586 Shares 8646 views

Jaki jest kolor khaki w ubraniu?

Niedawno styl "wojskowych" powraca do mody, mocno związanej z kolorem khaki. Błędem jest myśleć, że tak zwane "wojskowe" kolory nadają się tylko do charakterystycznych i jasnych młodych pań. Ponieważ absolutnie każda dziewczyna lub kobieta może tworzyć swój własny, unikalny wizerunek, używając tego stylu. Często kobiety zadają sobie pytanie o kolor, w jakim kolor khaki jest połączony . Wszystko zależy od wielu czynników, takich jak kolor włosów, oczy, skóra i wiele innych.

Historia Khaki

Gama kolorystyczna khaki jest w spektrum kolorów od żółtawej z niewielką domieszką "brudu" do zielono-brązowego. Ogólnie rzecz biorąc, "khaki" w tłumaczeniu na język rosyjski oznacza "zakurzony", więc nic dziwnego, że obejmuje ona od razu szeroką gamę odcieni.

W nowoczesnej szafie damskiej i pokazach mody pojawiły się haki z armii. Pierwszy nosił zupełnie khaki kolory żołnierzy brytyjskich. Pod koniec XIX w. XX w. Zaczęto produkować wszystkie mundury armii brytyjskiej. Obecnie tkaniny khaki są używane w wielu krajach do robienia mundurów wojskowych ze względu na ich podobieństwo do środowiska, co umożliwia niewidzialność wrogowi.

Khaki w odzieży damskiej

Do tej pory wszystkie odcienie khaki są modne i bardzo popularne wśród kobiet. Aby stworzyć obraz wojskowy, można użyć szorstkich tkanin (na przykład denimu) i miękkich, żeńskich (satyna, dzianina, jedwab, itp.). Niewątpliwie w strojach kobiet o modzie można śledzić wojskowy styl przypominający mundur wojskowy. Ale wyobraźnia projektantów jest tak bogata, że prawie wszystkie elementy szafy damskiej tworzone są w kolorze khaki, między innymi sukienki, sarafany, spódnice, kombinezony, a nawet bielizna.

Jakiego koloru kolor khaki odpowiada , jeśli jest odzieży wierzchniej? Teraz kobiety o modzie noszą wojskowy płaszcz z epauletami na ramionach. Mogą też być duże guziki (złote lub srebrne), nity, karabiny itp.

Również na półkach można zobaczyć wiele innych ubrań w odcieniach khaki: koszule, kurtki, wykonane zarówno w prostym stylu, jak i romantycznym.

Kto mam na sobie?

Eksperci mody często pytają, jakiego koloru khaki łączy się z wyglądem. Okazuje się, że najbardziej korzystne wojsko szuka czerwonych oczu przedstawicieli sprawiedliwego seksu. Nie złe kamuflażowe kolory są odpowiednie dla właścicieli lekkich włosów, tylko złoty odcień, a skóra powinna mieć również ciepły kolor. Ta sama zasada powinna odpowiadać brunetom – khaki jest lepszy przy wyborze piękności z garbowaną skórą i włosami, w których występuje czerwony (lub koniak) cień. Jednocześnie wszyscy są zaniepokojeni faktem, że zdecydowanie zaleca się, aby osoby o bolesnym wyglądzie, obrzęk twarzy lub siniaki pod oczami nie zaleca się noszenia haków. Kolor wojskowy tylko wykaże wszystkie braki, a nawet podkreślić te zmarszczki, które w innym schemacie kolorów będą niewidoczne.

Poprawne kombinacje

Wybierając stroje w stylu wojskowym, przede wszystkim warto dowiedzieć się, jakie kolory łączą kolor khaki. Oto porady wskazane przez doświadczonych projektantów mody, projektantów, czasopism dla kobiet i pokazów mody, które pomogą w pokazaniu sztuki właściwej kombinacji. Najważniejsze – khaki nadaje się do łączenia z jasnymi kolorami, grafiką, neutralnymi odcieniami. Przejdźmy krótko do najbardziej udanych kombinacji:

  • Wszystkie odcienie czarne. Jeśli masz pytanie, jakie kolory łączą khaki w ubraniach, możesz bezpiecznie wybrać kolor czarny. Odnosi się do neutralnego i pasuje prawie wszystko. Kobiety mody łączą czarne spodnie lub spódnicę z białą bluzką (góra) i wojskową kolorową kurtką. W tej kompozycji kurtka może być zastąpiona kurtką w kolorze khaki z dużymi i błyszczącymi nitymi.
  • Biały odcień. Biała bluzka będzie wyglądać świetnie w spódniczce z ołówkiem w wojsku. Warto również dodać buty w kolorze beżowym, na przykład buty z obcasami. A zespół uzupełni małe czarne sprzęgło surowej formy lub wystroju metalu.

