351 Shares 5989 views

Natalia Makarowa, baleriny: biografia, twórczość, osiągnięcia, życie osobiste

Wybitny baleriny Natalia Makarowa, którego biografia nabył różne legendy pozostawił swój ślad w świecie współczesnej choreografii. Jego ścieżka – ścieżka siły i kreatywności, ona nadal pracuje i owoce jej inspiracji nadal zachwycają tysiące ludzi.


dzieciństwo

W Leningradzie, 21 listopada 1940 r córeczka Natalia Makarowa, baleriny, którego rodzina ma związek z tańcem miała. Co więcej, moja matka ma negatywny stosunek do zawodu aktorki Baletu, wydawała się jak niepoważne i zawodne. Chciała zobaczyć jej córka z lekarzem lub inżynierem. Ojciec dziewczynki – architekt zmarł w czasie wojny, a jej matka, córka rośnie jeden, chciał dać dziecku dobry start w życiu. Natalia był dobrym uczniem w szkole, i miała wszelkie szanse, aby mieć stabilny zawód. Ale dziewczynka w tym samym czasie ma niesamowite właściwości fizyczne: elastyczność, dźwięk, tworzyw sztucznych. Od dzieciństwa była zaangażowana w gimnastyce i trenerzy byli zaskoczeni jego możliwości, o Natalia powiedział, że wydawała się nie ukrywa, i poradzono iść potańczyć. Ponadto, że Natalie kochała balet jako dziecko, to dokonał przeglądu całego repertuaru Opery i Baletu. Kirov.

nauka

Młoda Makarova Natalya, baletnicą od Boga, udał się do pracowni choreograficznej Leningradzkiego Pałacu Pionierów, gdzie natychmiast stał się z tłumu studentów. Jego niesamowite dane nie przeszły bez echa, a nauczyciele poradził jej, aby przejść do testów kwalifikacyjnych w szkole baletowej Vaganova. W tym roku w Szkole Baletowej uzyskał klasę eksperymentalną, która przyjmuje dzieci od 12-13 lat, w przeciwieństwie do zwykłego odbioru od 9 lat. Zatem Makarova musiał przejść przez program, zaprojektowany przez 9 lat, tylko 6, ale ona z powodzeniem poradził sobie z tym zadaniem. Jej nauczycielem był Elena Vasilevna Shiripina – uczeń A. Vaganova i wiernego strażnika jej metod tancerzy szkoleniowych. Już w latach studiów młody tancerz przyciąga uwagę nie tylko nauczycieli, ale także reżyserów. Jej talent i wybitne dane zwiastunem znaczące postępy baletnicy. Nawet w szkole, ona opanowała klasyczny repertuar, takich jak taniec Adagio „Jeziorze łabędzim”. Tam miała okazję pracować z wielkiego choreografa, który zakazuje pracy w ZSRR, Kasyan Goleizovsky i znaleźć partnerów podobnie myślących – Nikita Dolgushina.

baleriny kariera Radziecki

Natychmiast po Makarova Natalii School – baleriny jednym z najlepszych teatrów na świecie, ona naukę w towarzystwie Kirowa Teatr Opery i Baletu, a cztery lata później była prima teatru. Początkowo pracowała w corps de ballet, ale z wysokiej klasy technologia dość szybko awansował do pierwszej pozycji. W tej chwili najważniejsze produkcje w teatrze odbywa K. Siergiejew, że w jednym czasie był znakomitym tancerzem, ale jako reżyser był bardzo przeciętny. Nie mógł wykorzystać pełen potencjał romantyczny Natalia Makarowa, ledwo opanował rolę Odette-Odile w „Jeziorze łabędzim”.

Dużym sukcesem było dla niej spotkanie z choreograf Leonid Yakobson, a nonkonformista, który zauważy młodą tancerkę i zachęca do gry „miniatur choreograficznych”. Widział charakter baletnicy, jej talent do dramatycznych i lirycznych ról, a to pozwoliło jej stopniowo uzyskać gwiazdorską repertuar. Ponad 11 lat pracy w teatrze Makarova Natalii, baleriny klasy, tańczyła cały repertuar klasyczny: „Jezioro łabędzie”, „Giselle”, „Śpiąca Królewna”, „Sylfidach”, „Fontanna Bachczysaraju”, „Romeo i Julia”, „Kopciuszek ”. miała też szczęście do pełnienia ról w innowacyjne produkcje Jacobson „Bug”, „Opowieści o miłości” i „Wonderland”. Konieczne jest, aby uczestniczyć w spektaklach Konstantin Siergiejew: „Distant Planet”, „Śpiąca królewna”, „Jezioro łabędzie”.

W późnych latach 60-tych Makarova Natalya, numer 1 tancerz Teatru Kirowa, zostaje ranny i lekarze zaleca ona przerwać karierę. Ale ona pokazała dużo odwagi i siły woli i wrócił na scenę.

W 1970 roku stała się bezwarunkowa Makarov primabalerina Teatru Kirowa, ona intensywnie koncertował w całym kraju, za granicą uwolnienie go niechętnie. W tym czasie w teatrze była ciężka atmosfera: zazdrość, konkurencja, dominacja ideologii, przywódcy partii presji na tancerzy i choreografów, brak wolności – wszystko to uniemożliwia powstanie gwiazda baletu. Duża ilość jasnych i ciekawych występów nie przeszedł cenzury, na przykład, że widz nie widzi „Romeo i Julia” Igor Chernyshov, Balet Jacobson „Wesele żydowskie” i „Dwanaście”. Wycieczki zagraniczne były postrzegane jako niewiarygodnym szczęściu, choć w chwili tancerze są przestrzegane przez przedstawicieli służb bezpieczeństwa, próbowali aktorów nie zakłócać apostatów, pozostając za granicą. Więc Makarov starannie strzeżone ze spotkania z Rudolfom Nurievym, uciekł za granicę.

