379 Shares 5816 views

Jak zmyć farbę ubrań w domu

Niewiele rzeczy może tak przyciemnić nastroju, jak małym miejscu na swojej ulubionej rzeczy, która sprawia, że nie nadają się do dalszego zużycia. Jednak doświadczony gospodyni wie, jak ubrania mogą być zmniejszone o prawie każdym miejscu pochodzenia. Dziś mówimy o poplamione farbą. Jak zmyć farbę ubrania? Z pewnością takie pytanie powstało wśród wielu, zwłaszcza po „kontakt” z świeżo pomalowane ławki.


Pierwszym warunkiem skutecznego usuwania plam barwnych – efektywność. Jakie działania będą podejmowane szybciej, tym lepiej. Świeża farba usuwa wiele łatwiej niż stare, zakorzenione w błonnik. Drugą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – jest to rodzaj tkaniny. Nie jest tajemnicą, że lekkie materiały samolotów farby spadając o wiele trudniejsze niż szorstka. W związku z tym, w pierwszym przypadku, trzeba zadbać nie tylko o zmniejszenie plam, ale o tym, jak uniknąć uszkodzenia tkaniny.

Jak usunąć farbę z ubrań z grubej tkaniny?

1. Spot gwaszem lub farby na bazie wody, może być usunięty ze zwykłego mycia.

2. Plamy z farby olejnej usuwane są znacznie cięższe. Dla tych celów, rozpuszczalnika lub aceton. Materiał impregnowany wacikiem i wytrzyj je na miejscu w kierunku od krawędzi ku środkowi. W przeciwnym razie, tylko plama farby rozmazany. Niektóre gospodynie zamiast użyć specjalnego rozpuszczalnika wyrafinowaną benzyny, które również radzi sobie z zadaniem (używane do usuwania plam zwykłej benzyny nie jest zalecane). Zanim jednak zmyć farbę z odzieżą w podobny sposób, upewnij się, że tkanina nie traci koloru. Można to zrobić w następujący sposób: Rub wacika zanurzonego produktu w niepozornym miejscu – można natychmiast zobaczyć wynik.

3. Jeśli plama z farby bardzo świeże, można spróbować usunąć go ze zwykłym mydłem. W takim przypadku istnieje inny sposób: świeże plamy natrzeć masłem, a 10-15 minut na przetwarzanie nafty.

Ostatnim krokiem w dowolny sposób w celu usunięcia plam z farby jest normalna do prania, co spowoduje nieprzyjemnego zapachu rozpuszczalnika.

Jak zmyć farbę ubrania z lekkiego materiału?

Jak wspomniano powyżej, w tym przypadku konieczne jest, aby działać z najwyższą ostrożnością. Korzystanie z acetonem lub benzyną jest niedopuszczalne, ponieważ mogą one zniszczyć strukturę tkaniny i zmienić jego kolor. Alkohol – to najlepsze plamy opcja Usuń z delikatnych materiałów. Algorytm jest podobny do poprzedniego przykładu: wacika nasączonego chodzić na miejscu w kierunku od krawędzi ku środkowi.

Co robić w ciężkich przypadkach?

Jak zmyć farbę z odzieżą, jeśli plama jest stara i mocno zakorzenione w błonnik? Aby to zrobić, będziemy potrzebować więcej czasu i cierpliwości. Pszenne dokładnie usunąć wierzchołek szydło lub nożem bez uszkodzenia materiału. Po wilgotną watą w rozpuszczalniku lub alkoholu (co można wywnioskować ze zużyciem farby zależy od składu materiału) i na starym schemacie zaczynają stopniowo wycofać plamę. Po pozostałości farby są bardziej lub mniej ma, możemy wysłać towar do prania. Produkt zapisywane i potrwa za chwilę.