Odważne eksperymenty

Jakiego koloru jest kolor khaki, z wyjątkiem białego i czarnego? Odpowiedź jest prosta: żółta. Współcześni projektanci podzielają pogląd, że haki muszą być połączone z silnymi odcieniami, aby uzyskać kolorowy obraz. W tym przypadku spódnica cytrynowa jest idealnym dodatkiem do koszuli lub bluzki w kolorze khaki. Chociaż panie nie mogą się ponieść eksperymentom i starają się połączyć w dziobie z musztardą z wojskowymi spodniami. Ponadto przy tworzeniu obrazu można używać zamiast odzieży niektórych akcesoriów żółtego odcienia.

Tak więc fioletowy kolor sprawi, że skuteczne są haki na konkurencję, ale to nie pasuje do wszystkich. Palenie brunetek nie może się obawiać i uzupełnia zestaw za pomocą fioletowego szczytu. I nie tak jasne osobowości powinny zaczynać się purpurowym paskiem, aby ubierać się w stylu wojskowym. Również doskonałym zakończeniem zespołu będzie purpurowe kolczyki.

Jak na ironię, czerwone dźwięki z pewnością wejdą do zestawu. Ale jakie kolory są połączone z khaki? Zdjęcia ubiorów i schematów palety kolorów czerwonych pokazują, że lepiej jest wybrać odcień pomidora, jeżyna, burgund, czereśnik, a nawet ciemny fiolet.

Ciche kombinacje

Jedną z opcji dla bardziej spokojne i niepowtarzalne połączenie z khaki to brązowy kolor. Często wybierają kawę lub czekoladowe odcienie, które są używane jako dekory, akcesoria, buty lub ubrania. Do garnituru do khaki trafi bluzka kremowego cienia i brązowego pasa. Pas można zastąpić brązową torebką.

Innym niskim dodatkiem do khaki kolorów jest szary. Ten neutralny kolor zawsze pomaga pani, jeśli chce wyglądać ściśle, a nie wulgarnie. Warto jednak rozcieńczyć ogólny wygląd za pomocą bardziej żywych akcesoriów, aby nie zamienić się w niepozorną "szarą myszkę" w przyciągające wzrok piękno.

Klasyfikacja stylów wojskowych

Jeśli istnieją wątpliwości co do koloru, z którym można łączyć kolor khaki w ubraniu, zdjęcia z pokazów modelu całkowicie je rozwiać. Często lśniące dziewczyny w wojskowych ubraniach. Ale ten styl projektantów został podzielony na kilka obszarów:

  • Molodyozhny – wszystko tutaj przypomina mundur wojskowy, ale wygląda modnie i nietypowo. Niektórzy zdołają umieścić takie rzeczy w życiu codziennym.
  • Wysoki wojskowy. Ten styl zawiera oddzielne elementy, ale całkowicie wojskowe. Na przykład spodnie modne – bryczesy lub kurtka z ramionami w postaci jednolitego.
  • Formalna. Główną cechą tej gałęzi jest obecność w odzieży podobnej do khaki koloru plamki. Często jest on używany w różnych wzorach, w tym strojach, garniturach i spódnicach, które nie mają nic wspólnego z mundurami wojskowymi. Koniecznie w takim zestawie obok będą inne kolory: oliwkowy, czarny, biały, szary, itp.

Kolory khaki w stylu "safari"

Dzisiaj bardzo modny trend to styl safari, który po raz pierwszy pojawił się w odzieży damskiej w latach 60. ubiegłego wieku. W owym czasie takie stroje "obskurnych" odcieni były związane z piaskowymi pustyniami.

Należy zauważyć kilka cech charakteryzujących safari jako odrębny trend mody. Przede wszystkim są to wolne style, które nie ograniczają ruchu. Drugim punktem jest to, że ubrania są szyte wyłącznie z materiałów naturalnych (bawełna, bielizna, inna skóra). Ponadto, cebula składa się z elementów koloru khaki, a także piasku, szarości, cegły, musztardy. Jeśli chodzi o zabarwienie, często drukuje pod skórą skóry lamparta, geparda, węża lub krokodyli, a także motywów roślinnych.

Jeśli nadal masz pytania, jakie kolory łączą się z khaki, możesz po prostu patrzeć na naturę. W niej wszystko jest zawsze harmonijne i istnieją takie kolory, które są "blisko ducha".