773 Shares 8982 views

Jak konwertować PDF do programu Word. Porady i wskazówki

Teraz możesz znaleźć ogromną ilość dokumentacji, która jest w formacie PDF. Ale co zrobić, jeśli naprawdę potrzebujesz tekstu, który jest w takim materiale, ale wpisując go bardzo długo i absolutnie nie chcesz? Nawiasem mówiąc, nie jest trudne, aby pomóc w takim problemie. Jeśli nie wiesz, jak konwertować PDF do programu Word, nasz materiał pomoże.


Teraz jest wiele programów, które mogą konwertować ten format na zwykły tekst. Tutaj tylko większość takich aplikacji działa z tymi dokumentami, na których hasła nie zostały ustawione. Ale jak konwertować PDF do programu Word, jeśli plik źródłowy jest chroniony? Jeśli jest zablokowany, musisz szukać rozwiązań. Po pierwsze uważamy najprostszy przypadek.

Będziemy potrzebować stosunkowo nowej wersji programu FineReader. Dokładniej potrzebujemy programu Screenshot Review Utility, który jest częścią tego oprogramowania. Jego istotą jest to, że rozpoznaje tekst z zrzutu ekranu. W prostych słowach używa zwykłego zrzutu ekranu. Zaznacz zakres z żądanym tekstem, naciśnij przycisk rozpoznawania, a następnie cierpliwie czekaj.

Po pewnym czasie potrzebne informacje są wyświetlane w schowku . Jedynym problemem jest to, że musisz to zrobić na każdej stronie. Jeśli dokument jest mały, nie spowoduje to żadnych szczególnych trudności. A jeśli nie? Następnie lepiej szukać innego pliku o podobnej treści, która nie jest chroniona przez nic. Oczywiście można znaleźć sposoby na obejście hasła, a następnie konwertowanie plików PDF na Word, ale dla początkujących użytkowników jest to dość trudne.

Jak przekonwertować niezabezpieczony plik?

Więc masz regularny dokument, który nie jest chroniony hasłem. Jak konwertować PDF do programu Word? Znowu program FineReader może być użyteczny. W składzie jest doskonała opcja, która pozwala automatycznie rozpoznać plik PDF, a na wyjściu można uzyskać prosty tekst, który może być odczytywany przez dowolny pakiet biurowy.

Jeśli nie chcesz używać oddzielnego programu, możesz korzystać z usług interaktywnych, które wykonują swoją pracę. Możesz po prostu przesłać plik na serwer, a na wyjściu można uzyskać standardowy dokument tekstowy, który można łatwo otwierać i edytować. Zwykle konwersja nie zajmuje dużo czasu i zależy od rozmiaru pliku źródłowego, który "przełknął" program. Konwersja programu Word na format PDF jest jeszcze prostszy: nie musisz instalować żadnych dodatkowych narzędzi na komputerze. Oczywiście metoda ta jest odpowiednia tylko dla tych użytkowników, którzy mają stały dostęp do sieci.

Programiści powinni używać tylko algorytmów rozpoznawania wysokiej jakości, w przeciwnym wypadku można uzyskać zestaw pęknięć. Adnotacja powinna wskazywać, że wszystkie tabele, obrazy i listy zostaną dokładnie odwzbudowane, co jest szczególnie ważne podczas przetwarzania dokumentacji naukowej. Zauważ, że najlepszym rozwiązaniem jest lepsze oparcie na Twoim doświadczeniu, brakuje w tym programie kilku nie bardzo ważnych dokumentów.

Krótko mówiąc, konwersja plików PDF na Word nie jest tak trudna!