600 Shares 2207 views

Co sprawia, że mydło od podstaw i jak zrobić to w domu?


W dzisiejszych czasach, ręcznie mydło jest bardzo popularny. Wiele osób zastanawia się: co zrobić mydło od zera , którzy lubią wykonane ręcznie? Specjalnie dla wszystkich fanów naturalne postaramy się pokrótce opisać prawidłowy sposób wykonywania prawa mydło ręcznie w swoim mieszkaniu – na produkcji mydła od podstaw.

Co więcej, co zrobić mydło, trzeba wiedzieć, zanim produkty są wytwarzane? Ta metoda – najbardziej czasochłonne, dlatego polecamy go tylko do tych, którzy wierzą w siebie i ma już doświadczenie w produkcji mydła. Proces produkcji mydła od zera trwa około 6 tygodni, ale wierzę doświadczonym mydła kocioł, warto.

Co muszę wziąć?

Na pytanie: „Co sprawia, że mydło od nowa?” Odpowiadamy, że trzeba będzie:

– sody kaustycznej;

– olej bazowy i bezwonne;

– olejki eteryczne i substancje zapachowe;

– różne ozdoby i cząstki skrabyaschie (kawa, płatki owsiane, skórki, kwiaty, loofah, etc.);

– Narzędzia: miarki, termometr, 2 garnków ze stali nierdzewnej, rękawic i okularów ochronnych, szal i fartuch, mikser, Tarka, pręta mieszającego i pleśni.

Zauważ, że nie określają odsetek przypadkowo, są one różne dla różnych składników i mogą być obliczane za pomocą specjalnego kalkulatora, że koszty dodatkowe, aby znaleźć się w Internecie.

Jak proces gotowania?

Po pytaniu „Co sprawia, że mydło?” Zwykle następuje na pytanie, jak to zrobić. I odpowiedzieć na nią, namalowany instrukcje krok po kroku do wytwarzania tego produktu. Więc zdecydowaliśmy: „Dziś czynimy mydło samemu, a nie kupować w sklepie.” Dlatego:

  1. Wykonujemy na bazie oleju – Solid roztopić masło w kąpieli wodnej (jeśli masz ciekłej olejów bazowych, pomiń ten krok).
  2. Produkujemy roztworach alkalicznych. Przed wyruszeniem w tym momencie zabezpieczyć się stosując rękawice, fartuch i ubrania, całkowicie obejmujący wszystkie obszary ciała. Po tym, pomiar wody, które zostały obliczone na kalkulatorze. Następnie wlać zimną wodę do naczynia szklanego i dokładnie wlać zasady. I pamiętaj: ta operacja musi być wykonana w tej kolejności, w przeciwnym razie może wybuchnąć!
  3. Teraz wymieszania roztworu alkalicznego i olej. Uwaga: w przypadku produkcji temperatury oleju mydło i roztwór powinien być identyczny. Wlać alkalicznego oleju i ubić mieszaninę z mieszalnika lub mieszalnika do stanu śmietana.
  4. Po tym można dodać do mieszanki olejków eterycznych i substancji zapachowych, a także inne składniki, i ponownie wstrząsnąć swoją przyszłą mydła.
  5. Teraz mieszanka jest gotowa do mydła. Położyć go na formach, owinąć ręcznikiem i pozostawić na kilka dni. Po pewnym czasie usunąć ręcznik i pozostawić mydło na miesiąc lub dwa – w końcu stać się normalną kwasowości i pH – neutralny. Następnie mydło może być pocięte na kawałki i zacząć go używać!

wniosek

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci poradzić sobie z faktem, że jest handmade soap, jak zrobić mydło od zera i jakie składniki i narzędzia przydatne w tej trudnej materii.