318 Shares 3951 views

Marsupial mushroom: opis, znaki

Czy są torby? To pytanie jest interesujące dla każdego drugiego ucznia, który jest entuzjastycznie nastawiony do studiowania przebiegu biologii. Te grzyby należą do królestwa, w skład którego wchodzą przedstawiciele podzielonego wegetatywnego ciała. Mają określone elementy seksualne – torby. Obejmują one osiem asporosporów. Niektóre gatunki tych grzybów należą do niedoskonałego, ponieważ w procesie aktywności życiowej tracą możliwości seksualne. Mają również reprodukcję bezpłciową.


Prawdziwe tkanki tych grzybów prawie nigdy nie powstają. Wyjątkami są tylko niektóre organizmy pasożytnicze. Każdy przedstawiciel tej klasy obejmuje chitynę (20 do 25 procent) i glukan.

Marsupiale żyją (przedstawiciele zostaną wymienione poniżej) na pozostałości roślin lub zwierząt.

Warto zauważyć, że wiele rodzajów pleśni (czerwony, brązowy, niebieski-zielony) odnosi się do Ascomycetes. Dzięki pomarańczowo-różowemu grzybowi, sfera genetyki osiągnęła wiele sukcesów. Ascomycetes są rozprzestrzeniane na całym świecie.

Klasa bagiennych grzybów obejmuje około 2 tysięcy rodzajów i 30 tysięcy gatunków. Najbardziej znanymi przedstawicieli są drożdże, trufle, morel, parmelia, ściegi.

Morfologia

Ciało wegetatywne składa się z kilku przegród, które dzielą. Dzięki temu grzyby są w stanie zrzucić mniej substancji komórkowej z formacji włókienkowej. Jeśli porównamy ascomycetes i zygomikoty, warto zauważyć, że pierwszy żyje wystarczająco długo.

Torbiel śródpolny jest ułożony w taki sposób, że jego organizm może wymieniać zarodniki cytoplazmy, jąder, organelli. W komórce każdy ma z reguły jeden haploidalny element strukturalny, który przechowuje i przekazuje informacje dziedziczne (DNA).

Ogólne informacje dotyczące reprodukcji i rozwoju

Marsupialne grzyby mają dwa sposoby reprodukcji:

  • Anamorfa (droga bezobjawowa);
  • Teleomorf (istnieją struktury seksualne).

W biologii te dwa procesy nazywane są holomorph. Są zupełnie odmienne. Również z anamorficznych organizmów można przekształcić się w teleomorph. Dlatego urodzeni Ascomycetes tego samego gatunku, ale na różne sposoby, naukowcy traktowani są jako oddzielni przedstawiciele. Dzięki badaniom molekularnym nauka wyraźnie czyni jasne, w jaki sposób powstał pewien ślad torbielowy.

Anamorf (droga bez seksu)

Proces anamorficzny polega na konidii. Warto zauważyć, że morfologia tego ostatniego jest dość zróżnicowana. Każdy z nich może być jednokomórkowy lub wielokomórkowy. Mają nieograniczoną liczbę przegród poprzecznych. Często konidia mają zaokrąglone kształty.

Z reguły śródmiąższowy grzyb ma elementy o zwiększonej złożoności struktury. Takie przedstawiciele żyją na liściach drzew, które już dawno zanurzały się w wodzie.

Teleomorfy (reprodukcja seksualna) w niższych formach

Grzyby tej klasy mogą się rozmnażać przy użyciu struktur seksualnych, ale bez tworzenia gamet. Aby wykonać ten proces na przerzutach, powstają organy męskie i organy kobiece. W tym przypadku charakterystyka grzybów śródpolnych jest podobna do opisu glonów – mają też niewielkie zmiany oogonowe.

Jeśli weźmiemy pod uwagę formy niższe, teleomorph jest podobny do zygogamy. Wynika to z faktu, że wykształcone gametangi mają identyczną formę, a po procesie ich zjednoczenia następuje fuzja jądra. Ale w tych grzybach, ostatnia czynność nie ma wpływu na wszystkie elementy strukturalne, więc karyogamy wielu się nie zdarza. Po tym następuje mejoza, po której zygota przechodzi do worka.

Teleomorfy (reprodukcja seksualna) w wyższych formach

Biorąc pod uwagę proces reprodukcji w wyższych formach, należy powiedzieć, że jest trochę bardziej skomplikowany niż niższe. Archikarp rozciąga się na askon. Ponadto jest zróżnicowany. W górnej części "pochodzi" w postaci tubki. Antheridium jest elementem jednokomórkowym o cylindrycznym kształcie. Po fuzji cytoplazmy jądra nie zbiegają się, ale zbiegają się. Powstają dicaryony. Z kolei ich jądra są podzielone na części. W procesie rozmnażania, bagna torbrowa tworzy asci, po czym zbiegają się jądra haploidalne. Bez odpoczynku prowadzi się mejoza. Uformowane jądra dzielą się metrycznie. W wyniku tego powstają osiem elementów konstrukcyjnych.

