626 Shares 1388 views

Charakterystyka i analiza „Obłomowa” (Gonczarow IA)

Ważnym miejscem w lekcjach literatury w szkole zajmuje krytyczną analizę „Obłomowa”. Gonczarow – największy pisarz połowie XIX wieku. Jego powieści miały znaczący wpływ na rozwój literatury narodowej tego stulecia. Książka pisarz różnią głęboki psychologiczny, dramat i inscenizację rzeczywistych problemów współczesności, które jednak znaczące dzisiaj.


Pierwsza część książki

Badanie nowych kompozycji polega głównie analizę „Obłomowa”. Goncharov na początku swojej pracy opisuje szczegółowo sposób życia, który doprowadził swojego bohatera. Od początku prac czytelnicy zapoznali się z tą postacią poprzez oczach swoich gości. Ale autor przechodzi również i stan wewnętrzny Ili Ilicha, którzy po odejściu każdego gościa wyrusza na długiej dyskusji, ukazując go jako człowieka wyjątkowego. Spędzając cały dzień w domu, nie pracuje i osłonięte życie, Obłomow niemniej określić skomplikowane filozoficzne pytania o sens istnienia, celów i perspektyw kariery publicznej.

Próbuje zrozumieć przyczynę własnej bezczynności, bezczynności i całkowitą obojętność na wszystko dzieje. Nacisk na stan psychiczny charakteru powinna obejmować analizę „Obłomowa”. Gonczarow – kreator do tworzenia portretów psychologicznych swoich bohaterów. To pokazuje, że Ilja Iljicz – człowiek, filozoficznie myślących, co uniemożliwia mu prowadzić życie, które stara się zaszczepić w nim swojego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa Stolz.

Opis miejscowości

Powstawanie wielkiej wagi do opisu jego charakteru dał Gonczarowa. „Obłomow” (sen Obłomow, analiza, która tradycyjnie była główną częścią lekcji szkolnej, wyjaśnia charakter Ili Ilicha) – jest to kluczowy produkt w dziele pisarza, jak w nim wyjawił najważniejsze problemy rosyjskiej rzeczywistości swoich czasów. Ten sen pokazuje miejscowo, gdzie się urodził i dorastał bohatera. W tym momencie, mieszkańcy mają niezwykłą miękkość, elastyczny, przyjazny.

Są niczym zadbana, nigdy nie myślał o karierze i edukacji. Wszyscy ci ludzie żyją dziś, ich główną wartością był w zaciszu domu, ciepła, troski o siebie nawzajem. Dlatego trochę Obłomow był całkowicie pod opieką kochającej matki, krewnych, ich opiekunów, pielęgniarek. To wyjaśnia jego pominięcie w dorosłym życiu.

krawat

Stolz w końcu jakoś udało się wziąć jego przyjaciel niektórych przypadkach. Wyjmuje swój dom, poznać nowe twarze. Spotkanie z młodą, piękną, inteligentną kobietą Olgoy Ilinskoy radykalnie zmienia życie Obłomowa. Zakochuje się, i że miłość inspiruje go. Bohater zaczyna prowadzić aktywny tryb życia, nauki, dużo czytam, i sprawia, że częste długie spacery. Elias również, postępując zgodnie z instrukcjami Stolz, zdecydowanie zachęca do jej nowego przyjaciela do różnych zawodów.

Charakterystyczne dla ich związku jest częścią analizy „Obłomowa”. Gonczarow opisuje w jaki sposób ich wzajemne przyciąganie do siebie następnie przekształciła się w silnym i głębokim uczuciem. Po pewnym czasie, wyjaśniają i postanowił się ożenić.

punkt kulminacyjny

Było to ważne wydarzenie w życiu bohatera. Jednak, był przestraszony, jak daleko poszedł ich związek. Lubił rozmawiać z Olgą, jednak nie jest z natury spokojny, nieśmiały i niezdecydowany, czuł się niezdolny do podjęcia więzi małżeńskiej. Opisał szczegółowo psychologiczną ewolucję charakteru IA Goncharov. „Obłomow” (powieść analiza obejmuje szczegółową analizę przyczyn luki i Olgi bohatera) – powieść, która skupia się przede wszystkim subtelne obserwacje autora stanu psychicznego bohaterów.

