669 Shares 6448 views

Co jest lepsze Windows 7 czy XP?

Jeżeli nie jesteś pewien, co system operacyjny jest najlepszy zestaw, i że lepszym Windows – XP lub 7, to trafiłeś dokładnie we właściwym miejscu. Ten artykuł opisuje główne punkty, które odróżniają tych dwóch systemów, mówi się, w jakim celu iw jakich przypadkach muszą być zainstalowane.

Co jest lepsze, Windows 7 lub XP: 1 kontrast

Najbardziej podstawową różnicą jest to, że zasoby spędził cały komputer. Ze względu na fakt, że 7 to następna generacja systemu i zawiera różne „wodotryski”, efekty i wiele więcej, używa dość dużą ilość energii systemu.

Wniosek jest taki, że jeśli komputer jest słaby, to nie zaleca się zainstalowanie 7. Ze względu na niską wydajność, cały system będzie „zawiesza się” i „hamulec”, jak lwia część środków trafi właśnie do „wiatr” i prawie nic nie pozostanie do swoich potrzeb.

Nie można spokojnie oglądać filmy, a nawet więcej, aby grać w gry, które również wymagają dużo zasobów.

Co jest lepsze, Windows 7 lub XP: W odróżnieniu 2

Jeśli rozwijają się niektóre aplikacje lub pracujących w innych edytorach (audio, wideo, modelowanie 3D), następnie ustawić pożądaną 7 w wersji, ponieważ ma wiele nowych funkcji i rzeczy, które nie jest w XP. Na przykład «NetFrameworks» itd.

Jeśli chcesz, aby zainstalować Adobe Photoshop CS5 na XP, kreator instalacji daje błąd, który będzie można powiedzieć, że ta wersja programu Photoshop można zainstalować tylko w systemie Windows Vista lub 7. Oznacza to, że jest to niemożliwe do XP. Wiele nowych programów i gier może reagować w ten sam sposób.

Co jest lepsze, Windows 7 lub XP: w przeciwieństwie 3

Kolejnym punktem w sterownikach. Wcześniej, po każdej reinstalacji Wiatr trzeba było ponownie opiera się cały „drewno” na urządzeniu. Proces ten nie jest bardzo łatwy w użyciu i zajmuje sporo czasu, jeśli masz dużą liczbę różnych elementów.

Z Windows 7, takie problemy prawie żaden. Po zainstalowaniu tej wersji sterowników system operacyjny na karcie graficznej, karty dźwiękowej, sieci, itp, są ustawiane automatycznie, ponieważ są one obecne w Wiatr dystrybucji 7.

Jeśli trzeba zainstalować sterownik drukarki lub na coś takiego, wtedy muszą być wykonane ręcznie lub za pomocą standardowego głównego instalatora pobrać je w Internecie. Oznacza to, że nie trzeba ich szukać.

Co jest lepsze, Windows 7 lub XP: w przeciwieństwie do 4

Jest również jednym z najważniejszych cech nowej wersji 7 systemu operacyjnego firmy Microsoft jest wygoda, wygląd i piękno. Deweloperzy powinni płacić daninę, ponieważ są one bardzo wielką pracę tego produktu.

Kiedy człowiek po raz pierwszy usiadł przy komputerze z systemem Windows 7, to natychmiast pełen podziwu i zachwytu.

Nowe menu Start jest bardzo piękne i wygodne. Wszystkie okna są przezroczyste. Pasek zadań wcale niezwykłe. Teraz można usunąć ikony dla każdego programu. Również wspaniałe efekty Aero, i więcej.

Trudno jest opisać wszystkie zmiany i nowości w wersji 7, ponieważ oczy po prostu uciec na widok takiej wysokiej jakości dodatków.

Ale potem znowu, wszystko zależy od zasobów i wydajności komputera. Jeśli jest słaby, to najlepszym rozwiązaniem byłoby XP, bo to będzie działać znacznie szybciej 7.  

Tak więc odpowiedź na pytanie: „Który jest szybszy, Windows 7 lub XP», będzie XP. Ale znowu, to wszystko zależy od konfiguracji komputera. Warto również biorąc pod uwagę, co dokładnie trzeba to urządzenie. Jeśli po prostu pracować w programach biurowych, aby siedzieć w Internecie, aby komunikować się za pośrednictwem ICQ, Skype, i tym podobne, można do tych celów jest w porządku XP.

Jeśli chcesz grać w najnowsze gry, zaangażowanych w rozwój każdej aplikacji, modelowanie, Photoshop itd., Należy nie myśleć o zmianie systemu operacyjnego i zaktualizować konfigurację całego komputera.

Oczywiście, można ustawić 7 i słaby komputer. Ale do pracy bez hamowania, trzeba będzie wyłączyć wszystkie rodzaje efektów i tym podobne.