83 Shares 1231 views

MR-155: strojenie. Karabin myśliwski MP-155: zdjęcie, cena, parametry

Izhevsk Mechanical Plant od dawna zajmuje się najlepszą ręką, produkując wysokiej jakości i bardzo trwałe produkty. Jedną z sytuacji firmy była strzelba myśliwska MP-155, w której wzięli poprzednika tego modelu – MP-153 na bazę. Dalsze szczegóły dotyczące wszystkich aspektów broni zostaną opisane bardziej szczegółowo.

Projekt pistoletu

Wygląd zewnętrzny pistoletu jest bardzo uprzejmy, chociaż nie udaje, że są laurami kolekcjonerskich próbek. Przede wszystkim uderzające elementy konstrukcyjne uderzają: skomplikowane zszywki i tyłek, pobiera na przednim końcu, trójkątny kształt przycisku bezpiecznikowego i innych rzeczy. Ogólnie producenci wyjechali z lakonizmu i prostoty do bardziej wspaniałych notatek. Przyjemność i ciężar pistoletu, który jest nieszczęśliwy 3,15 kg. Oczywiście, wśród przywożonych egzemplarzy są też lżejsze, ale cena też się odczuwa, przekraczając podobne liczby broni domowej o 15-20%. Tutaj każdy myśliwy spadnie na MP-155. Tunel jest niezbę dnym elementem wszystkich pistoletów, które umożliwiajĘ … usunię cie wad fabrycznych lub poprawić charakterystykę pistoletu. Jeśli mówimy o projekcie, możesz zgłosić aplikacje, w których zakup okaże się bardziej elegancki i skuteczniejszy.

Fani z linii MP bez końca dyskutują o tym, która koncepcja jest lepsza: ten, który znajdował się w MP-153, gdzie pistolet miał być bardziej "gęsty", czy MR-155, który już łatwo pozwala na polowanie. Jest tak wielu ludzi – tyle opinii. Jeśli mówimy o cechach MP-155, tutaj możemy zauważyć pewne różnice między 155 a 153. Oczywiście, nawet tu działo stało się nieco mniejsze, gdzie długość zmienia się od 610 do 750 mm, w zależności od różnych modyfikacji i elementów strojeniowych. Waga waha się od 3,15 do 3,25 kg.

MP-155: strojenie w zimie

Polowanie na zimę jest niezwykle ważne dla każdego myśliwego, jednak bestia może się obawiać o widok pistoletu, który wyróżnia się na tle ogólnym w ciemnym kolorze. Oczywiście można używać wyżej wymienionych aplikacji, ale ich koszt jest wystarczająco wysoki, że dla obywateli rosyjskich dobry powód. W tym przypadku można malować broń na biało, ale taki radykalny ruch nie usprawiedliwia się, ponieważ zima jest sezonową sprawą, a za każdym razem nikt nie będzie malował pistoletu. I wtedy metody ludności mogą przyjść na pomoc, o czym będziemy dyskutować bardziej szczegółowo.

Jeśli zdecydujesz się używać pistoletu MP-155 podczas polowania na zimę, możesz użyć zwykłych rajstop damskich kamuflażu, które doskonale radzą sobie z ich ukryciem. Odbywa się to w następujący sposób: gwoździmy na gorąco, robimy małe otwory w szafce, po czym zamocujemy je na pistoletu za pomocą białej ściereczki lub tynku. Metoda jest krótkotrwała, ale kosztuje nędzny 100-150 rubli.

Jeśli nie lubisz tego podejścia, możesz użyć bandaż medycznych gazy. Istnieje znaczna wada w tej metodzie – bandaże szybko rozpinają się na gwintach, a także przylegają do każdej powierzchni podczas ruchu. W tym przypadku sprężyste pasma trafią do akcji ratowniczej. Wreszcie, jeśli nie chcesz tego, białą taśmę, która pracuje w każdej ławce budowlanej, doskonale radzi sobie z takim nietypowym zadaniem.

Beczka beczkowata

Ten element pistoletu wykonany jest z aluminium lotniczego klasy B95, który jest znany ze swojej wytrzymałości i jakości. Ponadto większość producentów broni używa tego materiału, aby rosyjscy producenci nie pozostawali w tyle za obcymi kolegami.

