834 Shares 3780 views

Maść „Pantestin”: instrukcję obsługi, analogi i opinie

Co to jest lek „Pantestin” (krem)? Instrukcje i analogi tego narzędzia, jak również jej efekty uboczne są opisane poniżej. Ponadto w tym artykule dowiesz się o wskazaniach do stosowania leku objętego przeglądem, jego leczniczych właściwości i zakazów stosowania.


Kompozycję leku, jego opakowanie

„Pantestin” – maść produkowane rur aluminiowych i umieszcza w opakowaniu kartonowym. Jego aktywne składniki dekspantenol i miramistin i dodatkowego – Proxanol propylenowy, makrogol, oczyszczona woda, alkohole, cetylowy i stearylowy.

Funkcje lokalnego lek

Maść „Pantestin” to skuteczny środek przeciwbakteryjny i regenerujący. Jego podstawowym materiałem jest prowitaminy, która może przeniknąć do wnętrza komórek skóry i przekształcany w kwas pantotenowy, czyli składnik koenzymu A bezpośrednio aktywnie uczestniczą w syntezie tkanki, w celu stworzenia nowych komórek.

Specjaliści, że dekspantenol jest skutecznym środkiem pobudzającym procesów naprawczych, a także jako regulator metabolizmu energii w komórkach nabłonkowych. Składnik ten ma korzystny wpływ na syntezę mukopolisacharydów i kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do tkanki łącznej. Ze względu na ten zwiększony efekt jest nie tylko regeneracja skóry, ale również gojenie ran skomplikowane.

Ważną cechą tego leku jest jego wyraźne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Takie właściwości lecznicze leku zapewnia antyseptyczne miramistin.

Należy zauważyć, że do tego wykazują zwiększoną trwałość większość patogenów, które infekują rany.

Przeciwbakteryjne działanie miramistina pomaga w leczeniu zakażenia ran i uzupełnia efekt dekspantenolu.

Tak więc, może ona być bezpiecznie zauważyć, że „Pantestin” maści jest lek złożony po epithelialized, gojenie się ran, właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze.

Kinetyka funduszy lokalnych

Czy maść pochłaniana „Pantestin”? Eksperci twierdzą, że dekspantenol jest metabolizowany w miejscu stosowania, ale nie przenikają do krwiobiegu układowego.

Drugi podstawowy składnik leku – miramistin – także nie wchłania się do krwiobiegu, ale dość dobrze utrzymywane na powierzchni rany.

Maść „Pantestin”: Wskazania do stosowania

W niektórych przypadkach lek jest przepisywany pacjentom pod uwagę? Zgodnie z instrukcjami, narzędzie to posiada następujące wskaźniki:

 • owrzodzenia troficzne;
 • Pielucha wysypka;
 • odleżyny;
 • Pielucha zapalenie skóry;
 • uszkodzenia popromienne skóry i błon śluzowych;
 • Rany regranulacji spaleniu;
 • martwicze zapalenie dziąseł, aftowe zapalenie jamy ustnej, dziąseł, jamy ustnej uszkodzenie błony śluzowej;
 • zakażonych egzema i zapalenie skóry atopowe;
 • oparzenie słoneczne;
 • nadżerek, coleitis;
 • drobne otarcia, zadrapania i skaleczenia.

Zakazuje stosowania miejscowego leku

W niektórych przypadkach negatywnie przejawia maści „Pantestin”? Recenzje lekarze twierdzą, że lek o którym mowa, ma negatywny wpływ na kondycję człowieka, jeśli się go stosuje:

 • wysięk ropny (silny);
 • nietolerancja leku;
 • Aplikacja do perforowanej błony bębenkowej.

czynnik lokalny „Pantestin” (maść) instrukcja obsługi

Lek ten należy stosować tylko lokalnie.

W operacji, zaleca się cienką warstwę na powierzchni rany, a następnie nakłada się sterylny opatrunek z gazy.

W dermatologii, maść leczniczy stosuje się trzy razy dziennie. W tym przypadku nie można zastosować bandaż.

W danych ginekologii oznacza obficie gazy nasyconej, a następnie dodaje się do pochwy.

Gdy problemy dentystyczne „Pantestin” maść przepisywany wyłącznie dla osób dorosłych. Po higiena jamy ustnej cienką warstwę nakłada się na błonę śluzową dotkniętego trzy razy dziennie. Po tym, że nie zaleca się jeść przez 1 godzinę.

