758 Shares 5653 views

Zastawki serca: Operacja zastąpienia i ewentualne choroby

Serce ludzkie ma cztery ubytków. Każdy z nich jest podłączony poprzez specjalne otwory – zawory. Muszą cyrkulację krwi do komórek równomiernie. W chorobach zastawek serca wymagają pomocy kardiologa. W niektórych przypadkach, w celu wyeliminowania patologii, chirurgii jest konieczne. Choroby zaworu aparaturę prowadzić do niewydolności krążenia. Jeśli nie zostaną podjęte działania, patologia może prowadzić do śmierci.

Co jest zastawka serca?

Potrzebne są zastawki serca w celu zapewnienia jednokierunkowego prądu krwi z jednej komórki do drugiej. Składają się one z warstwą wewnętrzną korpusu – wsierdzia. zastawki serca służy okna między wnękami. Dzięki niemu, krew przepływa z jednej komory do drugiej, jak to konieczne. Urządzenie zastawkowe składa się z następujących składników:

 1. Pierścienia włóknistego.
 2. Tkanka mięśniowa i skrzydła.
 3. Akord.

Struktury te są obecne we wszystkich zaworów. Zwłóknieniowe pierścień i przegródki między zagłębienia tworzą ramę serca. On jest reprezentowany przez gęstych włókien elastycznych i kolagenowych. Klapki zaworowe są niezbędne w celu zapewnienia jej otwór w czasie skurczu. Krew jest wyrzucany z wysokociśnieniowej komory serca do drugiego. Że nie miesza się ze sobą, klapy zaworowe mają czas zatrzasnąć. Akord – a tkanki łącznej zespoły. Łączą zawór do mięśni brodawkowatych serca. Ich funkcja – zapewnienie gęstości między drzwiami.

Odmiany zastawek serca

Istnieją 2 rodzaje zaworów: przedsionkowo-komorowego i półksiężycowy. Po pierwsze – zapewnić połączenie między komorami. Zawory półksiężycowatych są konieczne dla utrzymania prawidłowego przepływu krwi w dużych naczyń serca – aorty i tętnicy płucnej. Przez otwory przedsionkowo-komorowych obejmuje następujące rodzaje zaworów:

 1. Mitralnej.
 2. Trójdzielnej.

Niedomykalność zastawki serca łączy lewy przedsionek i komorę. Składa się z 2 skrzydeł. zastawka trójdzielna znajduje się na granicy z prawej komory serca. W przeciwieństwie do lewego otworu przedsionkowo-komorowego, posiada trzy płaty. Krew pompowana z serca do wszystkich statków ciała, potrzebuje zastawki serca aortalnej. Posiada 3 fałdy: prawo, w lewo i do tyłu. Otwarcie pnia płucnego jest umieszczona na wyjściu z prawego przedsionka. Aby funkcjonować w małych i dużych obrotu, ważne jest, aby sprawdzić działanie wszystkich zaworów. Uszkodzenie jednego z nich prowadzi do niewydolności serca.

Choroby urządzenia zaworowego

Zastawek zastawek serca mogą być przedmiotem różnych urazów. W niektórych przypadkach źle konstrukcja otworów między komorami. Wskazuje to, że obecność wrodzonych wad serca, które są uformowane w narządach zakładki płodu. Dla takich nieprawidłowości obejmują:

 1. Defekt przegrody komory.
 2. przetrwały przewód tętniczy.
 3. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej.
 4. Zwężenie aorty i pnia płucnego.

Oprócz wad zastawek można zaobserwować zwężenie głównych naczyń krwionośnych, ich niewłaściwym miejscu, bez komór serca, i tak dalej .. W niektórych przypadkach rozpoznano kombinację kilku zło.

Choroby aparatu zastawki mogą być nabyte. Występują one na tle przewlekłej zakaźnej choroby serca, systemowych procesów zapalnych. Główne przyczyny powstawania wad należą: endo- i zapalenie mięśnia sercowego, gorączka reumatyczna, miażdżyca, itp zaburzenia obejmują nabyte zwężenie i niewydolności zaworów … Choroby te często diagnozuje się u pacjentów młodych iw średnim wieku.

Wskazania do zabiegu

Jeżeli komunikacja między jam serca jest uszkodzona, musi zastąpić zastawki serca. Operacja pomoże zapobiec rozwojowi niewydolności krążenia. Taka operacja – jest to poważny zabieg, który tylko uciekają się wtedy, gdy inne metody leczenia nie przynoszą efektu. Istnieją następujące wskazania do zabiegu:

 1. Wyrażone niewydolność zawór. Znamienny tym, że liść staje się słaby i łatwo rozszerzalny.
 2. Zwężenie zastawki. To jest, aby wąskie otwory pomiędzy komorami serca.