Elias czuł niezdecydowania i wahania jej narzeczonym. Nie miała wątpliwości, w Jego miłości, ale jej aktywność porywczy charakter wymagała aktywnego i satysfakcjonującego życia. Najbardziej napięta chwila w pracach chwilę bohaterów Objaśnienia do siebie, gdy okazuje się, jak daleko są od siebie, mimo miłości. Analiza Romana Goncharova „Obłomowa” wyjaśnia różnicę w ich znaków. Olga była bardzo wymagający dla siebie i innych. I Ilja Iljicz nie był w stanie dokończyć transformację ich tożsamości i tradycyjnego sposobu życia. On bardzo się zmienił pod wpływem miłości, jednak pozostała taka sama na sercu. To właśnie w tej ostatniej rozmowy z ukochaną nazywa bohater jego wice „Oblomovism” – pojęcie, które oddano do użytku w mowie potocznej.

wynik

Jednym z najlepszych pisarzy połowy XIX wieku uważany jest za IA Goncharov. „Obłomow” (analiza produkt powinien zawierać opis i ostatni okres życia bohatera) – powieść, która pokazuje rozwój głównego bohatera z psychologicznego punktu widzenia. Po przerwie z Olgą Ilja poślubia swoją gospodynię anyż. Ta kobieta jest w pełni zgodny z jego pomysłów o gospodyni i żona. W jej domu, Ilja Iljicz znowu wpadł do byłej, nawet najgorszym zaniechania niż bardzo zdenerwowany jego przyjaciela Stolz i Olga. Jednak autor ujawnia przyczyny wewnętrznej transformacji charakteru.

Wyjaśnia to rozczarowanie z powodu utraty jego dziewczyną. Ten stan przeszedł bohaterem w kompletnej apatii i obojętności na wszystko wokół niego, co w rzeczywistości doprowadziło do jego późniejszej śmierci. Pisarz w pełni pokazuje czytelnikowi, że fizyczna śmierć bohatera była wynikiem jego psychicznej dewastacji, która nie mogli wypełnić opiekuńczy i szczerą i prostą miłość anyż.

bohaterowie

Obłomow przeciwieństwie Stolz i Olga Ilinskaya. Pierwszym był zrusyfikowanych Niemców. Pracował ciężko, zadbał o jego karierze, ale nie traci serdeczność i życzliwość, za który zakochał się Ilja. Stolz rzeczywiście dbał o swojego najlepszego przyjaciela, próbował zabrać go i porwać jakiś interes. Pod koniec pracy, ożenił się z Olgą, która była w istocie podobne. Ten ostatni, być może, jest idealnym miejscem dla pisarza. Ona jest aktywnym, prostolinijny, ale mądry i powściągliwy.

Badanie pierwszego etapu

Skonsolidować materialne uczniowie mogą być zachęcani do epizod nowej analizy Goncharov za „Obłomowa”. Jako przykład, zwykle wybierają gości do udania się na miejsce bohatera na początku książki, a ich rozmowy dać pierwsze spojrzenie na twarzy głównego działania powieści. Czytelnicy widzą, że Ilja Iljicz odmówił udziału w różnych dziełach swoich towarzyszy.

Wszystkie są zajęte czymś i starają się go zachęcić, ale bezskutecznie. Po ich wyjściu Ilja Iljicz myśli o daremności ich życiem, zajęty pracą. On otrzymuje główną kwestią całego dzieła: gdzie w tym wszystkim zgiełku ludzi? Sympatie autora w tym przypadku jest wyraźnie po stronie Ili Ilicha, choć nie pochwalam jego życia.