160 Shares 7022 views

Ucz się z prawem: gdzie i kiedy iść do szkoły? Jak długo trzeba czekać, aby dowiedzieć się, aby uzyskać prawo jazdy?

Z każdym dniem staje się coraz więcej pojazdów na naszych drogach. Rosnąca liczba obywateli, którzy chcą uczyć się od prawego następnie wypełnić szeregi kierowców. Jednak jest też opinia, że nie ma powodu, aby uzyskać prawo jazdy, nawet jeśli zakup samochodu w najbliższej przyszłości nie planuje. Jak mówią, aby to zrobić.


Jest rzeczą naturalną, że przyszłe sterowniki rodzi pytania o procedury uzyskiwania praw. Główne z nich to, na przykład, do jakiego wieku mogą uczyć się od prawej strony, gdzie przeszkolony, co jest koszt szkolenia zostaną omówione w tym artykule.

Gdzie uczyć się prawa?

Pozornie proste pytanie, a odpowiedź jest prosta – w szkole nauki jazdy. Istnieje jednak szansa, że nie będzie. Ale od niedawna jest on dostępny self-learning. Teraz egzamin w policji drogowej dozwolone wyłącznie obywateli, którzy mają udokumentowane przeszkolenie przez wyspecjalizowaną instytucję. Ale ta odpowiedź na to pytanie nie jest wyczerpana. Na przykład, młodzi mężczyźni w wieku poborowym mają możliwość uczęszczania do szkoły na prawach wojskowego biura zaciąg.

Jak zdobyć prawo poprzez zaciągu wojskowego

Nie jest przesadą stwierdzenie, że wszyscy chłopcy chcieliby nabyć prawo jazdy tak szybko jak to możliwe. W tym przypadku, nie każdy może sobie pozwolić na opłacenie studiów w szkole jazdy. Dla tych ludzi pod warunkiem, że możliwość uczenia się od prawej strony w kierunku wojskowego biura zaciąg. Taki proces otrzymywania praw jest, oczywiście, swoje własne cechy.

 • Po pierwsze, przeszkolony na koszt publiczny tylko poborowych, nie korzystających z odroczenia.
 • Po drugie, badania na rzecz praw wojskowego biura zaciąg wysyła tylko tych poborowych, którzy potrzebują trochę VSL (wojskowy specjalne zawodowe).
 • Po trzecie, aby uzyskać wskazówki dojazdu do szkoły, będą musieli poddać się obowiązkowym badaniom lekarskim, to znaczy uczyć się jazdy z biura rekrutacji będzie pasować tylko na priori rekrutów zdrowia.
 • Po czwarte, dzięki czemu można uzyskać tylko kategoria „C”, w rzadkich przypadkach – „słońce”, a nie najbardziej popularne „B” jest kategoria.

Należy również pamiętać, że aby przystąpić do egzaminu w policji drogowej będzie możliwe dopiero po osiągnięciu wieku 18 lat. Szkolenie trwa od trzech do sześciu miesięcy. I, oczywiście, nie może chodzić i mówić o tym, jak „zawiesić się” ze służby wojskowej po otrzymaniu prawa.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać skierowanie z biura rekrutacji

 1. Po osiągnięciu 16 lat, młody człowiek musi zarejestrować się w lokalnym biurze rekrutacji i uzyskać świadectwo rejestracji usługi.
 2. Rok później, czyli po młody człowiek odwraca 17, pisał list do komisarza wojskowego nazwy chcesz dostać skierowanie do kształcenia w szkole nauki jazdy.
 3. Następnie przejdzie badania lekarskie jest niezbędne, podobnie jak w przypadku opóźnienia z powodów zdrowotnych, aby uzyskać skierowanie jest niemożliwe.
 4. Jeśli młody człowiek znajduje pasuje, on wydał kierunek dla szkół nauki jazdy. Wyszkoleni młodzi ludzie będą najprawdopodobniej w jurysdykcji szkolnego (wysokość, DOSAAF).

Należy zauważyć, że niewątpliwą zaletą tej metody praw jest cena. Średnio rekrut będzie musiał zapłacić około 5 tys. Rubli, które jest kilka razy niższy niż koszt szkolenia w „cywilnych” szkół jazdy.

