614 Shares 1779 views

Sedan lub hatchback: Co wybrać?

Jedyną rzeczą, która najbardziej smakuje zbiegają rodaków, więc zamiast popularnego w samochodach marki Renault, Rosja, która jest drugim co do produkcji AvtoVAZ ze sprzedaży.

Zarówno sedan „Reno Logan” oraz hatchback „Sandero” są produkowane na tej samej podstawie, co oznacza, że są one równie niezawodne i wygodne. Ponadto, urządzenie jest w tym samym przedziale cenowym. Jaka jest różnica między tymi modelami pod względem konstrukcji i działania?

Bracia bliźniacy, ale nie

W „Logan” i „Renault Sandero” cechy są bardzo podobne, co nie jest zaskakujące dla klasy samochodu. Pierwszą najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy tymi maszynami od siebie (w uzupełnieniu do różnych organów) jest to, że Renault Sandero jest zbudowany na platformie skróconej 42 mm. Wnętrza konkretnych różnic nie można znaleźć: są praktycznie takie same, począwszy od panelu i miejsc do otwierania drzwi. Renault Logan na rynku rosyjskim od dłuższego czasu, ale dlatego, że ergonomia i wzornictwo jego wnętrzu wszystkich przyzwyczaili się, a wielu się podoba.

Droga daleko od komfortu

Ponieważ „Logan” i „Sandero” odnoszą się do samochodu budżetu, to jest naturalne, że są one kupowane przez ludzi ze średniego dochodu, z jednego samochodu w rodzinie. Oznacza to, że taka maszyna jest używana nie tylko do dojazdów lub domku, ale także podróż do morza. Pod względem długodystansowa podróż w grupie „Reno Logan sedan” ma tę zaletę, że posiada wygodny i największy w swojej klasie tylną kanapę. Ze względu na skróconej platformie na „Renault Sandero” tylnym siedzeniu mniejsze. W odniesieniu do postępowania oba samochody są bardzo wiarygodne (jest to szczególnie ważne podczas jazdy na rosyjskich drogach).

Cała jego zabrać ze sobą

Zaletami tych samochodów można przypisać ten sam prześwit w stu pięćdziesięciu milimetrów, a ochrona silnika Wysoka jakość i wszystkich rurociągów na dnie.

Kontynuując temat podróży długodystansowych, należy rozważyć bagażnikach samochodów. W „Reno Logan” cechy tułowia są imponujące: objętość 510 litrów i szeroki otwór. „Sandero” ma taką samą komorę bagażową mniejszej objętości – 320 litrów. Ale są też plusy hatchback. Nawet przy pełnym bagażniku z Renault Sandero dostępny jest koło zapasowe przymocowane do dna zewnątrz, ale z „Logan” znajduje się pod matą bagażnika. Druga zaleta: bagażniku „Sandero” można zwiększyć do 1320 litrów po złożeniu oparcia tylnej kanapy. W tym przypadku transport dłuższej długości łatwiejsze niż w bagażniku „Logan”.

Co pod maską?

W „Renault Sandero” te same silniki benzynowe i przekładnia, że z „Reno Logan”: podstawowym silnikiem 75-konnym, vosmiklapanny o pojemności 84 litrów. A., A także flagowy wysoki moment obrotowy w wersji 16-zaworowy, włącznie z automatyczną skrzynią biegów. Pierwsza wersja jest dzisiaj rzadko spotykane na sprzedaż, ale silnik z 102 „koni” staje się normą. On jest bardzo silny i może rozpędzić się do 100 km / hw 10,5 sekundy. W niektórych wersjach jest silnik wysokoprężny o pojemności 1,5 litra z 75 do 90 litrów. a.

Kolejny mały szczegół: wszystkie stosowane w silnikach Logan i Sandero są od dawna stosowane w różnych modelach Renault, więc są bardzo dobrze wyrafinowany, mają niewiele lub nie „choroby wieku dziecięcego” lubi nowości.

Image – nic, praktyczność – to wszystko!

W odniesieniu do organów sedan i hatchback Renault budżetowa mówi wiele, każdy restyling im pojawiać więcej godności. Dotyczy to ulepszone reflektory, bardziej opływowe formy, opcjonalne listwy i tak dalej. D. Tradycyjnie „Sandero” ze względu na bardziej modne dzisiaj hatchback wybiera młodszego pokolenia miłośników motoryzacji, a „Logan” docenią zwolennicy tradycyjnych wartości i form (zwykle człowiek w średnim wieku i starsi). Co wybrać – sedan lub hatchback – kwestia gustu, najważniejsze – do wyboru właściwych składników, które są w samochodzie Renault jest dość zróżnicowane.