590 Shares 4107 views

Dlaczego rosyjski nie uśmiechnąć? Cechy rosyjskiej grzeczności

Najbardziej uderzającą cechą rosyjskiej komunikacji jest uważany za naturalny bez uśmiechu. Na Zachodzie, funkcja ta często nie jest w stanie pojąć. Obcokrajowcy postrzegają ją za pokazanie nieuprzejmość lub brak szacunku do osoby. Aby wyjaśnić to zjawisko może być i trudnej sytuacji w Rosji, a jego trudnego historycznego rozwoju. Odkrywania zachowanie ludzi z innych krajów, podczas stosunku, naukowcy zidentyfikowali kilka cech „rosyjskiego uśmiechem.”


Pojawienie się uśmiechu

tylko rosyjski uśmiech wargi, czasami lekko pokazując górne zęby. Taka sytuacja może być postrzegana przez obcokrajowców jako niewystarczająco pogodnym wyrazem twarzy. często pojawia się pytanie: dlaczego rosyjska nie uśmiechnąć? zdjęcie radosnymi Amerykanie zazwyczaj zupełnie inaczej. Pokazują ludzi szeroko rozciągnięte wargi i dwa rzędy zębów. W Chinach, nawet specjalnie uczyć pracownikom szeroki uśmiech, na co są one w trakcie sesji treningowej, która odbyła się w ustach chopstick. Rosjanie zachodnia wersja wydaje się być czymś fałszywym, ponieważ takie wyrażenie wygląda nienaturalnie.

uprzejmy uśmiech

Większość zachodnich Europejczyków używać jako uprzejmego uśmiechu sygnału, który jest wymagany, gdy pozdrawiać rozmówca podczas całej rozmowy. Kiedy osoba spotyka kogoś, próbuje się uśmiechnąć więcej, jeśli chcesz pokazać szacunek. W kulturze wschodniej uważa się, że z tego prostego wyrazu twarzy, nawet negatywne informacje będą przyjmowane łatwiej. Na przykład, Azjaci można powiedzieć o śmierci swego bliskiego przyjaciela, z uśmiechem. Będzie to oznaczać, że jest to prywatna góra człowiekiem. I nie chce wywrócić je na drugą stronę. Rosyjskiego zachowanie jest niedopuszczalne. Nie znając charakterystykę krajowych, mimika kogoś innego może być traktowane bardzo negatywnie. Uśmiech z grzeczności postrzeganej przez Rosjan jako coś nie bardzo szczere, a nawet wrogie. Takie standardowe mimika dla klientów zwanych „obowiązek”.

Uśmiech dla obcych

Podczas obowiązku Rosjanie zrobić bez uśmiechu. W rosyjskim biznesie przyjazny wyraz twarzy jest uważany za nieszczere. Po tym wszystkim, dla ludzi z naszej mentalności profesjonalnego uśmiechu wygląda sztucznej maski. Ona ukrywa się pod całkowitą obojętnością. Rosyjski komunikacja adres zna tylko ludziom uśmiech. Nasi kasjerzy nie uśmiechają się do klientów – są im znane. Jednak przyjaciel kupującego sprzedawca jest zobowiązany do udzielania ich sympatię.

Kiedy uśmiech obcy, to nasuwa się pytanie: „Ale my się znamy?” Kultura jakiegokolwiek zainteresowania rosyjskiej jest uważany za zaproszenie, aby rozpocząć rozmowę lub poznać nowych przyjaciół. Jeżeli dana osoba nie chce się skontaktować, to może po prostu nie reagować na tokena. Przypadkowo zamknięte oczy, spójrz w kierunku rosyjskich i amerykańskich uśmiechów. I to jest normalne w obu przypadkach. Pytany dlaczego rosyjska nie uśmiechnąć, cudzoziemcy stale powiedzieć z zabawnym rosyjski człowiek zaczyna szukać przyczyny w sobie. On myśli, że jego wygląd sprawia, że śmiech.

Rosyjska szczerość uśmiech

Jednym z powodów, dlaczego rosyjski nie uśmiechają, Adme.ru wywołuje brak dobrego powodu, czyli wykazania uczucia muszą być pewne emocje. Jednocześnie nasi ludzie otwarcie uśmiechem, pokazując dobry nastrój lub lokalizacji rozmówcy. I nieszczery manifestacją radości jest podejrzenie i dezaprobatę. Rosyjski jest również nie do przyjęcia nadmiernej wesołości. Ten uśmiech jest postrzegane jako głupie lub prowokacyjne zachowanie. Chińczycy również jest zaprojektowany, aby ukryć wrogie nastawienie i pokazać swoją uprzejmość, nawet komuś nie bardzo miły.

Czy uśmiech jest właściwe?

