377 Shares 2870 views

Lek „Miramistin” (dla dzieci): ogólne cechy i właściwości farmakologiczne

Lek „Miramistin” (dla dzieci) – jest antyseptyczny szerokim spektrum działania, który jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Głównym bioaktywną substancją jest miramistin leków.


Historia leku przechodzi w odległych lat 70-tych XX wieku. Początkowo lek opracowany dla potrzeb przestrzeni w uniwersalnym środkiem antyseptycznym. W 1991 roku lek po raz pierwszy pojawił się na półkach aptek.

Preparat „Miramistin” – skuteczny środek farmaceutyczny do leczenia ran ropnych, zmiany skórne, oparzenia, choroby grzybicze. Stosuje się go i zapalenie pochwy, zapalenie błony śluzowej macicy, zapalenie cewki moczowej, uretroprostitah. Może być stosowany w profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową (opryszczka, Candida, gonococcus, Trichomonas).

Lek „Miramistin” (dla dzieci): właściwości farmakologiczne

Jest najbardziej skuteczny środek antyseptyczny wpływ na ściany komórkowe patogennych mikroorganizmów (grzyby, wirusy), co powoduje, że błona komórkowa jest uszkodzona. Lek „Miramistin” immunoadiuwantowej i ma działanie przeciwzapalne. Aktywuje regeneracyjne oraz reakcje ochronne zwiększa niespecyficznych mechanizmy modulowania odpowiedzi komórkowej i humoralnej odpowiedzi immunologicznej lokalnych.

Przygotowanie "Miramistin" (dziecko) ma efektywną działanie bakteriobójcze na Staphylococcus, Streptococcus, Bacillus, gonococcus, siano Bacillus, Escherichia, Shigella, Vibrio, Salmonella. Lek zmniejsza oporność drobnoustrojów na środki przeciwdrobnoustrojowe. Ważne jest również, że lek nie powoduje uczuleń i podrażnień, nie jest wchłaniany do krwiobiegu. Zewnętrzna stosowanie leku zapewnia jej przechodzenia przez błony śluzowe i skóry.

Lek „Miramistin” jest używane w różnych dziedzinach medycyny. służy to:

– chirurgia (leczenie ran, odleżyny, oparzenia, przetok);

– dermatologii i Wenerologii (ropne zapalenie skóry, choroby grzybicze skóry: keratomikoz, grzybicę paznokci, kandydozę);

– gynecologists (do leczenia zapalenia pochwy, zapalenie błony śluzowej macicy, oraz w leczeniu i profilaktyce poporodowej urazu, choroby zakaźne: kiły, rzeżączki, rzęsistkowicy, opryszczki);

– Dentyści (ustnej, wierzchołkowy przyzębia dezynfekcji protez dentystycznych) Otolaryngolodzy (zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie zatok).

Lekarze przepisujący lek „Miramistin” (dla dzieci w gardle) z gardła lub migdałków. Regularnie płukać gardło leki rozwiązanie przez cały dzień. Choroba jest wynikiem stosowania tego leku jest dość szybkie i mniej bolesne. Leki „Miramistin” (dla dzieci), nie ma zapachu i smaku, nie powoduje przykrych doznań w gardle dziecka. Gdy zapalenie ucha z zewnętrznego przewodu słuchowego wlewa się około 2 ml preparatu.

Kopanie narzędzi „Miramistin” w nosie dziecka powinno być szczególnie ostrożnym. Wielu specjalistów wykorzystać ten lek z zimna nie jest zalecane, ponieważ jest to przede wszystkim lek dezynfekujący i częste korzystanie z niego może spowodować znaczne uszkodzenie błony śluzowej nosa. Na zimnym dzieci tyle normalnych praniach zasoleniu. Lek „Miramistin” (dla dzieci) może być używany z trzeciego roku życia.

Można powiedzieć, że ten preparat farmaceutyczny – alternatywa dla klasycznych leków antyseptycznych (roztwór jodu, zieleń brylantowa). Obecnie jest on często stosowany jako środek przeciwbakteryjny w powierzchni uszkodzenia skóry, która powstała w wyniku urazów przemysłowych lub domowych.

działania niepożądane zostały zidentyfikowane z powodu przedawkowania narkotyków. Przy stosowaniu leku w dużych ilościach do czynnego rozległej powierzchni rany (miramistin) mogą pojawiać się we krwi.