112 Shares 9696 views

Herbatniki we wrzącej wodzie: przepis. Biały i ciastka czekoladowe z wrzącej wody

Herbatniki w wrzącej wody daje bardzo bujne, pachnące i smaczne. Warto zauważyć, że takie ciasta można wytwarzać multivarka w piecu. Dziś zaprezentujemy tylko drugą opcję, ponieważ nie wszyscy ludzie mają tego urządzenia.

Dość duża liczba gospodyń zrobić domowe ciasta i ciastka z klasycznego ciasta, składające się z jaj, cukru i mąki. Ale doświadczeni kucharze zalecają stosowanie większości innych, bardziej odpowiedniej receptury. Fakt ten wynika z faktu, że w przeciwieństwie do standardowych, herbatniki na wrzącą wodą zamienia dużo bujnej, i z lekko wilgotne tekstury. Ta właściwość sprawia, że domowe ciasta delikatny, miękki i soczysty.

Od placka przygotowuje się do temperatury wrzenia wody? Odpowiedź na pytanie, dowiesz się poniżej. Ale przed tym, chcę zwrócić uwagę, że do tej pory, istnieje kilka sposobów, aby gotować to ciasto. W zależności od produktu, dodaje się do podstawy, może zmieniać strukturę, a także być czekolady lub wanilii.

Krok po kroku receptury: Herbatniki na wrzącej wody do gotowania ciasta

Domowe ciasta z Korzh okazuje się bardzo smaczne i delikatne. Wysokość produktu po pieczeniu w piecu zwykle osiąga 8 cm, co jest dobre. Po tym wszystkim, aby przygotować deser będzie wystarczająco i gąbkę, którą można pokroić na 4 lub 5 ciast. Co do kremu, pożądane jest, aby wybrać w zależności od gustu i uznania. Chociaż miękkie i smaczne ciasta dla wszystkich wrzącej wody otrzymuje się z kwaśną śmietaną i napełniania cukru.

Tak więc, do przygotowania wspaniałego biszkopt, musimy:

 • cukier drobny piasek – 1 szklanka pełna;
 • duże jajka – 4 szt.;
 • Światło Mąka pszenna – 1,5 filiżanki;
 • Ocet jabłkowy, 6% -s' i Soda jadalnia – na łyżeczki;
 • Olej słonecznikowy rafinowany – 3 duże łyżki;
 • chłodny wrzenia wody – 3 duże łyżki;
 • wanilina – 5 g;
 • Śmietana, margaryna – do smarowania formy.

Przygotowanie ciasta

Wanilia herbatniki w wrzącej wody zamieni bujne i pyszne tylko wtedy, gdy podstawą do niego długo i starannie ugniata się za pomocą miksera. W tym celu konieczne jest, aby rozbić jajka w misce i wymieszać je z najwyższą prędkością, aby zwiększyć do 3 lub 4 razy. Dalej w tym samym naczyniu wlać wymaganych drobnych cukru granulowanego i dokładnie mieszając składniki w celu uzyskania całkowitego rozpuszczenia słodki produkt.

Po gotowaniu, pierwsza część podłoża powinna przejść do utworzenia drugiego. Wymaga to przesiać mąkę, dodać do niego wanilina, a następnie powoli dodać uzyskaną mieszaninę do uprzednio ubite jajko. Na koniec ciasta wymagane do gaszenia łyżkę sody 6% wydajności teoretycznej octu jabłkowego i wlać rafinowanego oleju roślinnego i małej ilości wrzącej wody. Ponadto, wszystkie produkty spożywcze powinny być z powrotem i pokonać z mieszadłem do rozpoczęcia pieczenia deser.

obróbka cieplna

Wanilia placek pieczony na wrzącej wody w piecu taką samą ilość czasu jak klasyczny ciasta ze standardowymi produktami. Tak więc, dla przygotowania tej deser powinny split formy o wysokim stronach i ostrożnie smarowania margarynę kremową powierzchnię. Następnie trzeba wlać do miski wszystkie poprzednio ugniatania ciasta i natychmiast umieścić w rozgrzanym piekarniku.

Herbatniki we wrzącej wodzie, wykonany według przepisu w pełni nadaje się do spożycia przez ludzi, po 65-70 minutach. Aby sprawdzić, czy dobrze upieczone ciasto powinno nadal stać w piecu, jest ona oparta trzeba trzymać zapałkę lub wykałaczkę. W tym przypadku, gdy przedmiot nie przykleiła się do surowego ciasta i był całkowicie suchy, pierniki ciasto można łatwo wyjąć z formy.

Po przygotowaniu takiego produktu zaleca się schłodzić w strumieniu zimnego powietrza, a następnie przystąpić do tworzenia deserze.

W celu wytworzenia ciastka do wrzącej wody w domu, należy wyciąć ciasto na 3, 4 lub 5 ciasta (w zależności od wysokości), a następnie włączyć do nasmarować z kwaśną śmietaną lub innego kremu i ozdobienia powierzchni oblodzenia, śmietany, owoców, słodkie okruchów i tak dalej.

prawidłowe Podawać

Służą białe ciasto wrzącej wody w wysokiej i smaczne ciasto jest po krótkiej kąpieli w komorze chłodniczej. Istnieją domowe desery całkowicie nasączone słodkiej śmietanie będą bardziej miękkie, soczyste i delikatne. Przedstawić go do stołu jest wymagane na deser a la carte spodki z gorącą herbatą i silnym.

