81 Shares 6386 views

Kod błędu 80070490 w telefonie

Nowoczesne Windows Phone – to urządzenia wielofunkcyjne od firmy Microsoft, który jest ustawiony prawie ten sam system operacyjny jak zwykłym komputerze stacjonarnym. Flagowy „Microsoft” jest uważana za smartphone Nokia Lumia, który pobił wszelkie rekordy sprzedaży i mocno przycisnął produkty „jabłko”. Nie jest to zaskakujące, ponieważ każdy chce mieć notebooka w miniaturze.


Jednak pomimo tej popularności, pojawia się okresowo na „Nokia Lyumiya” kod błędu 80070490. ten problem nie dziwi, ponieważ właściciele PC z systemem operacyjnym Windows zbyt często widzę taki numer „set”. Spróbuj dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.

Przyczyny błędów

Najczęściej kod błędu 80070490 wyświetlany w następujących sytuacjach:

 • podczas próby, aby przejść do sklepu z aplikacjami lub w trakcie instalowania programów;
 • podczas pobierania mobilnych komunikatorów, takich jak WhatsApp lub Viber.

W tym i w innym przypadku problem jest zazwyczaj z powodu braku konta Microsoft lub niewłaściwej obsługi. Odpowiednio, kod błędu 80070490 w telefonie nie wydają się wystarczające, aby powiązać smartfon z „Microsoft”. Ale przedtem trzeba wykonać kilka kroków.

Jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych

Zarejestrować się na oficjalnej stronie producenta jest warunkiem koniecznym do spełnienia, który następuje bezpośrednio po zakupie smartphone. Użytkownik może w ten sposób maksymalnie zabezpieczyć się od kłopotów z telefonem i pojawienie się kodu błędu 80070490.

Aby ponownie zarejestrować swój telefon na oficjalnej stronie producenta, należy wykonać kilka wstępnych manipulacji:

 1. Zobacz na telefon w zakładce „Ustawienia” i znaleźć „Device Information”.
 2. W tej sekcji, wybierz „Reset”.

„Wyzerować” Po tym telefonie. Należy jednak pamiętać, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych, a Windows Phone powróci do ustawień fabrycznych. Dlatego konieczne jest, aby skopiować wszystkie ważne pliki, zdjęcia i numery telefonów na nośniku wymiennym przed wykonaniem tych kroków.

Następnie można przejść bezpośrednio do samej rejestracji, które pomogą rozwiązać problem z kodem błędu 80070490 na Lumia.

Jak utworzyć konto w systemie Microsoft

Zarejestrować się na stronie producenta można przejść na kilka sposobów:

 • Na telefon. Aby to zrobić, należy przejść do „Ustawienia” i znaleźć „Mail i kont.” Następnie należy kliknąć przycisk „Dodaj usługę” i zaznaczyć „konta Microsoft.” Pozostaje to, aby utworzyć profil i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie smartfonu.

 • Z komputera. Aby to zrobić, należy otworzyć przeglądarkę i przejdź na oficjalnej stronie producenta. W następnym kroku wypełnić wszystkie wymagane pola, które pojawią się na ekranie monitora. Przy określaniu wieku lepiej napisać numery większe niż 18 (nawet jeśli nie jest prawdą). Jeśli umieścisz mniej niż, że to nie może być problemy z pobraniem i zainstalowaniem aplikacji. Gdy wszystko jest gotowe, wystarczy kliknąć na „Utwórz nowe konto” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli użytkownik ma już konto w firmie Microsoft, która została zarejestrowana przez konsolę do gier Xbox, czy serwer poczty Hotmail, a następnie rozpocząć kolejny konto nie jest wymagane.

Jeśli wyświetlony kod błędu 80070490, a rejestracja została już po zakupie telefonu, to pozostaje tylko „reset” ustawień.

Również inne „digital ostrzeżenie” może pojawić się w momencie pobierania różnych aplikacji.

error 805a8011

W tym przypadku, oprócz kodu pojawiać, nie będzie miał dostępu do WhatsApp, Viber i innych komunikatorów. Ponadto, użytkownik nie może pobrać aplikacje do telefonu.

Aby rozwiązać ten problem, należy:

 • Sprawdź, czy nie ma wolnego miejsca w telefonie. Być może urządzenie po prostu nie ma wystarczającej ilości pamięci. W tym przypadku po prostu usunąć kilka piosenek i zdjęć. To wymaga około 100 MB dla prawidłowego funkcjonowania oprogramowania smartfonu.
 • Spróbuj zsynchronizować ultradźwiękowej „Microsoft” i sprawdzić, czy prawidłowa data i godzina są ustawione na Windows Phone.
 • Uruchomić na smartfonie lub mobilnego Internetu, aby połączyć się z bezprzewodowym punktem dostępowym. Następnie trzeba przejść do mail.live.com i utworzyć tam konto, wpisując swój adres e-mail.

Jeśli te działania nie przynoszą żadnych rezultatów, a błędy nadal się pojawiają, trzeba zresetować ustawienia, jak opisano powyżej.

error 805a8011

Oprócz kodu błędu 80070490, do Nokia Lumia często mają inne wady. Jeśli nie było ekranu napis 805a8011, może to oznaczać, że podczas łączenia się z Marketplace nie walidacji.

Aby rozwiązać ten problem, należy:

 • Sprawdzić połączenie sieciowe. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, konieczne jest, aby spróbować, aby przełączyć się do innego punktu dostępu, lub w trybie online za pośrednictwem Internetu mobilnego.
 • Sprawdź strefę czasową ustawioną w telefonie.

 • Wyjaśnić, czy całkowicie wypełniona danych osobowych w „Microsoft” rachunku. Fakt, że Microsoft okresowo sprawdzać poprawność informacji dostarczonych przez użytkowników. Jeśli niektóre pola nie są wypełnione, profil może zostać tymczasowo zablokowane ze względów bezpieczeństwa.
 • Odśwież urządzenia. Tak więc lepiej jest wyjąć baterię kilka sekund smartphone. Następnie należy umieścić go z powrotem na miejsce i włącz urządzenie ponownie.

 • Produkować ustawienia "Light relief". Aby to zrobić, należy przytrzymać jednocześnie na telefonie jest przycisk „+” na objętość i przycisk zasilania i przytrzymaj go około 10 sekund. Raz wywołane wibracje, można zwolnić przycisk i poczekać, aż system jest w pełni załadowany. W tym przypadku, nie ma potrzeby martwić się o bezpieczeństwo danych. Ta procedura nie powoduje usunięcia zdjęć, muzyki i innych plików.

Błędy 80188d1 i 80188d2

W tym przypadku problem najprawdopodobniej leży w tym, że doszło do awarii w trakcie aktualizacji oprogramowania telefonu. Jest to dość powszechny problem. Aby go rozwiązać, trzeba wykonać reset smartphone i spróbuj zainstalować zaktualizowane oprogramowanie w trybie ręcznym. Również warto sprawdzić Windows Phone dla wirusów.

Jeśli wszystkie z tych metod do rozwiązywania problemów nie pomogły, to najprawdopodobniej nastąpił nieodwracalny błąd w systemie. W tym przypadku możemy liczyć tylko na profesjonalizm personelu centrum serwisowym.