Kiedy protetyczne ustnej po użyciu maści należy natychmiast wstawić protezy. Czas trwania zabiegu wynosi 10 dni.

Jak można zaobserwować u dzieci do korzystania z narkotyków „Pantestin” (krem)? Instrukcje dla dzieci stwierdza, że lek może być stosowany w pierwszych dniach życia dziecka, w tym zmian skórnych. Również stosuje się go przy każdej zmianie pieluszki. Czas trwania takiego leczenia zależy od nasilenia objawów klinicznych.

Podczas karmienia i ciąży badanym lekiem wolno używać na małych obszarach ciała.

Nie możemy powiedzieć, że aby uniknąć tego leku w twoich oczach.

skutki uboczne

Przy stosowaniu środków „Pantestin” może rozwijać zaczerwienienie, pieczenie i podrażnienie w miejscu jego stosowania. Typowo, te niekorzystne reakcje sam, bez przerywania leczenia i terapii docelowej.

Przedawkowanie leku miejscowego

Gdy stosowane miejscowo przedawkowania środków dane nie są, jak sama substancja podstawowa nie wchodzi do krwiobiegu układowego. Nawet jeśli przypadkowo połknął narkotyki toksycznych efektów w sali balowej nie jest przestrzegana. W przypadku zaburzeń przewodu pokarmowego lekarzy leczenia objawowego.

Interakcje z innymi lekami

Zgodnie z instrukcjami, czynnik lokalny „Pantestin” w żadnym wypadku nie może być stosowany z innymi antyseptyczne, ponieważ mogą one inaktywacji miramistina działania.

Taki składnik aktywny leku, jak dekspantenol jest zdolny zwiększyć działanie zwiotczające mięśnie do stymulowania syntezy acetylocholiny.

Podczas korzystania zarówno „Pantestina” roztworami mydła inaktywacji obserwuje jego działania i antybiotyki ogólnoustrojowe – zmniejszona odporność bakterii na nich.

informacje specyficzne

Nabycia leku o nazwie „Pantestin” może nie tylko jako maść, ale w postaci czopków do podawania doodbytniczego lub dopochwowego. Zwykle, ta postać leku stosowanego w ginekologii i proktologiczna praktyce zmian błony śluzowej, w tym w odbycie szczeliny, nadżerek, zapalenie zapalenie dystalnej części odbytnicy, coleitis erozji, jak i po operacji.

Podobne fundusze i koszt lekarstw

Podobne środki w przygotowaniu „Pantestin” Istnieje ogromna ilość. Jednak najbardziej przystępne, zaawansowane i wydajne specjalistów obejmują następujące leki: "Panthenol", "Pantekrem", "Depantol", "Panteksol Jadran", "Bepanten".

Ile jest uważany za maść? Jego cena w różnych aptekach mogą się nieznacznie różnić. Jednak średnia cena wynosi około 157 rubli.

Opinie lekarzy i konsumentów

Według doniesień większość ekspertów „Pantestin” Maść ma wyraźny efekt gojenia ran. Jest aktywnie wykorzystywane w drugiej i trzeciej fazy procesu gojenia ran. Oznacza to dobre powierzchnia chroni ranę lub spalić zakażeń wtórnych, a także poprawia proces ukrwienie tkanek, aktywuje procesy metaboliczne i stymuluje wczesne leczenie ran ze względu na obecność w nim dekspantenolu.

Konsumenci twierdzą, że „Pantestin” jest dobrym środkiem antyseptycznym. Takie właściwości leku wiąże miramistin. On naruszone i grzyby i bakterie, które często zakażają rany.

Połączona struktura lokalnego leku zastępuje kilka leków wielokierunkowe działania.

Lekarze, że główną zaletą „Pantestina” jest jej specjalnej podstawy syntetycznej, która poprawia właściwości terapeutyczne składniki. Sprzyja penetracji substancji czynnych w głąb tkanek i znacznie zwiększa czas działania leku.

Kolejną ważną cechą tego produktu jest jego zdolność do zapobiegania skurczu skóry na krawędziach, które nie dają spowodować poważne blizny.

Konsumenci twierdzą, że wszystkie funkcje przygotowania są niezbędne do podrażnień skóry, pieluszkowe dla dzieci, ran i innych problemów.

Analog "Meteospazmila": Opinie
729 shares 4141 views
Jak rozpoznać jąkanie dziecka?
280 shares 6068 views
274 shares 8696 views