183 Shares 8690 views

Jak napisać skrypt dla produktu telewizyjnego

Każdy projekt zaczyna się od planu. W praktyce telewizyjnego na etapie przygotowawczym strzelanie autor ucieleśnia ideę w skrypcie. Jest to oryginalny wynik dla reżysera i operatora w strzelaniu i poprodukcyjnych etapów produkcji wideo. Jest to zwykle nazywane literacki podstawową zasadą dowolnego pliku wideo.


We współczesnym dziennikarstwie telewizyjnym można zauważyć jednostronnych opinii na temat „przydatności” szczegółowych scenariuszy opisujących każda ramka, planu, widok, środki wizualne. Jednak myśląc o tym, jak poprawnie napisać scenariusz, młody mediatvortsam i dziennikarze powinni słuchać doświadczonych ludzi telewizji, którzy powinni stworzyć wysokiej jakości produkt w mediach i nie stracić najważniejszego etapu – „pre-produkcji”.

Zanim zrozumiesz jak napisać scenariusz, oferować, aby dowiedzieć się, jaki jest sens tego pojęcia w sztuce ekranie. Jako skrypt literackiej i strzelanie – to absolutnie różne rzeczy, nie należy mylić, niezależnie od tego, czy mają one ze sobą wspólnego. Tak więc, scenopis zakłada, że z następujących elementów:

– czas trwania programu,

– liczba komór, zwłaszcza do pracy z nimi (trajektorią i celu fotografowania);

– Budowa tłumika i zwrotów

– efekty dźwiękowe, wizualne i wyraziste

– muzyka, hałas i dźwięk.

Ten zestaw danych jest konieczne w celu zorganizowania i usprawnienia przebiegu strzelania, a także uzyskać dobry wynik końcowy.

Przygotowując film skryptu, trzeba napisać jak najwięcej wszystkich działaniach, które będą miały miejsce na planie. I wskazał dokładnie, jak je zrobić. Jeśli, na przykład, ma nakręcić reklamówkę z prezentacją produktu, należy określić w jakim miejscu będzie ona bliska, w którym chcesz dokonać panoramę, z planowanej drugiej zoom z naciskiem, etc. Dotyczy to wideo. To samo powinno być zaopatrzone audio dubbing: Mark transkryptu na sekundę skutków hałasu i dźwiękowych, rozpowszechniać tekstu podstawowego pod materiał filmowy.

Konieczne jest wyjaśnienie, jak napisać skrypt kierowanie zamiast literacki.

Istnieje wiele różnych form, które mogą być łatwo i wyraźnie wyświetlenia wszystkich składników produktu wideo (video, historia, film).

Wspólna jest tak zwana metoda pisania „Left serii” scenariusza. Przygotowanie to jest to: pisarz na kawałku papieru, podzielona na pół przez 2 kolumny wyświetla wideo po lewej stronie i po prawej dubbingu audio.

Oto przykłady, jak napisać scenariusz do produktu telewizyjnego:

wizualizacje Podkładanie dźwięku

Odpowiadającej ramce na tle midground (Korr.v / k)

Witam, drodzy widzowie! Dzisiaj donoszą od ….

Ogólny plan osób uczestniczących w wydarzeniu

Tekst dziennikarza, który, gdzie, kiedy i dlaczego tak się stało.

Forma ta jest uważana za powszechne w telewizji, gdy trzeba przygotować historię w ograniczonym czasie. Malowana wizualizacje, ale zmiany mogą wystąpić nawet przy stole cięcia. Nie wpływa to na znaczenie obciążenia działce.

Bardziej szczegółowe można uznać za formę, która jasno określone elementy języka na ekranie, jak je wykorzystać.

liczba

ramka

czas trwania

ramka Nosta

opis ramki Plany na dużą skalę środki ekspresji tekst (udźwiękowienie) wyjaśnienia
1 5 sekund dużo ludzi na placu ogólny o całkowitej skali góry na podłożu (wynik – w PERSONIFIKACJA) czytaj narrację, musical wygaszacz ekranu Wszelkie uwagi dotyczące załogi

Następnie słowo scenariusz realizowany jest na ekranie. Tym bardziej pomysł przedstawiony w dokumencie, tym łatwiej jest zrealizować zespół TV. Dlatego warto pamiętać, jak napisać scenariusz. Ale ważne jest, aby zostawić miejsce na improwizację. Jest to szczególnie ważne, jeśli proces twórczy od twórców jakieś bardziej błyskotliwe pomysły niż zawiera już zatwierdzonych skrypt wideo.