207 Shares 6110 views

"Urządzenie audio wyjściowe nie jest zainstalowane …" Szukamy rozwiązania problemu

Aby dźwięk prawidłowo wyświetlany przez urządzenie audio, musisz wykonać pełną konfigurację, która pozwoli uniknąć wielu problemów. Ale nawet wtedy, gdy wszystko działa, zdarza się, że osoba otrzymuje wiadomość, że urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane. Zobaczmy, jak wyeliminować ten błąd, zwłaszcza, że występuje dość często.

Przyczyny

Jak pokazuje praktyka, problem występuje najczęściej u użytkowników systemów Windows 7 i Vista. Jeśli głośniki lub słuchawki nie mają oznak życia, musisz "wyleczyć" problem. Często przyczyny są proste: nieprawidłowo zainstalowane sterowniki, awaria karty dźwiękowej lub głośników. Nieprawidłowe jest sprawdzenie tych elementów podczas pracy, a sterownik jest łatwy w instalacji, ale najpierw należy usunąć starą wersję, a następnie zainstalować nową. Istnieją również przypadki, w których są odtwarzane efekty dźwiękowe, ale pojawiają się problemy z określonym programem lub grą. Nie grzesz na sprzęcie, ponieważ przyczyną może być niezgodność sprzętu lub lokalnych ustawień aplikacji.

Urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane: Windows 7

Najważniejszą sprawą jest sprawdzenie, czy komputer nie ma wirusów. Zwłaszcza dotyczy to przypadków, gdy nagle pojawia się problem. Oznaczało to, że wszystko działało, ale potem się zatrzymało. Możesz używać dowolnego niezawodnego programu antywirusowego, a następnie spróbować ponownie uruchomić komputer i sprawdzić obecność dźwięku.

Jeśli to nie zadziała, przejdźmy do następnego kroku: musimy sprawdzić sterowniki, dokładniej, poprawność ich instalacji i dostępności najnowszych wersji. W tym celu przejdź do panelu sterowania i znajdź kartę "Urządzenia dźwiękowe". Sprawdź, czy sterownik jest zainstalowany iw razie potrzeby uaktualnij go przez oficjalną witrynę programisty. Nie będziemy biegać naprzód i dowiedzieć się, jak poprawnie podłączyć urządzenie audio.

Podłączanie głośników i słuchawek

Obecnie większość komputerów posiada wbudowaną kartę dźwiękową. Wyjątkiem mogą być jednostki systemowe lub laptop, które zebraliście sobie i zapomnieli o tym szczególe. Często karta dźwiękowa posiada kilka złączy 3,5 mm, zazwyczaj to zielone, niebieskie i pomarańczowe gniazda. Aby wszystko działało, włóż wtyczki do odpowiednich otworów tego samego koloru. Oznacza to, że zielona wtyczka do gniazda zielonego, itp. Różowy łącznik służy do podłączenia mikrofonu. Zielony służy do odtwarzania dźwięku z głośników, więc przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy jest podłączony. Jeśli system mówi: "Urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane", spróbuj ponownie podłączyć wszystkie przewody i ponownie uruchomić komputer. Czasami przyczyną może być otwarte lub nieprawidłowe gniazdo, w takim przypadku trzeba albo pojechać do specjalisty lub zmienić kabel.

Urządzenie audio wyjściowe nie jest zainstalowane: co zrobić, lub jak rozwiązać problem

Przejdźmy teraz do najważniejszej części – instalacji sterowników. Nawiasem mówiąc, jeśli nie ma dźwięku tylko w grach online, najprawdopodobniej problem znajduje się w programie antywirusowym, który blokuje przekazywanie pakietów sieciowych. Wystarczy, że wyłączysz je na czas procesu gry, a wszystko zajmie miejsce.

Aby zainstalować sterownik, oczywiście musisz znaleźć dysk instalacyjny, jeśli takowy istnieje. W niektórych przypadkach niezbędne oprogramowanie jest wyposażone w sterowniki na płycie głównej, zwróć uwagę na to. Jeśli nie ma dysku, możesz spróbować skorzystać z Internetu, ta metoda jest również bardzo prosta.

