428 Shares 1102 views

Bombaj: atrakcje, opis, zdjęcia

Ten niezwykły wyobraźnię nawet najbardziej doświadczonego podróżnika miasta można słusznie uhonorowany nazwą „miasto kontrastów”. Było tak w skrócie można opisać Atrakcje w Mumbaju, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Otwierają oferuje różne strony z historii miasta i wspaniałego kraju. Zapoznanie się z najbardziej znanym z nich.


Indie: Bombaj

Zabytków tego starożytnego i jednocześnie bardzo nowoczesne miasto przyciąga wielu turystów. Samo miasto ma długą historię, której początkiem był zagubiony gdzieś w epoce kamiennej. Ale jego oficjalny status Bombaj nabyte w XVI wieku.

Niniejszy miasta pojawiła niedawno – w 1995 roku, a wcześniej był nazywany Bombaj. Nazwa Mumbai (Bombaj lub) pochodzi od nazwy jednej z lokalnych bogiń.

Miasto, które znajduje się w zachodniej części kraju, liderem pod względem liczby ludności: Jest Indii pierwszy i szósty na świecie. Wynika to z faktu, że Bombaj jest głównym ośrodkiem administracyjnym z dosyć wysokim standardzie w obrębie kraju zamieszkania oraz większych możliwości zatrudnienia.

atrakcje Mumbai, które są znane na całym świecie, może być zaskoczony przez ich ultra-nowoczesnych i luksusowych budynków sąsiadujących ze słabych i zniszczonych kwartałów. Dla turystów jest to interesujące dla jego organicznej eklektyzmu – fakt, że istnieją pomniki różnych kultur, religii i tradycji. Ma swoje własne Łuk Triumfalny, muzea, powszechny i hinduskich świątyń, ogrodów i parków, luksusowe rezydencje i jaskiniach i mnóstwo niezapomnianych, co można nazwać po prostu – Mumbaj.

wiszące ogrody

Wystarczy pamiętać, że nie jest to ogrody, które są cud świata. A słowo „wisi” nie jest całkiem wyświetlacze, które można zobaczyć tutaj. Nazwa ta jest nazwą ogrodach jednego z narodowych bohaterów Indie – Ferozshaha Mehta – były ze względu na jego lokalizację. Są w samym sercu Malabar Hill, na dachu ogromny zbiornik wody, który zapewnia populacji południowej części miasta. Stąd można podziwiać piękny krajobraz z największych indyjskich metropolii – Bombaju.

Atrakcje, z których wykonane są pokazane tutaj wykazać, że kolejny interesujący szczegół, przyciąga turystów i mieszkańców, jest piękny krajobraz i niesamowite dekoracje się tu zieleni.

Indian ogrodnicy stworzyli niesamowity świat znaków roślinnych. Istnieje wiele zwierząt, domów, mebli, a nawet postaci ludzkich. W cieniu koron drzew i krzewów można znaleźć przytulną altankę. Wszędzie piękne kolory i niezwykłe motyle – są one bardzo wiele.

brama Indii

Pomnik ten jest dość młody. „Gateway of India” jest tłumaczeniem z języka angielskiego na jego nazwie, został zbudowany w 1924 roku w związku z wizytą brytyjskich monarchów: George V i Maryi.

Sama nazwa jest dość symboliczne, ponieważ jest to konstrukcja architektoniczna spełnia przybył do miasta z Morza Arabskiego. W tym czasie ten pomnik oznaczała siłę i potęgę Imperium Brytyjskiego. Po 1948 roku, kiedy brytyjski wojskowy opuścił miasto przez tę bramę, stały się symbolem niezależności kraju zmieniając ich status, tak jak zmieniają swój kolor. Ten ostatni występuje z powodu bazaltu, który jest utworzony ze struktury, znakowanie przybyciu Mumbai. Warte umożliwić bardziej aby dowiedzieć się więcej o historii tego wspaniałego miasta.

"The Taj Mahal Palace and Tower"

Innym niezwykle piękny i luksusowy budynek jest położony w pobliżu India Gate – to hotel „Taj Mahal i Tower.” Został zbudowany w 1903 roku, jeden z najbogatszych ludzi w kraju, którzy obrazili się na hotel europejski, odmawiając porozumienia albo z powodu narodowości, czy ze względu na ich kolor skóry. Tycoon Dzhamsetdzhi Nusserwanji Tata postanowił stworzyć rodzaj hotelu za luksus, piękno i poziom usług dla wszystkich istniejących przekroczony. Należy zauważyć, że osiągnęła swój cel. Hotel stał się jednym z najlepszych na świecie, a jego architektura jest zaskoczeniem dla jego luksusu i niezwykły styl.