W celu zmniejszenia ciężaru lufy, inżynierowie postanowili zmienić pas, który stał się łukowaty. W poprzednich wersjach, jak pamiętasz, było lutowane wzdłuż całej długości tułowia. Oczywiście ciężar został obniżony, ale to wszystko spowodowało problemy przy zamocowaniu samego pręta, który powinien być lutowany za pomocą lutnika zawierającego srebro. Innowacje od dawna wymagają wdrożenia, ponieważ stare formy wyraźnie utrudniały postęp w ogóle. Szerokość pasa celowniczego nieco wzrosła – 6,8 mm w pistoletu MP-155 w stosunku do 5,9 mm w 153-metrowym.

Nawiasem mówiąc o zapięciu paska. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że jest on mocno przylutowany, ale przy ścisłej kontroli można zobaczyć 7 szpilek, z którymi ten element jest przymocowany do bagażnika. Jakość gilosza jest nieco gorsza od grzbietu 153.

Rodzaje skrzynek

W zależności od kalibru nabojów istnieją dwa rodzaje baryłek dla naszego bohatera. Kaliber, jak można przypuszczać, to również 2: 12×76 i 12×89. Długo oczekiwaną niespodzianką były rowki dla kolimatora, usytuowane powyżej. W celu zwiększenia wszechstronności, górna część pudełka uzyskała spłaszczenie, co pozwoliło na zmniejszenie wymaganej wysokości wsporników wspornika. Oddzielne rowki również czekały na zjednoczenie w jednym detalu. Jednocześnie giloszowa znikła, co z kolei pogorszyło wygodę obserwacji. W przeciwieństwie do pudełka MP-153, stało się również krótsze.

Pomoc na broń

Dziś istnieje wiele zestawów karoserii, które można umieścić na MP-155. Pistolety tuningowe pozwolą Ci lepiej celować, pomagać w ciemności dnia lub poprawić jakość robienia zdjęć. Teraz omówimy instalację wzroku kolimatora, latarki i wspornika.

Co do pierwszej, kolimatory są otwarte i zamknięte. Z kolei każdy z nich ma swoje zalety i wady. Zamknięte, na przykład, jest lepiej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi, podczas gdy otwarty ma lepszą zwartość, wyrafinowany wygląd, a także większy widok niż konkurent. Jednak właściciel pistoletu MP-155 decyduje. Cena kolimatorów różni się od rubla 4000 rubli i osiąga 100 tys. Tak duża zmienność charakteryzuje jakość, marka i głębia różnych ustawień.

Ważnym zestawem uzbrojenia może być wspornik, który pozwala zmaksymalizować możliwości pistoletu MP-155. Cena jest niewielka, wynosząca 1300-2000 rubli. Dotyczy to produktów pochodzących od rosyjskiego producenta. Importowane analogi kosztują nieco więcej. W naszym bohaterze wspornik będzie trzymał latarkę, która będzie doskonałą pomocą dla każdego myśliwego. Naprawdę wysokiej jakości podwozie zaczyna się od znaku 5000 rubli. Kontynuując rozmowę o dyszy MP-155, nie zapominaj o urządzeniach NVN, które zyskują coraz większą popularność wśród myśliwych. Przyjemność, oczywiście, nie jest tania, ponieważ zestaw może kosztować 75 i więcej tysięcy rubli. Niemniej jednak, w tej wysokości, właściciel uzyskuje doskonałą optykę z pewną różnorodnością, a także mnóstwo funkcji, wśród których koncentruje się, strzelanie jednym strzałem i wiele innych. Wreszcie, decydując się na użycie 100% tuningu MP-155, możesz zmienić tyłek i umieścić taktyczny uchwyt.

Migawka

Skok i śruba zostały również zmniejszone, co przyczyniło się do skrócenia tylnej części ramy śruby. Z tego wynika dość logiczne stwierdzenie, że wypalenie poprzednika nie zadziała. Przy wszystkich tych innowacjach długość suwaka migawki utrzymywała się na takim samym poziomie, co 102-105 mm. Uchwyt samej śruby był wymienny. Warto zauważyć, że inżynierowie wprowadzili podłużne płaty, które są raczej funkcją dekoracyjną niż praktyczną. Na nich widać markę i numer pistoletu.