Przejdź do "Menedżera urządzeń" i znajdź tam swoją kartę dźwiękową. Jeśli coś jest nie tak z sterownikami, obok Ciebie zobaczysz żółty trójkąt z wykrzyknikiem wewnątrz. Jeśli płyta nie działa, połącz ją ponownie.

Instalacja sterowników: Część 2

Gdy pojawi się karta dźwiękowa, kliknij ją, wybierz "Sterownik", a następnie "Aktualizuj". Jeśli masz szybkie łącze internetowe, proces rozpocznie się automatycznie.

Jeśli na końcu otrzymasz błąd dotyczący nieudanej aktualizacji, zaleca się najpierw wybranie funkcji "Wycofanie". Otrzyma oryginalną wersję, która może być zaktualizowana do ostatniej. Uruchom ponownie komputer i poczekaj na wynik.

Jeśli nic nie pomogło, najlepiej jest użyć przywracania systemu. W tym celu przejdź do "Start", wybierz "Programy", a następnie "Office". Tutaj trzeba wybrać punkt kontrolny, gdy wszystko działa nadal (data, godzina) i przywróć system operacyjny. Zwykle ta metoda pomaga prawie wszystkim, ale jeśli nie jesteś z ich numeru, zainstaluj ponownie system operacyjny – to z prawdopodobieństwem 99,9% powinno rozwiązać problem.

Jak inaczej można rozwiązać problem?

Istnieją specjalne programy umożliwiające odzyskanie uszkodzonych plików systemowych. W tym te, które są odpowiedzialne za poprawne odtwarzanie dźwięku. Jeden taki ezrecover narzędzie. Program robi wszystko sam, po czym będzie wymagał ponownego uruchomienia komputera.

Jest jeszcze jedna dobra metoda umożliwiająca szybkie pobranie niezbędnego sterownika dla urządzenia dźwiękowego "Realtek". Składa się z faktu, że identyfikator karty jest kopiowany w menedżerze urządzeń, za pomocą którego program pobiera wszystko z oficjalnej strony. Masz gwarancję uzyskania niezbędnego sterownika, który wystarczy zainstalować. Metoda jest odpowiednia dla tych, którzy korzystają z systemu operacyjnego Vista lub Windows 7.

Kilka ważnych punktów

Nie ma nic trudnego w ustaleniu urządzenia audio wyjściowego. Darmowy w sieci można znaleźć najnowsze sterowniki, a reszta to kwestia czasu. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że jeśli w menedżerze urządzeń karta dźwiękowa nie jest wyświetlana, prawdopodobnie jest to spalone. Może być testowany na innym komputerze lub za pomocą specjalnego oprogramowania.

Możesz wyłączyć mapę w systemie BIOS, nie musisz tego zapominać. Jeśli nie rozumiesz systemu BIOS, lepiej zadzwonić do specjalisty, który zrobi wszystko za kilka minut. Wynika to z faktu, że istnieje wiele parametrów systemu, reżimów temperatury, sprzętu itp. Jeśli coś zrobisz, komputer lub laptop nie będą już włączane, co spowoduje droższe naprawy.

Wnioski

W niektórych przypadkach nie ma sensu, aby zbyt głęboko wchodzić w problem, ponieważ rozwiązanie leży na powierzchni. Na przykład złe złącze, złamane gniazdo, itp. W takich przypadkach uszkodzenie można uzyskać wizualnie, ale jeśli to nie zadziała, zastosuj metody opisane powyżej.

Jeśli urządzenie wyjściowe audio nie jest zainstalowane, co należy zrobić? Windows 7, nad którym rozmawialiśmy już wcześniej. Nie należy też zapominać o starych sterownikach przed zainstalowaniem nowych sterowników , ponieważ bez tego prostego kroku nie uda się. Użyj programu DriverPack: narzędzie automatycznie wyszukuje dla nich nieaktualne składniki i pobiera aktualizacje pobierania.

To wszystko, co może pomóc w znalezieniu rozwiązania tego problemu. Nie zapomnij o aktualizacji wersji programu antywirusowego, ponieważ pomoże uniknąć nie tylko uderzenia w elementy karty dźwiękowej, ale również całego systemu operacyjnego.