851 Shares 2589 views

Flaga i Herb Niemiec: Historia powstania i znaczenie symboli

Herb Niemiec jest oficjalnym symbolem kraju. On, jak każdy inny znak, ma swoją własną historię i charakterystykę. Mówiąc o takiej wspaniałej i potężnej kraju jak Niemcy, jest to niemożliwe, aby nie mówić o jej godła i flagi.


Historia wystąpienia

Herb Niemiec, zdjęcie, które widać powyżej, przedstawia czarnego orła, przedstawiony na złotym tle z czerwonymi łapami. Ten ptak jest symbolem słońca. Jest to również siły i odwagi. Nawet podczas panowania Karla Velikogo symbol uznane godło cesarstwa. Jednak ci, że nie długo, od XV wieku obraz został zastąpiony przez dwugłowego orła z koroną.

Nieco później, to godło należał do Austro-Węgier. I dopiero w 1848 roku stało się częścią Niemiec. Następnie dwugłowy orzeł był symbolem Rzeszy. Więc on i zakorzenione jako symbolu narodowego. Naziści, nawiasem mówiąc, również wykorzystywane obraz potężnych ptaków, tylko w jego szpony nadal była swastyka. Od tamtej pory niewiele się zmieniło. Został usunięty korona jest symbolem monarchii. Powojenne Niemcy przyjęła również orła jako symbol narodowy.

gatunek

Niemcy herb – nie jest zwykłym orłem. Jego wizerunek jest prowadzone przez specjalny szkic, sponsorowany przez Tobias Schwab. Nowoczesny Herb Niemiec powstała dawno temu, w 1926 roku. Ale otrzymał oficjalny status w 1950 roku – po zatwierdzeniu odpowiedniej kolejności Teodora Hoysa, który był w tym czasie prezydentem Republiki Federalnej. Jego opis był dokładnie taki sam jak tekst opowiada o herbie Republiki Weimarskiej. Należy zauważyć, że ten sam Herb Niemiec jest przedstawiony na flagi, pieczęci państwowych, znaczków i monet.

Historia niemieckiej flagi

Wszyscy wiemy, jak wygląda flaga Niemiec. To kolejne trzy zespoły – czarny, szkarłat i złoto (kolor przenoszenia od góry do dołu). Została ona przyjęta w 8 maja 1949 r. Decyzja została podjęta przez Radę Parlamentarnego, które odbyło się w Bonn. Następnego dnia w kraju po raz pierwszy od 16 lat na budynku, w którym były wszystkie ważne spotkanie publiczne, został podniesiony przez flagą czarno-czerwono-złota. Po dłuższą chwilę, w 1996 roku zdecydowano, że federalny tricolor może być używany w pozycji pionowej. Tak więc, po lewej stronie był czarny pasek na środku – szkarłat, a prawy – złoto.

Znaczenie tricolor

Flaga i Herb Niemiec ma swoją własną interpretację. A jeżeli wartość niemieckiego orła, niektórzy ludzie, że tak coś słyszałem o tricolor niewiele osób wie. Kolor czarny oznacza ciemną przeszłość Cesarstwa Niemieckiego. Po tym wszystkim, Niemcy nie zawsze była taka udana i dostatni kraj. Czerwony wskazuje na wewnętrzną sytuację polityczną państwa (który panował w tym czasie). I wreszcie, złoty kolor – symbol przyszłości bogatego kraju. Nawiasem mówiąc, jeszcze przed zatwierdzeniem flagi można było obserwować miłość Niemców do określonej kombinacji. W tamtych czasach, kiedy nie było wojen wyzwoleńczych przeciwko Napoleonowi, armia niemiecka była ubrana w czarną postać, uzupełnione z czerwonymi rękawami i mosiężne guziki, które wyglądały jak złoto.

Innym interesującym punktem sięga dnia, kiedy obchodziliśmy tercentenary reformacji. To było w zamku Wartburg. W uroczystości wzięli udział przez ogromną liczbę studentów, głośniki do zjednoczenia Niemiec. Ich transparent składał się z cienkich pasków czerwonej na krawędziach i dużym, czarny, co może być widoczne w środku. W środku widniał dębu oddział, otoczony frędzlami złota. Flaga ta jest uważana za prekursora współczesnego niemieckiego tricolor.