Mówiąc o wyglądzie, migawka MP-155-th nie różni się znacznie od poprzedniego poprzednika, ale kilka elementów zostało przerobionych. Przede wszystkim widok polega na ułatwieniu próbek, które nie mają istotnego wpływu na żywotność broni. Odrobinę uległa także zmianom, stając się poza osią.

Silnik gazowy

Jeśli porównać z MR-153, można zauważyć głęboko zmieniony węzeł, gdzie system tłoczenia gazu z beczki został przeniesiony do tłoka. Rozwiązanie jest całkiem poprawne, ponieważ całkowita masa metalu w takich przypadkach działa znacznie lepiej i jest optymalna. Ponadto znacznie łatwiej jest oczyścić urządzenie, a także dostosowywać lub wymieniać. Niektóre obawy mogą powodować znaczne zmniejszenie obszaru lutowania do tułowia komory gazowej, co może mieć istotny wpływ na długowieczność części. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo kontrowersyjna decyzja.

Jeśli chodzi o przynęty do pyska i nakrętkę sklepu, pozostały one takie same, co sprawia, że czoło z 153. stało się 155. jako rodzimą. Mechanizm wyzwalania i wyzwalania (USM) stało się trochę łatwiejsze, a kształt z lokalizacją zmienił się dość wyraźnie. Wraz z tym kinematyczny system nie został dotknięty, pozostawiając wszystko na swoim miejscu. Uwalnianie spustu wynosi 1,1 mm i 2 kg.

Odrębna wzmianka zasługuje na sklep frezarski, który będzie doskonałym uczniem, nawet dla tych, którzy nigdy wcześniej ich nie używali. Dzikość tyłku też nieco się odświeży, staje się grubsza i rozkoszuje się złożoną kombinacją (plastikowo-gumowa).

Praktyka

Dla zapalonych myśliwych i fanów broni wrażenie strzelania pozostanie żywe. Oczywiście, strzelanie nie jest bardzo różne wśród "kolegów z klasy" z 155., ale w porównaniu z poprzednim, zmęczenie jest mniej odczuwalne. W szczególności dotyczy to długich tras lub MR-155. Strojenie, którego zdjęcie można zobaczyć w tym artykule, lekko zwiększa ciężar za pomocą załączników, ale nie przekracza 3,7 kg (wersja naładowana). Opóźnienia są bardzo rzadkie i często nie występują zaparcia. Wystarczy, że nowo przybysza będzie czuła się komfortowo z tą bronią, podobnie jak w przypadku innych maszyn półautomatycznych, trzeba trochę ćwiczyć "automatyczne" fotografowanie. Zdarza się, że "zielone" myśliwy przestają strzelać po 2-3 strzałach, chociaż cel jest wciąż w strefie zasięgu. Faktycznie szkolenie z 155-m jest bardzo proste: położyliśmy na polu kilka płyt lub butelek (najlepiej spontanicznie), po których strzelamy z przeniesieniem ognia do chwili, gdy naboje z magazynu wyczerpują się. Najważniejszą rzeczą jest praktyka.

Shotgun MR-155 – opinie klientów

Ogólnie użytkownicy zauważają wiele zalet tego pistoletu. Jeśli chodzi o zalety, większość łowców lubiła stosunkowo małą masę pistoletu, a także jej wysokiej jakości montaż, co nie pozwala na zerwanie 155-tego dnia po pierwszym pożarze. Wreszcie, zdolność do ważenia pistoletu z wieloma dyszami powoduje całkowite pozytywne wrażenie.

Oczywiście w pistoletu MP-155 miały pewne wady. Uwagi właścicieli są zauważane przez słaby odbiornik, który jest bardzo skłonny wyginać wokół osi. Czasami są niewłaściwe, a także rozbieżność współosiowości pierścieni w bagażniku. Wreszcie, często są przypadki upadku osi kolczyka. W pozostałej części jest to doskonały pistolet, który konkuruje na równych prawach z obcymi okazami.

Podsumowując

W rezultacie otrzymaliśmy bardzo dobry pistolet, który odpowiada jego kategorii cenowej. Jeśli chodzi o krajowego producenta, jest wysokiej jakości i wygodny, i nadaje się do dobrego uaktualnienia, co z pewnością będzie podobało się fanom strojenia. Może być zalecane zarówno dla myśliwych jak i początkujących. Tak, cena będzie zadowolić, która jest w przedziale 25-30 tysięcy rubli, w zależności od konfiguracji.