340 Shares 1753 views

Dobranoc, dzieci, czyli jak być, jeśli noworodek nie śpi

Wszystkie młode rodziny są nerwowi przed pojawieniem się dziecka i doświadcza, że przed nimi czeka na długim bezsennej nocy. Jednak pogląd, że noworodek nie spać, ale tylko częściowo. Od pojawiła charakter snu u dzieci zajmuje tylko znaczny okres czasu. Jeśli Twoje dziecko jest niespokojne zachowuje się i nie można przez długi czas leżała, to musi mieć swoje powody, które muszą zostać znalezione i naprawione.


Brak doświadczenia często uniemożliwia matki obiektywnie ocenić stan zdrowia dziecka. Zanim o tym mówić noworodek nie śpi, powinniśmy zdefiniować standardowe wskaźniki. Pierwsze trzy miesiące trwania snu zdrowego dziecka wynosi nie mniej niż 16 godzin. Ponadto, okres do sześciu miesięcy powinno zająć około 15 godzin. Po pół roku – 13 godzin. Kiedy mały roczek, jego czas snu jest zredukowana do 12 godzin.

Dlaczego noworodek nie spać, tylko nie mów żadnego lekarza. Przyczyną mogą być różne od cech indywidualnych, zwiększonej pobudliwości, zmian żywieniowych, a kończąc na kolki, zmienną pogodą, duszności i wyglądu zębów. Niektóre z tych powodów może być rozwiązana zgodnie ze wskazówkami poniżej.

Przed jak umieścić dziecko do spania po południu lub wieczorem, dobrze wietrzyć pomieszczenie. Dziecko spał lepiej, powiesić na czele woreczkach szopka wypełniona lawendy, korzeń kozłka lekarskiego i szyszek chmielowych. Również przyczynić się do poprawy kąpiel spać z wywaru z kojących ziół.

Źle dla wielu młodych matek jest pragnienie, aby chronić swoje maleństwo od zgiełku obcego. Ale przyzwyczajony do absolutnej ciszy, dzieci mogą obudzić się przy najmniejszym dźwiękiem. Wyeliminować wieczorem aktywnych gier i mocne wrażenia.

Jeśli noworodek nie spać, może warto rozważyć jej jedzenie. Spróbuj kolacji w dziecko było gęste. Zamiast tego, choroba lokomocyjna po prostu spróbuj się położyć obok niego i zaśpiewać kołysankę. Pamiętaj, aby trzymać się reżimu dnia, aby obserwować wszystkie odejście rytuałów snu – basen, masaż, karmienie, itd. W nocy, gdy usłyszał płacz dziecka, nie spiesz się, aby zbliżyć się do łóżeczka. Poczekaj chwilę, dziecko może się uspokoić i zasnąć we własnym zakresie.

Ważnym czynnikiem jest środowisko. Zakłócać zdrowy sen może być, na przykład, kolorowe tapety i zbyt jasnym świetle. Czasami noworodek nie śpi na łóżku zbyt duże. Bardziej komfortowe dzieci czują się w niewielkiej przestrzeni. Pamiętaj, że w ciągu dziewięciu miesięcy w ścisłej brzuszku od matki, dziecka i nie wiedział, co mogło być inaczej. Dobrym sposobem, aby symulować znajomy dotyk – to pieluszki. Poza tym, w ten sposób można wykluczyć możliwości, że dziecko pokaleczyć podczas snu, przypadkowo uderzając gałki oczu lub twarzy.

W ogólnym noworodka adaptacji do snu nocnego trwa od trzech do czterech miesięcy. W tym czasie, można spróbować tych metod, lub aby pokazać wyobraźnię i wymyślić coś własnego. Po tym wszystkim, każde dziecko jest wyjątkowe, a więc rozwiązanie musi mieć charakter indywidualny. Życzymy dobrego zdrowia i snu dziecka i dobranoc wam.