Protetyka przeprowadza się w przypadkach, gdy zawór jest poważnie osłabiona tkanka i przywrócić jego struktura nie jest możliwe. W ogóle, to obserwuje się u pacjentów z ciężką stenozą. Leczenie chirurgiczne jest konieczne, jeśli pacjent ma objawy niewydolności serca zdiagnozowano poważne. Objawy tej choroby obejmują: duszność w spoczynku, omdlenia, dławica piersiowa. Również wymiana zaworu wytwarzanego, gdy jego otwór zwęża się więcej niż 50% i mniej niż 1 cm. Proteza występuje w tych przypadkach, gdy nie jest zwapnienie ulotek lub mięśni brodawkowatych.

Co powoduje niewydolność zastawek serca?

Niewydolność zawór rozwija się na tle przewlekłej choroby serca. Prowadzi to do zmian w przepływie krwi i mitralnej – Reverse opuszczony. Niezastosowanie się do diagnozowania, gdy zastawka nie zamyka. W tym przypadku, liść staje się mniej elastyczna. W większości przypadków, wspólnej zastawki aortalnej i mitralnej.

Aby ustalić serce wykonać zastawki. W ciężkich przypadkach, proteza zaworu. Niewydolność zastawki aortalnej prowadzi do powrotu krwi wrzucony do lewej komory. W wyniku tej komory serca stopniowo rozszerza się i traci swoją kurczliwość. Niewydolność zastawki mitralnej charakteryzuje cofanie się krew do komory lewego przedsionka. Każda z tych patologii prowadzić do niewydolności serca.

Rodzaje operacji

Co zrobić, jeśli uszkodzona zastawka? Operacja odbywa się w przypadku zaburzenia czynności organizmu. W przypadku niewydolności serca jest kompensowany, terapia konserwatywna. Choroby urządzenia zaworowego nie koniecznie wskazuje na protez. W niektórych przypadkach problem może być wyeliminowany bez wprowadzenia przeszczepu. W przypadku zabiegów chirurgicznych na sercu zawierać następujące elementy:

 1. zastawki balon. Przeznaczone do rozszerzania zwężony zwężeniem zastawki.
 2. Anuloplastyczny. To ma na celu przywrócenie ramy za pomocą pierścienia nośnego zaworu. Wskazaniem do tej operacji jest rozszerzenie otworu pomiędzy komorami spowodowane niepowodzeniem.
 3. Protetyczna zastawka serca – przeprowadza się w przypadkach uszkodzenia i zwapnienia płatków.

Wybór operacji zależy od ciężkości wady, wieku i ogólnego stanu pacjenta.

technika zastawki

Określenie „zastawki” odnosi się do różnych operacji na zaworach serca. Taka operacja jest wykonywana jak w wad wrodzonych ciała, a w przypadku nabytej wady. Zastawki jest wykonywana, jeśli istnieje zwężenie lub zawór niewydolność bez uszkodzenia jego struktury. Ponadto, ta metoda leczenia chirurgicznego prowadzi się w obecności przeciwwskazań do protez.

Najczęstszym kardiochirurgia zwężenia zastawki aortalnej lub lewy otwór przedsionkowo-komorowego jest uważany balon zastawki. Składa się ona z wprowadzenie specjalnego drutu przez tętnicę udową. Gdy rurka osiąga otwór w zawór balonu umieszczonego na końcu, powietrze jest wtryskiwane. Następnie cewnik usuwa się. Operacja jest wykonywana pod angiografii kontrolnej. To nie wymaga znieczulenia ogólnego i podłączyć pacjenta do respiratora.

W niektórych przypadkach, zwężenie komisurotomii wykonać. Leży w rozbiór skondensowanych ulotek.

Anuloplastyczny jest wykonywana, gdy awarii zaworu. Sygnalizacja jest rozszerzenie klap bez uszkodzenia organicznego. Chirurg dobiera rozmiar pierścienia nośnego wymagane i mocuje go do komórek śródbłonka za pomocą szwów.

Protetyczna zastawka serca

Operacja wymiany zastawki serca jest wykonywana przez zwężenie przedsionkowo-komorowy otwór do 1,5 cm aorty. – 1 cm do korzystania z różnych materiałów, jak protezy. W niektórych przypadkach pacjenci przeszczepione serce zawory zwierząt – świń i krów. uważa się, że ryzyko odrzucenia takich protez jest niższy niż materiałów syntetycznych. Inną opcją jest operacja przeszczep płuc zawór w miejsce uszkodzonej zastawki aortalnej otworu. Podobna procedura jest wykonywana tylko u młodszych pacjentów, ponieważ odnosi się do technicznie trudnych zabiegów chirurgicznych.

Życie po operacji serca

Pomimo faktu, że kardiochirurgia są uważane za ryzykowne, są one często jedynym sposobem uratowania życia mężczyzny. Gdy proteza zastawkowa stan stała kontrola pacjenta wymaga. Pacjenci poddawani operacji muszą brać leki na przerzedzenie życie, krew. lek „warfaryna” odnosi się do takich leków. Jest to niezbędne w celu zapobieżenia tworzeniu się skrzepów krwi w sztucznej zastawki.