Minimalny wiek do szkolenia w szkole nauki jazdy

Jednym z najczęstszych pytań: w jakim wieku mogą uczyć się od prawej? Odpowiedź na to pytanie może być uzyskane z SDA, to znaczy zasady ruchu drogowego. Pkt 21.4 Regulaminu. To brzmi: „Nauka w samochodzie musi być co najmniej 16 lat, a na motocyklu – nie mniej niż 14 lat.”

Należy rozumieć, że aby zdać egzamin i uzyskać prawo jazdy będzie możliwe dopiero po osiągnięciu pełnoletności, czyli 18 lat. W związku z tym, w niektórych szkołach jazdy podjąć obywatele nie wcześniej niż uczyć się na dwa miesiące przed wykonaniem osiemnastu.

terminy szkoleń

Co do zasady, prawo do studiowania na rachunkach od dwóch i pół do trzech miesięcy (ale nie mniej niż dwa miesiące). W tym czasie uczniowie są szkolenia teoretyczne i praktyczne, a także po zakończeniu szkolenia przechodzą wymagane egzaminy.

W 2014 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące programu szkolenia kierowców i kategorii „B”, które znacznie zwiększają zarówno w życiu i czesne. Innowacje szlachetna ze względu na gwałtowny wzrost wypadków, które miały spowodowane przez kierowców.

Zmiany w programach szkoleniowych

Szkolenie w szkołach jazdy zostanie rozszerzona z takich dziedzin jak psychofizjologii, wpływu pojazdów na środowisko, fizyki pojazdu. Ponadto, uczniowie będą musieli nauczyć się podstaw ruchu pasażerskiego i towarowego, skutecznej komunikacji, norm etycznych dla kierowców i tym podobne.

W ten sposób, pole teoretycznej dzieli się na trzy „podkursa”:

 • odpowiednie przepisy, ustawodawstwo w dziedzinie ruchu drogowego, ram kontroli pojazdu, CPR i pierwszej pomocy Podstawy psychofizjologii;
 • Zasady organizacji i transportu pasażerskiego;
 • utrzymanie urządzenia i utrzymania pojazdu, jazdy.

Nowe zasady egzaminów

W nowy sposób będzie nie tylko uczyć się od jazdy, ale również zdać egzaminy do ich otrzymania.

Egzaminy odbędą się w kilku etapach. Po pierwsze, uczniowie są „teoria” i jazdy na torze wyścigowym, zdać egzamin w policji drogowej i powrocie na biurku szkoły. Teraz muszą udać się do miasta, które jest zdobycie praktycznych umiejętności jazdy w realnym świecie. Po rewersji określonej liczby godzin student będzie w stanie zdać egzamin na prawo jazdy. Ponadto egzamin w policji drogowej będzie teraz musiał iść nie jako część ich grupy oraz zapisanie własnych, co może znacznie opóźnić datę otrzymania upragnionego prawa. Mulligans liczba nie jest ograniczona, jednak jeśli obywatel nie jest w stanie „oddać” trzy razy z rzędu, aż do następnego ponownego badania będą musiały znosić interwał miesięczny.

Koszt szkolenia w szkole nauki jazdy

I w końcu nadszedł czas, aby odpowiedzieć na główne pytanie – ile jest badanie praw? Oczywiście, koszty szkolenia w szkołach jazdy zależy od kilku czynników: regionu, sprzętu, taboru, mających swój własny tor wyścigowy, wykładowców i innych. Jednakże, gdy średnia krajowa, koszt szkolenia jest 15-25 tysięcy rubli. Kwota ta nie obejmuje kosztów badań lekarskich i opłatę rejestracyjną o wydanie prawa jazdy. Muszę zapłacić dodatkowe materiały dydaktyczne w niektórych szkołach. Warto również zorganizować pewną kwotę w przypadku trzeba dodatkowo kołowrotek.

Zdaniem ekspertów, wejście w życie innowacje mogą zwiększyć koszty czesnego w niektórych momentach. Niektórzy mówią nawet o wysokości stu tysięcy rubli. Oczywiście, liczba ta jest rodzajem „sufit”, pod warunkiem, szkolenia w najnowocześniejszy, najlepszy pod względem wyposażenia szkoły z najwyższych jakości specjalistów w roli nauczycieli. Bardziej realne wzrośnie w przedziale 20-60 tys. RUB.

Wiele szkół jazdy starają się zawierać realny wzrost czesnego i oferują wszelkiego rodzaju ofert specjalnych i promocji, więc chętni, aby uzyskać prawo zdecydowanie powinni z niej skorzystać.