670 Shares 5884 views

Frosty wzór w oknie z rękami

Trudno znaleźć kogoś, kto kiedyś nie będzie podziwiane w widoku zimą mrożonych wilgoci na szybie. wydaje niesamowite piękny mroźny wzór na okna, można tworzyć własne ręce. I to nie jest tak trudne.

Każdy może spróbować zrobić prosty lub bardziej skomplikowanych zimowy tor nawet wewnątrz domu: na lustrze szklane wnętrze drzwi, klapy lub szafy. I to nie musi mróz i wilgoć.

Istnieje kilka sposobów, aby stworzyć nastrój zimowy w swoim domu. Spróbuj zrozumieć, co trzeba zrobić i jakie umiejętności będą wymagane od wykonawcy.

Naturalne Frosty wzór w oknie

Zimowe wzory na szkle – to w efekcie, mróz, który powstaje pod pewnymi warunkami w gałęziach drzew, przewodów i każdej innej powierzchni. Dzieje się tak, gdy jest spadek temperatury poniżej zera stopni. Wilgoci w otaczającym powietrzu, mrożone, przenosi się do stanu stałego, w formie kryształków lodu, osadza się na powierzchni schowany.

To samo dzieje się z okien. Pozorną nawet szkło rzeczywiście posiada drobne rysy i pęknięcia. Gromadzą cząstki kurzu. Kryształki lodu wprowadzanie tej nierównej i nierównomierną powierzchnię, zwłaszcza pod wpływem podmuchów wiatru, tworząc unikalny wzór mroźny.

Niestety, wraz z pojawieniem się na słońcu lub ciepła to piękno znika. Nowoczesne okna plastikowe wyklucza mróz rozwodu. Ich okna są odpowiednio izolowane, są trochę mgła od wewnątrz i nie pozwalają na zamrożenie przestrzeni wewnętrznej.

Ale w jaki sposób można zatrzymać mężczyznę o skłonnościach artystycznych, którzy chcieli stworzyć mroźny wzór na szybie okna w lecie? Oczywiście, że nie!

Frosty wzór: imitacja

Jeśli nie dwa główne czynniki – szkło wodne i chłodzi do temperatury ujemnej, – występowanie naturalnego szron na oknie niemożliwe. Poznanie przyczyn kształtowania wzorców mróz, można spróbować je tworzyć w lecie.

Pomocą niektórych reakcjach chemicznych roztworów krystalizacji. Znane sposoby tworzenia wzorów symulacji mróz siarczanem magnezu (inne nazwy: tlenek magnezu, gorzkie lub soli Epsom). Może on być w tym celu za pomocą tiosiarczanu sodu (znany również jako antichlor, podsiarczyn, utrwalacz).

Te związki chemiczne nie są materiały niebezpieczne, to można je kupić w farmacji lub w sklepach reagentów chemicznych i wykorzystywane do celów dekoracyjnych, do symulowania chłodno wzór z minimalnymi wymaganiami bezpieczeństwa.

Nadal trzeba pędzel do nakładania wzoru można użyć wacików, gąbki lub innego odpowiedniego obiektu. W celu przyspieszenia odparowywania wilgoci jest wygodny w użyciu, do włosów.

mróz chemiczny

Aby utworzyć chłodno wzorca za pomocą siarczanu magnezu, wymaga 50 mg substancji czynnej rozpuszcza się w 100 g piwa i roztwór do czyszczenia przemywa i suszy pole farby szczotka rozwód. Po wysuszeniu (proces można przyśpieszyć suszarka) kryształów tlenku magnezu oczywiste na powierzchni.

Inną postać roztworu roboczego: ten sam siarczan magnezu, ale jest używany zamiast piwa i przegotowanej wody dodano łyżkę rozcieńczono żelatynę. Użyj pędzla, gąbki lub szmatki wacika. Roztwór naniesiono chaotyczne oraz losowe ruchy odtłuszczonym szkle.

Mróz na szkle za pomocą tiosiarczanu sodu utworzonej po odparowaniu roztworu roboczego, wytworzonego z 40 g tej substancji rozpuszcza się w szklance wody. wzór chemiczny w tym przypadku jest biały, bardziej gęste, nieprzezroczyste, przypominające śnieg.

Technika czyni postać jest regulowana indywidualnie. Po kilku próbek może rozwijać pewne umiejętności. Musimy starać się przedstawiać mroźny rozwód, „pierze”, loki, improwizowane śniegu. Roztwór po nieudanych próbach można łatwo usunąć wilgotną ściereczką i procesu twórczego powtórzyć jeszcze raz.

Klej stolarski

Wcześniej, w czasach sowieckich mróz na szybie uzyskano stosując klej do drewna. Od błyszczącej musiało zostać usunięte, w celu przetwarzania na działanie światła ściernym zamglenia lub piasku z materiału ściernego. Najważniejsze jest to, że nasączone i obrzęk w wodzie lub granulowanego płytek stolarskie kleju skurczowi podczas zestalania, zmniejsza się i skukozhivaetsya nieprzewidywalny sposób.

Jeśli taki skład, ogrzewa się do stanu płynnego, w łaźni wodnej, do zastosowania warstwy 3 mm z przetwarzanego szkła zmętnienia, po czym następnego dnia będzie zacznie się zmniejszać. Przyklejony do powierzchni kompozycji, skukozhivayas podczas utwardzania będą tworzyć sieć wzorów innych niż powtarzać. Po zakończeniu Odpryski cząstki delikatnie zamiatania szczotki.

Szkło na mróz powinien być wybrany nie w porządku, poza tym, że po prostu będzie wyginać i deformować siłę uciągu wyschnięciu drewna kleju. Skład robocza jest stosowana na płaskiej powierzchni i pozostawiono więc dziennie.

