244 Shares 7657 views

Jakie są powiązane produkty?

Co jest związane towary i jakie korzyści z niej właściciele małych i dużych przedsiębiorstw? Rzeczywiste rzeczy, które kupujący będą wykorzystywane w połączeniu z głównym większego zakupu, a są towary związane. Może to być materiały eksploatacyjne, środki czystości, części zamienne. Pomagają kupujący dbać o zakupie, przedłużyć przyjemność korzystania z niej lub gładkie niedoskonałości. Sprzedawca pomagają zwiększyć zyski o 5-15%, nie wydając więcej pieniędzy na reklamę.


Co może być towary związane? Załóżmy, że prowadzisz sklep pralki, trzeba przeciwdziałać pralkę, odkurzacz i telewizor LCD. Co pokrewne produkty mogą być oferowane na każdy temat? Przez pralkę – worek proszku do prania rzeczy delikatnych, odkamieniacz, klimatyzacja, worek na buty, prania ekspresowego czystsze, dłuższych węży (nie wszystkie zadowolonych ze standardowym 1,5 metra), usuwania plam. Jak widać, lista nie jest tak mały. Ważne jest nie tylko, aby umieścić dodatkowe elementy na blacie, ale również do zaoferowania im, o ile to możliwe, aby malować korzyści natychmiastowego zakupu, np. „Dzięki temu samochód będzie trwać dłużej”, „Ta torba na pranie uratuje rzeczy pociągnięć”

Odkurzacz może zaoferować torby zamienne, szczotka do zbierania sierści zwierzęcej, filtry zamienne. Dla TV LCD: odtwarzacz DVD, ramię, środek do czyszczenia powierzchni, przedłużacza, słuchawki, dzięki czemu można oglądać telewizję, gdy wszyscy śpią. Możesz zaoferować wszechstronny produkt, oprócz dowolnej technologii: dyski flash, dyski DVD filmu, chusteczki do urządzeń biurowych. Nawet najbardziej zwykłych plastikowych toreb może przynieść dobre dochody: 3 rubli zysku netto od każdego pakietu 1000 3000 nabywców przyniesie dochód.

Oczywiście, nie każdy zgodzi się kupić nieplanowanych wspornika lub za pomocą skali, ale nawet jeśli jest robione dla 1-2 osób, zwiększenie zysków, zwłaszcza, że takie małe rzeczy można ustawić duży margines.

Na pierwszy rzut oka, dostawy mogą być uzupełniane jedynie towary przemysłowe lub urządzenia gospodarstwa domowego. Jednak tak nie jest. Kwiat biznesu klienta, który kupuje jego żona bukiet urodzinowy, piękne opakowanie dla kwiatów mogą być oferowane, pocztówek, słodkie upominki, takie jak misie, bibelotów i świece w formie serca. Można to również kupić paczkę płatków róży stworzyć romantyczną atmosferę w domu.

gabinecie stomatologicznym może ustanowić stojak z płyny, pasty do zębów, nici, elektryczne i konwencjonalnych szczoteczek do zębów (dorośli i dzieci). Jeżeli lekarz po zabiegu poinformuje pacjenta do korzystania z konkretnego pasty lub medium dla jamy ustnej, pacjent prawdopodobnie słuchać rad ekspertów i kupić parę paczek.

Co więcej mogą być towary związane? Może to być żywność. Na przykład w kawiarni na filiżankę kawy, można złożyć sera ciasto, ciasto, czekolada, świeże bułki, jak guma do żucia. Oczywiście, niektórzy klienci będą odmówić takich uzupełnień, ale druga część jest chętnie się zgodził.

W sklepie jubilerskim Podobne produkty mogą być chusteczki dla produktów czyszczących, pudełka, pudełka z biżuterią i wielo-segmentowe komora pierścionki, łańcuszki i kolczyki.

Ludzie, którzy przyszli do sklepu na zakup, to zestaw wydawać pieniądze. Profesjonalni konsultanci handlowi i menedżerowie twierdzą, że człowiek, który przyszedł do konkretnego produktu, można „rozciągnąć” na pokrewnych produktów i usług w kwocie równej 10% ceny zakupu. Najważniejsze – nie zapomnij te towary i usługi do zaoferowania, bo czasami sam nabywca nie jest świadomy, ile on potrzebuje tej czy innej rzeczy.