212 Shares 4908 views

Czy jaggery jest przydatna, i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Więcej ludzi są skłonni do zdrowego stylu życia, przestrzeganie odpowiedniej diety i unikanie pokarmów z sodem i szkodliwych dodatków. Ale nikt jeszcze nie odmówił słodkie. Biorąc pod uwagę, że można uzyskać korzyści z cukru palmowego i szkody, powinien bliżej przyjrzeć się jego właściwości.
Jest to mało znany rodzaj produktu słodzika pochodzącego z palmy arenga, zwany w Indiach „Gur”, jak w Ameryce i Europie – „Jagger”, który może być również wykonany z trzciny cukrowej i palmy daktylowej. Przygotowane cukier palmowy kwitnienia sok metodą kondensacji w temperaturze wrzenia w niskiej temperaturze w celu uzyskania syropu.

Skład i właściwości Jagger

Słodycz słodzik dłoni jest przedstawiony w postaci sacharozy, glukozy, fruktozy, udział procentowy, który zależy od rodzaju produktu i rodzaju obróbki palmowego. Radełko wzbogacone w składniki mineralne (60 razy więcej, niż zwykłego cukru): wapń, potas, fosfor, żelazo, a także badania wykazały, bogate w witaminy A, C, B1, B2, B6. Ten ekologiczny produkt jest wolny od nawozów i pestycydów. Biorąc pod uwagę różnorodność składu chemicznego cukru palmowego, stosowanie produktu nie jest ograniczony do jego wartości odżywczej.

energiczny

Węglowodany cukru palmowego idealną strukturę dobrze absorbowane przez organizm, w celu skutecznego skompensowania zużycia energii, gdy są stosowane w minimalnych ilościach. Ta właściwość produktu jest wystarczające zapotrzebowanie na wysokim spożyciem kalorii i zmęczenie. Ale w tym samym czasie, cukier palmowy pomaga pozbyć się nadwagi.

Przywrócenie trawienie

Radełko normalizuje trawienie aktywuje enzymy trawienne i niszczenia mikroflory jelitowej niekorzystnych bakterii w jelitach. A obecność błonnika likwiduje niestrawność i zaparcia.

właściwości czyszczące

cukru palmowego przyczynia się do skutecznego oczyszczania narządów: oddechowego, jelita grubego, przełyku, płuc, żołądka. Dzięki jego wpływem idzie przeziębień.

właściwości sezonowe

Obecność unikalnych cech Jagger tworzy efekt chłodzenia na ciało w lecie i zatrzymanie ciepła w sezonie zimowym.

Produkty, w połączeniu z Jagger

cukier palmowy można dodać do wszechstronnego produktu, to trudno nazwać smak, który nie miał w połączeniu.

Połączenie Jagger:

 • odmianą mięsa i drobiu;
 • owoce morza, ryby;
 • warzywa i grzyby;
 • rośliny strączkowe, zboża;
 • produkty mleczne;
 • dowolne owoce i jagody;
 • jako część sosów i przypraw.

Sposoby stosowania

 1. W miękkim Jagger jest dobra na kanapkę.
 2. W postaci proszku cukru palmowego jest dodawany do deserów i napojów.
 3. W ramach sosy gryki, kukurydzy, ryżu, kaszy pszennej.
 4. Warzywa, owoce, rośliny strączkowe, dostosowane do smaku użyciu cukru palmowego w kuchni wschodniej i innych.
 5. Dodaje się surowy produkt w postaci herbaty i kawy.
 6. W partii gotowania receptur, a także mięsa, jako dodatek daje te potrawy Jagger rafinowany mdły smak.

leczenie

Istnieje wiele sposobów leczenia typowych dolegliwości popularnych receptur z cukru palmowego:

 • imbiru w kombinacji: eliminuje procesy zapalne usuwa flegmy, przeziębienia utwardzania i kaszlu;
 • dodając cukier palmowy kurkuma jest w stanie dostarczyć od ataków astmatycznych;
 • migrenowe bóle głowy ustępują podczas łączenia Jaggera z sezamem;
 • w recepturze z cukrem palmowym ekstrakt z bazylii stał się niezbędnym narzędziem dla przeziębienia;
 • w cyklu miesiączkowego pomoże kawałek Jagger, Prośba o wodę;
 • stosowanie tego rodzaju cukru oczyszcza organizm z potrzebą słodki, a ludzie zmienili nawyki żywieniowe w tym zakresie, mogą zawiesić lub wyeliminować chorobę.

szkoda

Jeśli mówimy o tym produkcie jak cukier palmowy, szkoda z niego jest możliwe tylko w przypadku indywidualnej nietolerancji, powodując reakcje alergiczne. W przeciwieństwie do innych rodzajów cukru, palmy całkowicie nieszkodliwe. Czasami trudno jest mówić o wykorzystaniu cukru jako źródła węglowodanów netto, więc z wyjątkiem patologii, otyłości, zaburzeń układu hormonalnego, funkcji tarczycy, i tych przypadkach, w których, jak każdy inny produkt, powinny być spożywane w umiarkowanych ilościach.

Niektórzy ludzie nie lubią wygląd Jagger, inni nie mogą sobie na to pozwolić ze znacznymi kosztami. Trudno jest zrezygnować zwykły biały cukier całkowicie. Jednak korzyści z zastosowania Jagger przekracza wszelkie jego ewentualne wady. I podczas gdy zwykły cukier przechodzi wielokrotne przetwarzanie i tam pozostać tylko kalorii, palma jest to świetna alternatywa.