479 Shares 8379 views

Jak „Android”, aby wyczyścić pamięć podręczną: metody

Każdy właściciel nowoczesnego urządzenia mobilnego, czy to smartfon lub tablet, trzeba wiedzieć, jak do „Android”, aby wyczyścić pamięć podręczną. W pierwszej kolejności, procedura taka jest niezbędna w celu przywrócenia nieprawidłowe działanie aplikacji. Będzie ona również pomóc usprawnić i przyspieszyć działanie urządzenia mobilnego. Dlatego ten artykuł będzie mówić o tym, jak wyczyścić pamięć podręczną na „Android”.


Skąd śmieci?

To wszystko jest bardzo proste. System operacyjny „Android” w procesie pracy z globalnej sieci, a także instalacja różnych aplikacji gromadzi dużą liczbę tymczasowych plików śmieci. I aktywnie zajmują zasoby pamięci urządzenia, co powoduje różne problemy w smartfonie lub tablecie. Do tej pory wszystko jasne niepotrzebnych darmowych urządzenia pamięciowe, a także zoptymalizować jego działanie na kilka sposobów, przy użyciu specjalnie zaprojektowanych narzędzi. Jak „Android”, aby wyczyścić pamięć podręczną?

Metody oczyszczania

Istnieją następujące metody oczyszczania:

  • Najbardziej przystępny i prosty sposób, aby zoptymalizować działanie urządzenia, oparte na „Android” – to jego powrót do ustawień fabrycznych. Należy pamiętać, że wszystkie wcześniej wymienione tryby i ustawienia zostaną utracone.
  • Ogromna ilość zasobów pamięci zużywanej przez e-mail i wiadomości tekstowe, sieci społecznych, pliki pobrane z internetu, aplikacji, które nie korzystają z obrazów. Z tego powodu trzeba zwolnić miejsce po prostu usunąć wszystkie powyższe. Aby wyczyścić schowek na urządzeniu, można wziąć pomocy „Menedżer aplikacji”. Alternative – bezpłatny montaż specjalnych programów, takich jak Clean Master.
  • Aby szybko usunąć nieodebrane pliki audio i wideo, a także obrazy, można skorzystać z darmowego narzędzie Astro File Manager.

Jak „Android”, aby wyczyścić pamięć podręczną? Aplikacje funkcjonalne oczyszczania pozwala zwolnić pamięć urządzenia, zwalniając systemu wszystkie niepotrzebne i nieodebrane. Zaleca się regularnie przeprowadzać procedurę czyszczenia. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do urządzeń, które nie mają imponujący zapas krajowy i pamięci RAM.

Jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki?

W buforze pośrednim zawiera pomocnicze pliki tymczasowe tworzone przez aplikacje. Na przykład, gdy użytkownik uruchamia przeglądarkę internetową i otwiera stronę w nim, system wykonuje zapisywanie obrazów w tymczasowych plików cache. Po zamknięciu przeglądarki, są one całkowicie bezużyteczne i tylko zajmują cenną przestrzeń w swoim urządzeniu mobilnym.

Przeglądarka dla sklepów każdy odwiedził stronę do ponownego otwarcia, kiedy to nie było konieczne, aby pobrać na nowo. Czasami jednak można zauważyć, że stara wersja jest wyświetlany na niektórych stronach. Aby zapisać nową potrzebę usuwania cache. „Historia” to po uruchomieniu przeglądarki, czego potrzeba, aby dostać się do jego menu i otwórz element. Nie powinno być przycisk do kompletnego czyszczenia historii przeglądarki.

Kompletny program czyszczenia bufora

Jak „Android”, aby wyczyścić pamięć podręczną, gdy wszystkie aplikacje? Większość nowoczesnych urządzeń mobilnych posiada funkcję, która pozwala, aby wyczyścić pamięć buforową wszystkich zainstalowanych programów. Aby to zrobić, należy otworzyć zakładkę „Powiadomienia”, następnie przejdź do „Ustawienia”. Następnie należy znaleźć opcję „przechowywania danych” w sekcji z pamięci podręcznej, aby potwierdzić wyraźne wszystkie pliki tymczasowe.

Jeśli model nie ma takiej sekcji, konieczne jest, aby używać specjalnych aplikacji, takich jak historia Eraser.