220 Shares 7308 views

Prawidłowa pielęgnacja storczyka po zakupach w sklepie

Obecnie kwitnące storczyki urocze są bardzo popularnym prezentem i doskonała dekoracja dla każdego domu. Ale one są wspaniałe kwiat w sklepie, a jedynie krótki okres – w mieszkaniu, a po matrycy rozkwicie. W związku z tym, że jest coraz bardziej rozprzestrzenia się pogląd, że te piękne kwiaty nie są w stanie zakorzenić się w pomieszczeniach i wymagają szczególnej opieki.


Komfort i dbałość

Ale uniknąć złych wyników, gdy zawartość storczyki w domu może dość łatwo. Aby to zrobić, trzeba utworzyć właściwą opieką storczyków po zakupach w sklepie. Jeśli masz zamiar mieć taką roślinę, trzeba być przygotowanym na to, że może dać dość ostrą reakcję na zmiany klimatyczne: czasem dramatycznie orchidei kwiaty więdną i usychają pąki.

nie rozpaczaj, bo to jest normalne zachowanie w zakładzie przy zmianie miejsca zamieszkania. Obchodzi pokój storczyk po zakup sprowadza się do kilku zasad. Konieczne jest, aby stworzyć komfortowe warunki dla zakładu, tak aby szybko dostosować się do nowych warunków.

adaptacja storczyków

Do storczyków cierpiał stres przy minimalnych stratach, idealnie dostosowany do nieznanym środowisku i nie szkodzą inne kolory są w domu, trzeba dać mu jakąś kwarantannie przez około 2 tygodnie.

Aby to zrobić, należy umieścić z dala od innych roślin. Jeśli storczyk nie ma wystarczająco dużo miejsca na parapecie może być umieszczony na cokole lub w innym dogodnym miejscu. Ale trzeba zrozumieć, że niedawno nabyte kwiat jest absolutnie konieczne, aby chronić go przed bezpośrednie promienie słońca. Ponadto, nie jest konieczne, aby w czasie adaptacji do karmienia nawóz orchidea, która jest często zalecany sprzedawców w jego zakupu.

Odpowiednie podlewanie

Równie ważne w pielęgnacji storczyków to jest i jak to właściwie podlewać. Konieczne jest wyjaśnienie, że w jej naturalnym środowisku, większość z tych kolorów nie zatrzymać się w wodzie, więc korzenie nie są w stanie tolerować stojącej wilgoci. Jednak dla każdego rodzaju storczyka charakteryzuje się własnym specyficznym podlewania. Preferuje gleby wilgotne przez cały czas storczyk Phalaenopsis. Pielęgnacja po zakupie również dochodzi do właściwego trybu nawadniania. Dendrobium jak suchej gleby i wody musi być tylko w przypadku suszenia gleby.

Co jest lepsze, złamanie lub Nedolya

STORCZYKOWY jednak w dużym stopniu dostosowane do braku wilgoci, niż do stojącej wody. Nadmierna ilość wody trzeba tylko kwiat w okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia. W przypadku braku wody w storczyków pseudobulwy kurczyć i liści. Jeśli nadmiar wilgoci pochodzi, liście stają się żółtawy i moczyć, a korzenie gniją.

W zimie, gdy bardzo mało światła, dużo wody storczyk nie jest konieczne. Co więcej, ona nie potrzebuje dużo wody po kwitnieniu, czyli w okresie spoczynku.

Jak dbać o storczyki w puli po zakupie, podlewanie tajemnic

Wierne storczyki domu Podlewanie jest zwilżanie podłoża miękką wodą. Aby to zrobić, idealnie stopić lub wody deszczowej. Można podlać roślinę i tylko przegotowaną wodę. W okresie letnim trzeba storczyk podlewanie 2-3 razy w tygodniu, kiedy ziemia wysycha górną warstwę, a zimą – 1-2 tyle razy do siedmiu dni.

Podlewania storczyki sugerują, że doniczka umieszczony w pojemniku gorącej wody przez około 10 minut, wlewa się w sposób ciągły jego vodichkoj prysznica. W drugim przykładzie wykonania, całe boisko zamoczenia, woda wypływa z otworów wylotowych. Po zakończeniu procesu niezbędnych do doniczki z rośliną stała na specjalnej sieci, która może pochłaniać cały płyn. Później przeniósł się do garnka orchidei dekoracyjne.

Top dressing i nawożenie

W trosce o storczyków po zakupach w sklepie wchodzi poprawnego nawozu. Często, gdy nawóz właśnie nabył roślina kwitnąca zaczyna więdnięcie ostre kolory. Wynika to z faktu, że początkowo storczyk próbuje przyzwyczaić się do nowego miejsca, gdy jest pod wpływem stresu. W takich chwilach, nawet niewielka ilość nawozu może być zbędny.