Delicious Ciasto czekoladowe na wrzącej wodzie: etap przepis

Jak wspomniano powyżej, aby taki wspaniały produkt może być inna. Vanilla ciasto przepis przyjrzeliśmy się nieco wyżej. Teraz chciałbym powiedzieć szczegółowo o tym, jak dokładnie zrobić czekoladowe herbatniki.

Nie sposób pominąć faktu, że desery oparte na proszek kakaowy są bardziej popularne niż wanilię. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaprezentować dwa różne sposoby, aby przygotować domowe ciasta.

Aby ciastko czekoladowe na wrzącej wody, możemy potrzebować następujące produkty:

 • Światło przesianej mąki – 2 kubki skrawania;
 • porządku cukru – 2 pełne kubki;
 • Jaja średnia wartość – 2 szt;.
 • Soda pokój jadalny (pamiętaj, aby zgasić Ocet jabłkowy) – 1 deser łyżka ze zjeżdżalnią;
 • kakao w proszku – 6 dużych łyżki (jeśli chcesz mniej ciemne ciasto, po czym liczba ta może być zmniejszona trochę);
 • świeży tłuszcz mleczny – pełne szkła;
 • wanilina – 10 g;
 • olej roślinny (wziąć tylko rafinowany) – 1/3 szklanki;
 • ciepłej wody (nie chłodny, lekko podostyvshy) – 1 kubek.

Proces mieszania baz

Ciasto czekoladowe, aby uzyskać jak najbardziej soczysty, to wymaga starannie przestrzegać wszystkich zasad jego sporządzenia. Aby to zrobić, trzeba ubijać jajka z cukrem w blenderze lub mikserze, a następnie wlać do nich rafinowanego oleju roślinnego tłuszczu, świeże mleko i dobrze wymieszać.

Po powyższych czynności wymaga misce przesiać światła mąkę pszenną, a następnie wlać cukier waniliowy i kakao w proszku. Ostatni składnik należy dodać do smaku. Jeśli chcesz trochę czarny placek, należy wziąć w wysokości 6 dużych łyżek i więcej. Jeśli wolisz zjeść deser czekoladowy kolor, światło, ilość tego produktu zaleca się o połowę.

Gdy masa cząstek stałych jest gotowy, powinien być stopniowo wlać bitych jaj i mleka, w związku z czym należy uzyskać nie jest bardzo płynny fundament. W celu dostosowania go do odpowiedniej konsystencji, wymagane jest, aby zalać szklanką wrzącej wody. Ponadto, woda nie powinna być zbyt gorąca, inaczej ciasto częściowo „gotowane”. Również w ramach spłaty powinien łyżka sody oczyszczonej i octu jabłkowego jest dobry wszystkim bicie z mieszadłem.

Proces pieczenia w piekarniku

Ciastka czekoladowe z wrzącej wody powinny być przygotowane w postaci specjalnego podziale. Jeśli takie potrawy w domu nie było, można użyć zwykłej patelni. Ale w tym przypadku, końcowy produkt, należy koniecznie odciąć kącika stosowania tej płyty żądanej średnicy jako wzory.

Po wybraniu ustawienia, wymagane jest, aby nasmarować olejem roślinnym i silnie ogrzewana w piecu. Ponadto, w gotowym miski wsypywać wszystkie Wyrobione ciasto i piec przez 60-70 minut. Jeżeli po upływie tego czasu, herbatnik nie jest gotowy do końca, należy przechowywać przez kilka minut w piekarniku.

Gotowania ciasta na ciastka czekoladowe z wrzącej wody

Pierniki gotowe ciasto musi być wyjmowany z formy lub patelni, a następnie umieścić na płytce skrawającej, całkowitego ostygnięcia. herbatniki wymagają dodatkowo pocięte na mniejsze kawałki i obficie śmietaną oleju. Napełnianie na deser czekoladowy, wskazane jest, aby zrobić z użyciem kakao w proszku. Jednak niektóre gotowanie w domu pieczenia jak kontrast. Dlatego są one bardzo ciemne ciasta często używają białego kremu. Może ona składać się z różnych składników (masło, śmietana, mleko skondensowane, krem i tym podobne. D.). Które z dodatkami jest najlepszy – to zależy od Ciebie.

Jak złożyć domowe desery na stole?

To nie ma znaczenia, czy zastosować metodę przygotowania deser waniliowy lub czekoladowy przepis na ciasto na wrzącą wodą, w każdym razie, to domowej roboty cukierki zrobić z miłości. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób będzie można uzyskać najbardziej pyszne, puszyste i delikatne wypieki, z którego nigdy nie dadzą żadnego z członków rodziny lub zaproszonych gości.

Gdy ciasto czekolada dokonane w oparciu bujne ciastka jest całkowicie gotowa, jest ona wymagana do wprowadzenia do komory chłodzenia wynosi nie mniej niż 120 minut. Podczas tego krótkiego okresu czasu i bez miękkie i soczyste ciastka moczone krem powietrza, coraz bardziej smaczne i delikatne. Podawaj domowych smakołyków na stole powinno być z gorącej herbaty lub innych będzie kochamy napój. Bon appetit!

pomocnych wskazówek

 • W celu wytworzenia czekolady lub wanilii biszkoptu w gotującej wodzie zamiast sody i octu może być stosowany i zwykle środek spulchniający w ilości 1-1,5 dużej łyżki.
 • Ten deser będzie bardziej smaczne, jeśli nie jest podstawą, aby dodać kakao i rozpuszczoną czekoladę lub żetonów z nim.