609 Shares 6309 views

Czym jest psychologia przywództwa i jaka jest jego rola we współczesnym świecie

Wydaje mi się, że psychologia przywództwa kładzie się do nas w bardzo wczesnym wieku, a jeśli wiele lat temu, nasi rodzice, a zwłaszcza dziadkowie nauczył, a przede wszystkim być dyskretny i skromny, że data podchodzi do wychowania dramatycznie zmieniło.


Zmiany społeczne i polityczne dokonały ich korekt w życiu zwykłych ludzi. Wraz z marką nowe koncepcje, takie jak, powiedzmy, konkurencyjnego, wolnego rynku i własności prywatnej, istnieją inne poglądy na temat rodzicielstwa. Teraz także z zadowoleniem przyjęła rozpoczęcie masowej i psychologii przywództwa, tak aby wszyscy pracownicy walczą poinformowała we wczesnym wieku zaszczepić dziecku poczucie własnej wartości i wysoką samoocenę. W ten sposób, według nich, należy wychować prawdziwego lidera, zdolnego pewnie pokonać konkurencję, aby udowodnić ich przypadku osiągnięcie powszechnej akceptacji, a tym samym stać się człowiekiem nowej generacji.

W zasadzie można powiedzieć, że przywództwo – psychologia jako przejaw egocentryzmu. Jakoś prawie całkowicie przekonany, że z chęcią prowadzić i być w centrum uwagi narodziła się wszystkie dzieci. Ie każde dziecko jest już potencjalnym liderem, a potem wszystko zależy od edukacji, w którym, oczywiście, samoocena i pewność siebie, chociaż są one niezbędnymi składnikami stanu emocjonalnego, ale jednocześnie nie mają zagłuszyć sensownego samokrytykę i stałą chęć poprawy.

Może psychologii przywództwa – to jest coś, co musi być uprawiana w podświadomości z bardzo młodym wieku. Dlaczego tak myślę? Charyzmatyczny, z zadatki na ludzi lider rosnąć tylko jedno z tych dzieci, które od dzieciństwa był chwalony za postępy, utrzymanych w chwilach niepowodzeń, którzy zaufanych i dopuszczonych do praktykowania swej nowej wiedzy i umiejętności, zachęcając w każdy sposób podczas spotkania z przeszkodami. Nie jest tajemnicą, że pierwszy poważny porażka i zwycięstwo małego człowieka odbywa się w murach domu. W domu uczymy podziwiany, nabyć umiejętność przekonywania, pogodzić się z porażką lub oprzeć awarię. Wiele cech i cech charakteru przyjmujemy z domu naszych rodziców. Jeśli dziecko dramatized każdą rodzinę, nawet najbardziej nieistotny incydent, to taka osoba będzie rosnąć zbyt niespokojny i niepewny.

Aby zwiększyć swoje szanse, aby stać się liderem? Nauczyć się akceptować siebie i otaczającego różne: i przegranych i zwycięzców, a słaby i silny. Ciesz zwycięstwo jest zawsze miły, ale nie jest to zdecydowanie za mało, trzeba opanować i trudniejsze zadanie: nauczyć się grać, a do tego z godnością, nie odczuwając żadnych tragedii lub niepowodzenie.

Jak rozpoznać lidera wśród nas?

„Cóż, to nie jest trudne!” – można powiedzieć, i nie mogę nie zgodzić się z tobą. Przywództwo Psychologia jest w stanie przyciągnąć. Te charyzmatyczni ludzie zawsze można wyróżniać się w tłumie: są pogodny i aktywny, to jest w ich głowy przychodzą do najbardziej pozornie szalone pomysły, a oni podjąć ważną rolę w realizacji planu.

Przywództwo Psychologia daje następującą definicję. Osoba taka zwykle ma następujące cechy osobowości:

  • stanie łagodnie zabawy z ich braków;
  • Wydobywa maksymalne korzyści z porażki;
  • Nie akceptuje kolejną krytykę do serca;
  • stale rozwija swoje mocne strony ;
  • pewnie komunikować się z ludźmi w różnym wieku;
  • porywa;
  • Zna właściwy moment, aby pokazać talent.

I wreszcie, chciałbym zwrócić uwagę na następujące. Od wczesnego dzieciństwa, osoba wybiera swoje własne priorytety. I nie obwiniaj siebie za to, na przykład, trudno jest dokonać prezentacji dla publiczności. Być może nie jesteś liderem w oratorium, ale doskonałe farby lub wyrzeźbić drewna. Trzeba tylko nauczyć się priorytety. Myśleć i decydować, ale w zasadzie, co jest ważniejsze dla Ciebie: sława czy pokoju. Wybrać? Następnie idź do niego!