Kwiat orchidei takich jak opieka po zakupie jest koniecznie potrzebne. Obejmuje on i nawóz, ale tylko w okresie wegetacji. Nawozić rośliny zaleca się raz co 2-3 tygodnie. Najważniejszą rzeczą tutaj – jest przestrzeganie proporcjach, które mogą się nauczyć czytając specjalny dział na zakup opakowań nawozu. W naszych czasach, to nie jest trudne do zakupu złożoną mieszaninę którym pierwiastki śladowe wybrane bezpośrednio do karmienia orchidei. Taki nawóz jest odpowiedni dla wszystkich etapach powstawania roślin, a zaleca się używać przez cały rok.

dowód z opinii biegłego

Większość ekspertów jest przeciwna do częstych storczyków nawożenia. Byli w stanie udowodnić, że stały nawóz prowadzi do obniżenia odporności roślin, dlatego jest bardziej narażone na różne choroby. Dlatego najlepiej jest nawozić storczyk nie jest, ponieważ wszystkie składniki odżywcze robi się od podłoża, ale ta metoda działa tylko wtedy, gdy podłoże jest zmieniane co 2 lata. Przestrzeganie tych zasad wymaga pielęgnacji storczyków po zakupach w sklepie.

krytyczne momenty

Jeśli storczyk kwitnie i wygląda całkiem zdrowy, to znaczy, nie rot, nie czernienie liści, to nie musi angażować się w transferze, ponieważ cała energia zużywana w kwiatach roślin. Przeszczepić storczyk może być, kiedy ten okres. Istnieją sytuacje, w których storczyk być przeszczepione po zakupie.

Kwiat jest niemożliwe, aby stanąć na własnych w garnku. Taka sytuacja może wynikać z faktu, że liście są formowane na jednej stronie aktywów działać poza granicami garnka, przerwy orchidei. Często, że kolec znacząco odbiegała od wsparcia, a roślina traci równowagę. W obu przypadkach skutecznym sposobem rozwiązania tego problemu jest przeszczep.

Niewielka ilość substratu w naczyniu. Storczyk nie wytrzymam. W tym przypadku, wsparcie dla szypułki i zginać i obrócić donica. Istnieją dwie możliwości poprawy sytuacji:

  • wypełnić podłoża;
  • przeszczepione do innej wielkości większej puli.

Roślina ma problem z plecami. Na przykład, storczyki Phalaenopsis można znaleźć na korzeniach problemu przez przezroczystą puli. Jeśli znajdzie się duża liczba uszkodzonych korzeni: o połowę lub więcej wszystkich widoczne, trzeba repot orchidei. Konieczne jest, aby wyciąć wszystkie uszkodzone korzenie i posadzić kwiat w innym podłożu.

Jest prawdopodobne, że trzeba poświęcić kwiaty. Trzeba będzie wyciąć pędy, ale sama roślina pozostanie. Jeśli korzenie pozostają na niskim poziomie (poniżej 20%), nie będzie w stanie pociągnąć storczyki kwitnienia. Może śmierć dolnych liści, więc pozostałe korzenie nie są w stanie nasycić dużą liczbę liści. Ale panika nie jest konieczne w tej sytuacji. Jeśli korzenie pozostają liście gromadzić storczyki. Opieka, przesadzania po zakupie stać się również konieczna kwiat.

Chcesz zobaczyć kwiat w drugiej puli. Można przesadzić storczyka, lub umieścić garnek z tworzywa sztucznego w pięknych doniczkach, który powinien być przezroczysty lub częściowo przezroczysty. Jak dbać o storczyka po zakupie sklep wymaga również przestrzegania tych zasad.

Prawidłowe storczyki przesadzania

Po pierwsze, należy ostrożnie rozpakować roślinę wraz z ziemią z puli. Jeśli nie jesteś w stanie zrobić, to trzeba wyciąć pulę w taki sposób, aby nie zranić kwiat. Wtedy kwiat i gleby należy umieścić w pojemniku z ciepłą wodą, więc ona moczone.

Następnie, za pomocą duszy delikatnie zmyć resztki podłoża z korzeniami. Tu powinna być dobrze zbadać kwiat i wyciąć wszystkie uszkodzone korzenie i umieść plastry posypane węgla drzewnego. Po tym, kładziemy orchidei na papierowym ręczniku do niej wilgoć może odparować.

W tym czasie, rozprowadzić warstwę glinki i odłamki ceramicznych doniczkach wysokości około 5 cm od dna, tak że woda swobodnie przenikać w dół.

Następnie, podłoże może wypełnić wysokość 5 cm zlokalizować suszonych orchidei. Niedaleko jest zmuszony do liczenia związać zwisające pędy, jeśli w ogóle. Z góry należy napełnić ziemię i przycisnął dłoń do niego trochę osła.

Kompozycja najlepszego substratu dla orchidei obejmują węgiel, korzeni, kory paproci, sosna, świerk, dąb, brzoza lub pianki, Moss i torfu. Nabyć to lepiej mieć półkę.

Przestrzegając tych prostych zasad, można mieć pewność, że będą one doceniają storczyki. Opieki w domu po zakupie będzie się opłacać sowicie.