Dla Rosjan ważne jest, aby uśmiech odpowiadały sytuacji. Na przykład, nieodpowiednie ćwiczenia zabawy, jeśli wiesz, że rozmówca nie było pewne kłopoty. Również w napiętej sytuacji rosyjski zrozumieć, że teraz nie jest do zabawy. Nasi ludzie są nie tylko się uśmiechnąć, by rozweselić drugą stronę lub dopingować się w trudnym momencie. Rosjanie potępić nawet uśmiech, który dana osoba stara się zachęcać się w razie kłopotów lub smutku. Tak, jak mówią, „Z jego żona odeszła, a on mówi, uśmiechając się." Tak więc, skazaniec. Mimo, że jest po prostu staramy się znaleźć siłę do radzenia sobie z trudną sytuacją. Ale nie zawsze jest to prawda interpretowane przez innych.

przyczyny

Socjologowie zwracają uwagę na wpływ warunków klimatycznych na kształtowanie nawyków i charakteru. Tak więc, w ciepłych południowych szerokościach geograficznych populacji, zazwyczaj przyjazny, wesoły i uśmiechnięty. I to prawda, kiedy rano świeci słońce i zapach zieleni na ulicy, a nastrój wzrasta. W tym przypadku istnieje chęć do uśmiechu. Ale Rosja nie jest tak wiele ciepłych i słonecznych dni. A gdy na błoto ulicznego i wiatru, nie zatrzymują się, a nogi były zamrożone przez długi czas, uśmiech i chęć nie powstaje. Ale zimno i paskudne pogoda nie jest rzadkością w przypadku Rosji.

Ciężkie warunki klimatyczne, długa walka o przetrwanie, psychologiczne cechy charakteru naszego narodu – dlatego rosyjska nie uśmiechnąć. Wojna tam, między innymi. I Rosjanie pamiętają go.

Możliwe rozmówcy zazdrość

Innym powodem, aby uniknąć Smiles – niechęć powoduje zazdrość w rozmówcy, mówić o swoich osiągnięciach. Tak więc, rosyjska często skarżą się niepowodzeń i rozczarowań. Ale radosne wydarzenie w jego życiu pozostało tylko dla bliskich przyjaciół.

Rosjanie są wykorzystywane do dzielenia wszystkie niuanse życia w zespole. Służył również jako nawyk kontrolowania ekspresji twarzy i uśmiechu. Randkowy zawsze ciężko pracuje i walczy o jego istnieniu. I tak ponure i niespokojny kłopoty twarz była czymś naturalnym. Uśmiech pokazuje również, że nie był wyjątkiem od reguły. A człowiek ma dobrobytu, dobrego nastroju lub wysokie dochody. A to rodzi pytania, zazdrość, a nawet niechęć. Ale w zaciszu osób może być w pełni otwarty. Są one w stanie się uśmiechnąć do swojej rodziny i przyjaciół, bez względu na to. Po tym wszystkim, meble do domu, do ciepłego i ufną komunikacji i dobrego nastroju.

Opinia o rosyjskim uśmiecha granicą

Po powrocie z wakacji za granicą, Rosjanie przede wszystkim zwrócić uwagę na posępnych rodaków twarzy. Oni przyzwyczaić się do dobrej woli ludzi z innego kraju. I spełniają taką samą – Smile, choćby przypadkowo zderzył się z kimś wygląd. Rosyjski szybko przyzwyczaić się do radosnego życia. Czują ludzi, do których nawet obcy ludzie są traktowani z szacunkiem.

A następnie wracają do ojczyzny. I po prostu pamiętać, dlaczego rosyjski uśmieszek. Po tym wszystkim, musimy wrócić do normalnej pracy, starają się robić prace domowe i komunikowania się z członkami rodziny. A podróżujący zapomnieć zdobytą uśmiech i wyciągnął do regularnego rytmu życia z intensywnym wyrazem twarzy. Ale nawet ten mrok – szczery. To nie chować się za uprzejmym uśmiechem, to dlaczego ludzie innych kultur.

Opinia cudzoziemiec rosyjskich uśmiechów

Kanadyjski Lyuk Dzhons 12 lat mieszkający w Moskwie. On udał się do miast w Rosji i nie zamierza wrócić do domu. Jones mówi, że praca w Moskwie jest o wiele bardziej opłacalne niż w Londynie, jak są niskie podatki i mała liczba konkurentów. Kanadyjski całkiem zadowolony z rosyjskich wpływów i jej perspektyw. Jones od 2002 roku pracuje w biurze moskiewskiego Antal Rosji, a obecnie jest znanym ekspertem w rekrutacji. „Dlaczego rosyjska nie uśmiechają” – książkę, która pisze Łukasz podczas pracy w Rosji. przyczyni się do cudzoziemców, którzy dopiero zaczynają swoją pracę w Rosji i krajach WNP. Mimo wszystko, większość użytkowników nie od razu przyzwyczaić się do rosyjskich warunków życia i pracy. Sam Jones ma tyle lat mieszkających w Rosji przejęli wiele zwyczajów krajowych, które przyczyniły się do jego małżeństwa z Rosjanką.

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego rosyjski nie uśmiechnąć, Lyuk Dzhons doprowadziły metaforę. Porównał ludzi z owocami. Tak więc, Amerykanie w swej teorii były brzoskwinie: są słodkie i miękkie na zewnątrz, ale z twardych nasion wewnątrz. I w tym rdzeniu, że nie pozwoli nikomu. A on w porównaniu z rosyjskiego kokosowych – trudne muszli na nie z zewnątrz. Ale jeśli byli w stanie zdobyć ich zaufanie, a następnie musisz znaleźć prawdziwego przyjaciela. Brak uśmiechów w języku rosyjskim nie jest złe, ponieważ jest to cecha naszego narodu. W swoich większości ludzi są bardzo zabawny, dowcipny i serdeczny. Po tym wszystkim, uśmiech i śmiech – są różne rzeczy. I Rosjanie potrafią się śmiać i robić to bardzo często.