC „Barcelona” po zwycięstwie w Lidze Mistrzów UEFA został niezapomniany. Brak walk, starcia, osoby pijane. Wszystko taniec, śpiew i zabawa.

Według niektórych turystów są obowiązkowe spacer po Dzielnicy Gotyckiej i starego miasta. Inni starają się odwiedzić wszystkie miejsca związane z Gaudiego i Salvadora Dali. Na trzecim ważne jest nie tylko, aby dowiedzieć się o tym, co warto zobaczyć w Hiszpanii, ale także gdzie kupić pamiątek do rodzin i bliskich. Nic dziwnego, że na całym świecie znanym hiszpańskim skórzane buty i torby, wina szlachetne, tekstyliów i innych. Ale Katalonia – to nie jest cała Hiszpania. Co warto zobaczyć w tym pięknym kraju, aby powiedzieć w jednym artykule jest niemożliwe.