214 Shares 6201 views

fettuccine makaron z sosem krewetkowym i śmietaną – przepis ze słonecznej Morza Śródziemnego

Od słowa „fettuccine” bezpośrednio i pachnie za granicą … Ale w rzeczywistości jest to tylko nazwa jednego z rodzajów makaronu. Dokładniej, włoski makaron. Jest to długi i szeroki makaron. Fettuccine nie są znacznie różni się od reszty włoskiego makaronu, a przygotowane w ten sam sposób, co reszta pasty. Łączą one w sobie doskonale z wszelkiego rodzaju sosów. I we Włoszech tytuł przypisuje się nie tylko do większości makaronów, ale do całej potrawy. Najczęstszymi recepty – to fettuccini z krewetek w sosie śmietanowym, fettuccine z kurczaka w sosie grzybowym, fettuccine z wołowiną i sosem z czerwonego wina. Te przepisy są dystrybuowane na całym świecie, a zwłaszcza mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego czcić je.


Klasyczny makaron przepis na fettuccine z krewetkami w sosie śmietanowym

produkty:

  • chetyrehsotgrammovaya pakietu płód;
  • funta średniego kalibru krewetki;
  • pół szklanki śmietany kremówki;
  • 2 ząbki czosnku;
  • oliwy z oliwek: około 3 łyżki;
  • 2 cebuli.

etapy gotowania

1. Ugotować makaron

Aby przygotować Fettuccini z krewetek w sosie śmietanowym makaron pierwszy wywaru. Załadowania makaronu wrzącej wody zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Średnia pół kilogram makaronu trwa co najmniej jednego litra wody. Nie przykrywać pokrywkę, woda powinna być wolna wrzeć. Aby fettuccini nie tkwią w gorącej wody trzeba dodać soli i trochę oliwy z oliwek. Po zakończeniu gotowania, makaron trzeba przesunąć w cedzidło i przemywa gorącą wodą. Umyte fettuccini możliwe jest przejście do rondla i przykryć pokrywką.

2. Dokonywanie sos

Aby fettuccini makaron z krewetkami maksymalną smak, przygotować sos śmietany. Nic skomplikowanego o nim. Drobno posiekać czosnek i cebulę, smażone w gorącej oliwie. Gdy warzywa są złote, wlać śmietanę raz całej partii, zmniejszyć ogień i gotować do miękkości. Uzupełnienie Receptura sosu mogą być suszone zioła włoskich drobno posiekanej zioła, szpinak, papryka.

3. Przygotuj krewetki

Nie bierz do takich dań jak fettuccine z krewetkami w sosie śmietanowym, bardzo dużych odmian skorupiaków. krewetki najlepiej kaliber 60/90 lub 90/120. Co te liczby oznaczają? Aby zrozumieć, jak poruszać się w ilości krewetek, chtoit zapamiętać jedną prostą wskazówka: Kaliber – to przybliżona liczba jednostek na kilogram. Oznacza to, że im większy rozmiar, tym więcej sztuk, zatem mniejszy ich rozmiar. I, co do zasady, tym niższa cena. Nie próbuj czyścić surowe krewetki. Lepiej jest gotować je w pierwszej kolejności. Zazwyczaj wystarcza całkowicie ugotowane przez 5-7 minuty. Podczas gotowania w bulionie, można dodać świeży lub suszony imbir, liść laurowy, gałązkę koperku lub pertushki, pieprzu – to sprawi, że smak krewetek jeszcze bardziej intensywne i wyraziste. Gotowane krewetki można płukać w zimnej wodzie i oczyszczona z muszli. Aby to zrobić, to najlepiej najpierw oddzielić głowę, za którym rozciąga się wszystkie wnętrzności. Będzie tylko lekko pociągnięcie ogon – i powłokę oddzielony z zakładkami.

4. Wykonujemy danie

Fettuccine makaron z krewetkami, przepis z których możliwe jest uzupełnienie i inne owoce morza (takie jak kałamarnicy lub małże), nie miesza się wstępnie. Zazwyczaj płyty rozkładowi makaron, ułożonych na części krewetek i następnie sosie.