434 Shares 6924 views

Jak zarejestrować się w mieszkaniu lub w domu prywatnym


W dzisiejszej Rosji nie może się obejść bez zezwolenia na pobyt. Zwłaszcza jeśli mieszkasz w centrum regionalnym lub dużego miasta. Im bardziej znacząca osada, tym bardziej ważne, że on zarejestrowany. Nie jest zaskakujące, że kwestia, jak zarejestrować się mieszkanie, jest istotne dla każdego odpowiedzialnego obywatela.

Co jest rejestracja i dlaczego jest to konieczne?

pobytowy – rodzaj ludzki wiążące, a raczej jego miejsce zamieszkania dla danej lokalizacji. Może on pokrywać z faktycznym miejscem zamieszkania, ani nie mogą być takie same. pobytowy pozwala dostać pracę, korzystają z usług medycznych i publicznych instytucji, przedszkola, szkoły, uzyskania pożyczek i więcej. W tym przypadku fakt zamieszkania nie czyni automatycznie jeden właściciel nieruchomości i nie daje mu prawo do dysponowania nimi według własnego uznania. Tylko nabył prawo meldunkowym – możliwość korzystania z tego obszaru z jego przeznaczeniem (czyli w celu zamieszkania).

Co jest potrzebne do rejestracji

Jeśli chodzi o życiu człowieka mogą zmienić swoje miejsce zamieszkania, wiedza o tym, jak zarejestrować się w mieszkaniu, może się przydać więcej niż jeden raz. Najpierw trzeba zdecydować, czy mówimy o własnej obudowie lub zdejmowany. Jeśli jesteś właścicielem mieszkania, a własność jest zarejestrowana (który otrzymał odpowiedni certyfikat) nie ma przeszkód do rejestracji w tym mieszkaniu. Trudniej jest w przypadku jeśli są jedynymi lokatorami. Ze względu na problem, jak zarejestrować się w mieszkaniu, w tym przypadku może być rozwiązany tylko za zgodą właściciela. W każdym razie, do rejestracji rejestracji potrzebne będą następujące dokumenty:

  • paszport;
  • aplikacja;
  • Odejście arkusza;
  • dokument potwierdzający prawo pobytu;
  • akt urodzenia dziecka, jeśli chcesz się zarejestrować i.

Zweryfikowania dowodu rejestracyjnego rejestracji państwowej może zlecić społecznej czynszu umowę nieodpłatnego korzystania z pomieszczeń i innych podobnych dokumentów.

Jak zarejestrować się w mieszkaniu: przewodnik

Do wydania zezwolenia na pobyt, należy:

1. Aby przygotować dokumenty niezbędne do rejestracji miejsca zamieszkania. Jeśli wynajmujesz przestrzeń życiową na umowie społecznej zatrudnienia, między innymi niezbędnymi do zapewnienia pisemnej zgody wszystkich zarejestrowanych w mieszkaniu członków rodziny.

2. Skontaktuj się z urzędu mieszkaniowego (sprawdź godziny otwarcia z góry) i wypełnić niezbędne formularze.

2.1. Formy wydruk z góry na portalu usług rządowych i iść do urzędu mieszkaniowego gotowe.

2.2. Wypełnij formularz na portalu państwowej i wysyłać je przez Internet.

3. Jeśli nie jesteś właścicielem nieruchomości, odwiedź Urzędu Mieszkalnictwa i wypełnić formularz i mieć właściciela mieszkania.

4. Dokumenty gotowe udzielić pracownik działu mieszkaniowego, odpowiedzialny za realizację rezydencji.

5. Przyjdź do paszportu, w którym zostanie złożony znak rejestracyjny (wybity). rejestracja czasu oczekiwania zwykle zależy od charakterystyki pracy danej organizacji.

Jak zarejestrować się w prywatnym domu?

Mieszkanie w prywatnym domu nie różni się znacznie od apartamentu. Jedyną różnicą będzie to, że w tym przypadku konieczne jest nie stosuje się do urzędu mieszkaniowego i poszedł prosto do biura paszportowego. Ponadto, między innymi, wyżej wymienione dokumenty będą musiały dać rejestr dom, który pozwoli zanotować rejestracji w domu nowego lokatora.

ewentualne trudności

Czasami, aby zapewnić obecność w biurze paszportowym właściwych ludzi to niemożliwe. W tym przypadku będzie to wystarczająca zgoda wydana przez notariusza nieobecnego osoby o rejestrację. Istnieje również sytuacja, w której właściciel jest pod opieką innej osoby. Następnie konieczne będzie uzyskanie zgody powiernika i. I, jeżeli nieruchomość jest obciążona hipoteką, aby mu zezwolenia na pobyt może być tylko za zgodą zastawnika.

Tak więc, w mechanizmie dokumentu pobytowego jest nic wielkiego, po prostu uzyskać zgodę wszystkich prawych ludzi, a do przygotowania niezbędnych dokumentów. Podsumowując, warto przypomnieć, że w mieszkaniu obywatele zobowiązani są w terminie 90 dni od daty wyjazdu z ostatniego miejsca zamieszkania. Brak rejestracji może wiązać grzywny.