Powielanie: wnioski

W zależności od przynależności do pewnych gatunków tej klasy, mnożenie może być uproszczone w dużej mierze. Na przykład antheridia może nie tworzyć – zastępuje je organem wegetatywnym lub konidium. Poprzez wypływ powietrza, wody lub przez owady, spermy przenoszono na trichoginę, po czym cytoplazma komórek została skondensowana. Hyphae i torby są tworzone nie tylko losowo, ale także na ciałach, gdzie są ściśle ze sobą powiązane gałęzie.

Ciała owocowe podzielone są na cztery typy:

  • Apothecia. Grzyby miejscowe torby z tego rodzaju mają ogromną torbę. Parafiza może w nich powstać.
  • Peritations. Torby takich grzybów są zamknięte całkowicie lub pół. Ich kształt jest podobny do dzbanka.
  • Kleistotecii. Ciało owocujące takich grzybów ma postać zamkniętą.
  • Pseudotemia. Taki ciało należy do konkretnego rodzaju grzybów. Proces seksualny ma miejsce po powstawaniu gametangi. Peritia znajduje się na przerywaczach, które mają nazwę stroma.

Znaczenie dla człowieka i planety

Cykl życia torbaczy jest użyteczny dla ziemskiej sfery planety. Ze względu na fakt, że niszczą suche gałęzie, drzewa, opadłe liście, zapas węgla i azotu na Ziemi jest uzupełniany. Dla zwierząt (na przykład gryzoni, bezkręgowców itp.), Ascomycetes to żywność. W środowisku wodnym występuje wiele takich grzybów.

Przeważająca część porostów jest formowana z bagiennych grzybów. W składzie tych organizmów – ponad 95%. Powstają również mikoryzy z ich pomocą. Niektóre mrówki i termity "rosną" w ich organizmach pewne rodzaje grzybów.

Często wśród Ascomycetes są pasożyty reprezentatywne, które tworzą się zarówno w roślinach, jak iw zwierzętach. Są przyczynami wielu poważnych chorób. U ludzi torbacze pasożytują również. Niektóre pokarmy spożywane przez ludzi mogą mieć wpływ na Ascomycetes.

Trufle i morele, które są reprezentantami tych grzybów, często są spożywane przez ludzi. Drożdże są używane do wypieku pieczywa, do napojów, do wytwarzania lekarstw. Ascomycetes znajduje swoje zastosowanie w nauce.

Drożdże – najpopularniejszy przedstawiciel

Ta nazwa łączy 1500 różnych przedstawicieli. Są w stanie żyć w ciekłych i pół-ciekłych podłożach.

Słowo "drożdże" pochodzi od czasownika przedświennego, co przekłada się na "zmiażdżyć", "ugniatać". Ta nazwa jest znana każdemu rosyjskojęzycznemu człowiekowi. Korzenie "drżenie" dosłownie dokładnie opisuje wszystkie procesy, które występują podczas fermentacji tych grzybów. Warto zauważyć, że w języku angielskim nazwa brzmi jak drożdże . W tłumaczeniu na język rosyjski oznacza "przydzielenie gazu".

Jak wygląda torbiel (drożdże), każdy wie, ponieważ były one używane przez kilka wieków przez gospodynie domowe do wypieku. Piwo zaczęło wrzało około sześć tysięcy lat temu przed Chrystusem, nawet wtedy, gdy te grzyby były używane. Technologie pieczenia opanowały nieco później – o 1200 lat pne. E.

Po raz pierwszy drożdże znaleziono w mikroskopie w 1680 r., Ale z powodu braku jakichkolwiek ruchów, nie uznano ich za żywe organizmy. Nieco później stwierdzono, że drożdże są w istocie substancjami biologicznymi, a ich reakcje są chemiczne. Z czasem teoria ta została odrzucona. Udowodniono, że fermentacja alkoholu jest procesem naturalnym.

Rodzaje drożdży

Drożdże są podzielone na pięć typów: piekarnie, suche, piwo, wino i wino.

Pieczenia grzybów są dostępne we wszystkich sklepach. Mogą być przechowywane przez długi czas, a ich struktura jest tak prosta, że łatwo można przygotować ciasto nawet dla dziecka.

Grzyby prasowane nie żyją długo: bez lodówki można przechowywać nie dłużej niż 14 dni. A w wysokiej temperaturze mogą zepsuć się mniej niż tydzień. Jeśli umieścisz je poniżej zamrażarki, grzyby będą odpowiednie przez następne 2 miesiące. Przed użyciem należy je rozpuścić w ciepłej wodzie.

Suche drożdże – grzyby, charakteryzujące się długą żywotnością. W chłodnym miejscu, gdzie nie ma dużej wilgotności, mogą leżeć na 2 lata. Jeśli są aktywne, powinny być rozpuszczone w wodzie (zawsze ciepłe). Natychmiast rozłożone grzyby są również hodowane, ale są gotowe do użycia w ciągu 10-15 minut.

Grzyby piwa podzielone są na dużą liczbę podgatunków. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że każdy z nich ma różne smaki i zapachy, to napój dokonany przez nich ma również inne właściwości. Takie grzyby rozprzestrzeniają się w postaci ciekłej, więc nie muszą być rozpuszczane. Są one również używane do kvass, ale w przeciwieństwie do piwa w tym napoju istnieją również bakterie mleczne.

Istnieją również drożdże pastewne, ale nie zaleca się ich dodawania do ludzkiej żywności.