Ten mroźny wzór pozostaje na zawsze. Wycierać kurz i umyć szybę po ekspozycji drewna klej powinien być starannie – rysunek ostre krawędzie mogą zranić skórę.

malowanie pasta do zębów

Nie każdy zostanie podjęta na malowanych szyb, twierdząc, że brak zdolności artystycznych lub niechęć do mycia okien i malować. Ale z pomocą takiego materiału można uzyskać proste rysunki do prania. Frost pasta do zębów są bezpieczne, technologia ta dostępna nawet dla dzieci.

Szkło po nieudanych procesów twórczych są łatwe do czyszczenia i połysk nawet lepiej po tym. I kreatywności można ograniczyć jedynie prostego sprayu rozcieńczonego pastę z zraszacza.

Najważniejsze – aby zdecydować, ale aby zrozumieć prostotę przedsięwzięcia, można spróbować malować szkło z pędzelkiem (najlepiej ze sztywnym włosiem) w stylu mroźnego rym. Wymazy zastosowane, ponieważ kąt i poruszające się w kierunku centrum. Dla uproszczenia można trzymać pod ręką odpowiedni wizerunek naturalnego mróz ani abstrakcyjnego rysunku.

Zima wzór wzór

Dla ludzi, którzy nie chcą rysować, ale chcą ozdobić ich okien sztuczny mróz, istnieje prosty sposób tworzyć własne ręce mróz. Wzornik z gotowej kompozycji będzie najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nigdy nie podniósł pędzla i farby.

rysunki Szablon można kupić w sklepie lub zrobić to samemu. To nie będzie trudne, jeśli nie od razu postawił sobie za cel, aby symulować realistyczne zimowy rozwodu. Można pobrać z Internetu ulubionej piosenki, ale lepiej jest narysować własną rękę, zwłaszcza z dzieckiem.

Można zacząć od prostego bałwana, prosty obraz choinki, różnych małych zwierząt, ozdobnymi gwiazdami. Po przeniesieniu wzór do kształtu starannie cięcia grubego papieru. Szablon stosuje się pastę lub taśmy szkła i pasta stosuje się roztwór rozcieńcza się do stanu kremowej.

Jeśli dodać trochę akwarela gwasz lub farby, można uzyskać większe możliwości realizacji pomysłów. Do stosowania używać kuchnię lub pędzla gąbka. Aby użyć jako tła jako szablon nie tylko w arkuszach, ale sam obraz, przez co skład atramentu wokół niego.

Frosty wzory dla dzieci

Z małym dzieckiem, który jest używany do wszystkich smaku, można dokonać zabawy rysowania. Frost może być bardzo bezpieczny, jeśli ich używać do tworzenia cukier puder.

Dołączone do jałowego szkła może kleju na bazie miodu rozcieńczonej wodą, sacharozy, fruktozy, syropu lub dowolny smaczne. Jeśli dziecko jest bardzo podobny wynik, może nawet jeść domowej mróz.

Wzornik nanosi się na umyte szkła, gipsu jadalnego kleju, a następnie gąbką lub miękkiej szczotki do proszku zastosowano zmielonego cukru. Można to zrobić nawet dziecko. Bezpieczeństwo fascynujący proces zaobserwowano, że dzieci będą zachwycone. I można bezpiecznie próbować rysunek smak po usunięciu szablonu.

sztuczny śnieg

Jest jeszcze inny prosty sposób tworzyć szron na każdej powierzchni. Frosty wzór w oknie przy użyciu szablonu może być szybko i łatwo nanosić sztuczny śnieg. Spray z tym składzie jest lepiej wybrać z kategorii netto są płatki.

Na sztucznym śniegiem lepiej jest wybrać piosenkę zimowy, związanego z wakacji noworocznych. Spełnić wszystkie rodzaje śniegu i bajkowych postaci, działających w okresie zimowym.

Szkła są myte i wytarty do sucha, aby uniknąć kondensacji lub po mokrej smug. Zanim będzie można użyć puszkę śniegu dokładnie wstrząsnąć. Szablon strony powinny przylegać do szyby, aby móc dostać się z dala od mrozu. Wzornik lepszą taśmę zapiąć.

Kompozycja jest natryskiwana z pewnej odległości od 15 do 40 cm, w zależności od pożądanej gęstości działanie mrozu. Po nałożeniu na śniegu jego nadmiar usunięto do sucha, wzornik dokładnie usunięte.

Płatki śniegu na okna

Frosty wzór na szkle – to niekoniecznie unikalny wzór ozdobny. Dla wielu ludzi, prosty płatek śniegu na okna – to symbol zimowych i noworocznych wakacji.

Zacznij tworzyć szron dla dzieci można improwizowanych arcydzieła papieru. Materiał może być dowolny papier, ale jest tradycyjnie stosowane do tego celu chusteczki. już są ułożone w czterech warstwach. Pozostaje dokonać innego krotnie ukośnie do środkowej części było to płatki śniegu, weź nożyczki i zacząć tworzyć.

Można wyciąć rysunek szablonów, lub wymyślić wzór. Dowiedzieć się wcześniej, co się wydarzy na śniegu, to jest trudne. Dopiero po usunięciu zbędnych szczegółów i rozkładanie arkusz papieru, można sobie wyobrazić i zrozumieć, w jaki sposób dostać się to czy tamto skomplikowanej strukturze. Płatki śniegu mogą być ozdobione cekinami i można je wyciąć z folii.

Frosty wzory z ich rąk może mieć każdy, co najważniejsze, że chcesz przeznaczyć i spędzić trochę czasu i wysiłku. Nastrój, wrażenia i pozytywne emocje są gwarantowane.