Makarova szukał samorealizacji, nie chciała iść na uboczu drogi, buntując się przeciwko systemowi Teatru i jego talentu artystycznego, erotyka nie pasuje do kanonów ówczesnego radzieckiego teatru. Ballerina marzyć duży, a to wszystko utworzyła wewnętrzną motywację jego przyszłego nieoczekiwanego aktu.

Skok w ciemności

W 1970 roku na tournee Teatru Kirowa w Londynie Natalia odbywa nieoczekiwaną decyzję – poprosiła o azyl polityczny w Wielkiej Brytanii i wycina sobie drogę do domu. Jej rodzina opuściła ZSRR, został poddany ciężkiej presji, władze chciał wrócić uciekiniera. Ale Makarov wszystko może stać i w krótkim czasie znalazł sposób, aby zapewnić wsparcie finansowe dla rodzin.

kariera tancerza na zachodzie

Natalia Makarowa, baletnicy, której wysokość wynosi 163 cm, był w stanie zrobić spektakularną karierę, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że w momencie emigracji było to już 28 lat. Mogła być w pełni zrealizowane w teatrze, otrzymał upragnioną wolność. Po ucieczce, przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie rozpoczął wznoszenie do Olympus światowego baletu. Była w stanie wyprzedzić cały repertuar klasyczny, jak również wziąć udział w nowoczesnych produkcjach najwybitniejszych choreografów. Przez wiele lat była primabalerina American Ballet Theatre, współpracował z Royal Ballet, a także współpracował z zespołów Paryża, Hamburga, Marsylii, szwedzki, kanadyjskiej i wielu innych teatrach. Pracowała z największymi choreografami 20. wieku: Balanchine, Lifar, Chernyshov, Petit, Bejart, Ashton Normayerom kto zrobił to dla jej występy.

Ponadto, jest on realizowany jako dramatycznej aktorki, grał w sztuce „na pointe” na Broadwayu i zdobył kilka prestiżowych nagród do tej roli, a także w sztuce „tow” J. Duvall i reżyserii R. Viktyuk „Dwoje na huśtawce”. to również nagrywa wersje audio bajek dla dzieci w języku rosyjskim i angielskim.

W 1989 roku został zaproszony do Makarov Rosji, gdzie dał świetny korzyści dla rodzimej scenie teatralnej, a ponieważ potem regularnie współpracuje z rosyjskim balecie.

Choreograf Makarova Natalia Romanova

W 1974 roku Natalia Makarowa debiut jako choreograf, wkłada się w „Bajadera” American Ballet Theatre sceny. Następnie, pozostawiając tancerką kariera Natalia Makarowa został dyrektorem, ona z powodzeniem do dziś sprawia sztuk na całym świecie. Do najwybitniejszych dzieł jego produkcji stali „Jeziora łabędziego”, „Śpiącej królewnie”, „Bajadera”, „Giselle”, „Paquita”.

Największe osiągnięcia

Repertuar Natali Makarovoy ogromna ilość wybitnych produkcjach, to prawie cały repertuar klasyczny w różnych wydaniach: „Jezioro łabędzie”, „Giselle”, „Śpiąca Królewna”, „Don Kichot”, „Firebird”, „Dziadek do orzechów”, „Cinderella ”. A także ogromnej liczby nowoczesnych produkcjach „Onieginie” J. Cranko „Phenomena” i „Miesiąc na wsi” F. Ashton, „Carmen” i „Prousta lub zakłóceniami serca” przez R. Petit, „Epilog” D. Normayera i inne ,

wielcy partnerzy

Natale Makarovoy szczęście z partnerami, nawet w Teatrze Kirowa tańczy z wielu gwiazd: N. Dolgushin, K. Siergiejew, M. Barysznikow. Ale po przeprowadzce do Zachodu z niej wstać parę wiele z największych tancerzy. Jego pierwsza gra na zachodzie ona wykonuje razem z Rudolfom Nurievym. Było z nią tańczyć po opuszczeniu ZSRR Michaił Barysznikow i Alexander Godunowa. Również wśród swoich partnerów były takie gwiazdy jak Ivan Nachev, Entoni Dauell, Erik Bruhn, Derek DIN, Dzhon wydruków.

życie osobiste

Tancerze często poświęca się dla dobra kariery, życia rodzinnego i osobistego szczęścia, ale są też szczęście, które są w stanie połączyć wszystkie, jeden z nich jest Natalia Makarowa. Ballerina, którego życie osobiste jest dość udany, był dwukrotnie żonaty. Po pierwsze małżeństwo z reżyserem Leonid Kvinikhidze upadł, a wraz z drugim mężem, amerykański przedsiębiorca, milioner Edward Karkar, ona wciąż żyje. Tańcząc w 1978 roku urodziła syna Andrew i był w stanie szybko wrócić do formy baletu, mówiąc, że po pojawieniu się dziecka otworzyła „drugą twórczą wiatr”. Ballerina Makarova Natalia i jej dom zobaczyłem wielu wybitnych ludzi, była przyjaciółką Zhaklin Kennedi Onassis, skomunikowane z wszystkich wybitnych tancerzy i choreografów naszych czasów. Otrzymała nagrodę od prezydenta USA Baraka Obamy za jego wkład do kultury amerykańskiej.