764 Shares 9233 views

Najpotężniejszy pistolet pneumatyczny na świecie w tej chwili

Człowiek ma skłonność do posiadania wszystkich najlepszych, najpotężniejszych, najpiękniejszych, najbardziej … To pragnienie jest zupełnie naturalne, a lista ta może być kontynuowana na czas nieokreślony. Niewątpliwie chęć wyodrębnienia większości ze wszystkiego nie omijała broni, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważny wskaźnik jako moc. W związku z tym bardzo naturalne jest zadanie pytania: "Co to jest najsilniejszy pistolet pneumatyczny na świecie?" Należy zauważyć, że nie tak dawno temu pytanie to mogło wydawać się bardzo śmieszne, ponieważ "pneumatyka" służyła wyłącznie do celów sportowych.

Jednak z upływem czasu broń pneumatyczna stała się coraz bardziej popularna. Oczywiście męska połowa populacji zawsze była przykuwana do takich "zabawek", ale głównym powodem ich powszechnej dystrybucji jest to, że nie ma pozwolenia na nabycie i używanie tej broni. Wielu ludzi zaczęło kupować to nie tylko w celach ćwiczeń, ale także na samoobrona. Jednakże, aby być rozpatrywanym z nim, powinien był być naprawdę potężnym pistoletem pneumatycznym. Należy zauważyć, że z punktu widzenia rosyjskiego ustawodawstwa niedopuszczalne jest użycie broni pneumatycznej jako samoobrony lub polowania.

Niemniej jednak rosnąca popularność broni pneumatycznej zmusiła producentów do zwrócenia szczególnej uwagi na jego wygląd, zbliżając się do rzeczywistych pistoletów i mocy. Wielu producentów stwierdziło, że jest ich modelem, który jest najpotężniejszym pistoletem pneumatycznym.

Aby określić moc, głównym parametrem jest szybkość kuli. Trzeba powiedzieć, że pomiar mocy jest nieco arbitralny, więc trudno jest wyodrębnić model, który słusznie zostanie nazwany "najpotężniejszym pistoletem". W chwili obecnej jest dwóch producentów, których modele mogą konkurować między sobą o popularności i mocy.

Pierwszym z nich jest amerykański Crosman C31, którego długi, gładki pień zapewnia wysoką prędkość początkową kuli, osiągając 150 metrów na sekundę. Oprócz współczynnika mocy, model ten może pochwalić się wysoką sprawnością, co pozwala na jednorazowe naciśnięcie jednego strzału za 100 zdjęć. Pistolet ma nieautomatyczny bezpiecznik i specjalny pasek, na którym można zainstalować latarkę lub wskaźnik laserowy. Waga broni wynosi 680 g.

Drugi skarbnik, który można uznać za najpotężniejszy pistolet pneumatyczny, jest wzorem producenta krajowego Anix A-112. Pociski tego półautomatycznego pistoletu mają kalibru 4,5 mm i uderzają szklaną butelką z piętnaście kroków. Osiąga się to dzięki dużej prędkości początkowej, która wynosi 150 m / s. Jeden cylinder z dwutlenkiem węgla wystarcza na 50 zdjęć, a masa pistoletu przekracza "współpracownika" amerykańskiego, ponieważ waży 980 g.

Obydwa modele wykazują największą siłę w tej chwili i na zewnątrz wyglądają bardzo imponująco. Doskonałe osiągi sprawiają, że bardzo trudno jest wybrać jeden z tych dwóch pistoletów. Jednak w ich krajach, każdy z nich, oczywiście, jest najpotężniejszym pistoletem pneumatycznym.