Na jesieni 2008 roku hotel został zaatakowany przez terrorystów, ale szybko został przywrócony, a latem 2010 roku gospodarzem. Podczas swojej ponad stuleciem charakterystyczny hotel jest odwiedzany przez światowych gwiazd muzycznych, znanych aktorów, Imperial osobistości, polityków.

Chhatrapati Shivaji,

To nazwa stacji otrzymał w 1996 roku na cześć bohatera – duma narodowa Indii, a wcześniej nosił nazwę brytyjskiej królowej Wiktorii.

Budynek dworca jest uznawany za UNESCO dziedzictwa i, bez wątpienia, ozdobić Atrakcje w Mumbaju, który odwiedzających miasto otworzyło nowy rozdział swojej historii. Wiadomym jest, że budowa budynku rozpoczęła się w 1878 i trwała prawie dziesięć lat. Autorem projektu był inżynier angielski Frederick Uilyam Stivens, który stworzył swoje dzieło architektoniczne, koncentrując się na próbkach Londynie.

Wydaje się, że autor chciał wnieść do tej struktury, co najlepsze było w tym czasie w architekturze angielskiej. Być może dlatego budynek wygląda tak monumentalny i pompatyczny. Wiele różnych części mieszanka tradycji architektonicznych, różnorodność materiałów i stylów zrobili swoje. Stacja symbolizuje moc komunikacji kolejowej na terenie kraju i za granicą.

Haji Ali Dargah

Innym doskonałym miejscem, które oferuje swoim Gościom wspaniałe miasto Mumbai. Atrakcje, zdjęcia, które zostały przedstawione poniżej scharakteryzować go z innej strony. Meczet, który zostanie omówiony, został zbudowany w 1431 roku. Ona uwiecznił pamięć niezwykle bogatego muzułmanina, który po rozprowadzane wszystkie swoje posiadłości, udał się do podróży na świecie. W tym czasie pełnił wiele cudów, miał reputację świętego, i zyskał zwolenników. Jego marzeniem było dostać się do słynnej Mekki, gdzie poszedł. Ale aby zobaczyć jej Hazhdi Ali nigdy nie miał szansy. Wzdłuż drogi, był śmiertelnie chory. Umierający, powiedział umieścić swoje ciało w trumnie i wrzucić go w morze.

Cudem może uspokoić muzułmańskim falę doprowadzony do wybrzeży Bombaju. Nie zdecydowano się zakopać ciało i budować meczet na miejscu. Każdego dnia, oto ciągły strumień pielgrzymów, z których niektóre są przedstawiciele różnych wyznań.

Meczet znajduje się na małej wyspie, która znajduje się pół kilometra od wybrzeża Bombaju. W czasie odpływu, aby w tym miejscu może być dla zasadniczej części ziemi, która łączy wybrzeże z wyspy, w przypadku przypływu – na łodzi.

Muzeum Chhatrapati Shivaji (oryginalna Muzeum Księcia Walii)

To muzeum jest również część z atrakcji Bombaju. Zdjęcie i opis można znaleźć w prawie każdym miejscu turystycznym. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jego wartości historycznej (tutaj zgromadzonych ponad 50 tysięcy eksponatów) i wielkości (powierzchni ponad jednego hektara), jest jednym z największych na świecie.

Powodem powstania muzeum była wizyta osoby królewskiej – książę Walii, po którym został nazwany. Budowa została ukończona w 1915 roku. W czasie pierwszej wojny światowej, przestrzeń muzeum był wykorzystywany jako szpital, a później się tu centrum dla dzieci. Począwszy od lat 20. XX wieku, muzeum powrócił do swojego prawdziwego celu.

Mandapeshvar jaskinie

Jeden z najstarszych zabytków miasta, który został założony w VIII wieku naszej ery. Zaskakujące jest to, że jaskinia jest niczym innym niż świątynia. Według naukowców, poświęcił Sziwy. Stworzył ten Cave Temple kompleks siły buddyjskich mnichów, którzy zostali zaproszeni do dekoracji jaskiń perskich mistrzów.

Te starożytne jaskinie miał wiele do zobaczenia w moim życiu. Nie ukrywali uciekinierów, żołnierze mieszkali, były pożary i powodzie, a potem zapomniał o nich w ogóle. Wszystko to jest niezwykle negatywny wpływ na wygląd pomieszczeń jaskiń, z których wiele zostało zniszczonych, pięknej malowanie ścian praktycznie stracone. Dziś jaskinie są pod ochroną państwa.

Wszystkie te muzea, kościoły, parki i jaskiń z ich opowieści i łamigłówki sprawiają, że jest niezwykle popularny indyjski miasta. Dlatego konieczne jest, aby tu być świadkiem zabytków w Bombaju. Jak się tu dostać? Bezpośrednie loty z Rosji w tego miasta. Dlatego najpierw musimy lecieć do stolicy Indii. Z Delhi do Mumbaju można dojechać albo samolotem lub autobusem.