745 Shares 7766 views

Pistolet Mauser. Nowoczesne modyfikacje legendarnych broni

Pistolet Mauser był zawsze czymś więcej niż tylko broń. Jego legendarny obraz utworzony rolę w filmie iw literaturze.


Wbrew swojej nazwie, pistolet został zaprojektowany Federle braci, którzy pracowali w fabryce broni „Mauser”. Ale w 1895 roku została opatentowana przez P. Mauser, a w 1896 roku debiutancki roślina rozpoczęła masową produkcję. Ze względu na dużą moc producentom udało się ustalić pistolet Mauser wspaniałą cenę 5.000 marek niemieckich w nadmiarze „Opel” cena samochodu. Ponad czterdzieści milionów więcej jednostek pistolet produkowano plus lat K-96. Po wprowadzeniu zakazu w Niemczech w 1939 roku, aby produkować więcej broni kalibru 7,96 mm w produkcji tego modelu wziął Hiszpanię.

pistolet Mauser to lekki karabin self-loading, co pozwala dostarczyć ogień z odległości 200 metrów. Jego podanymi moc zabijania z odległości 1000 m. Nie uzasadnia się, gdyż rozrzut pocisków w tym przypadku jest kilka metrów szerokości. Dla skutecznego kierowania potrzebowała tyłek, ale projektanci nie przewidzieli. Dlatego, jak zwykł kaburę pistoletu, wykonana z drewna orzechowego drewna. Na początku XX wieku Mauser K-96 był znacznie lepszy od reszty zakresie krótkich ramion.

Jedynie około stu modyfikacje Mausera zaprojektowane przez K-96. Istotną zmianą było zmniejszenie wielkości młota, zmianę długości lufy oraz nowych rodzajów bezpiecznika. Pomimo tego, pistolety Mauser prawie nie używany do sprzętu wojskowego. Być może wpływać wiele wagi, wielkości i niewygodne ładowania – próżni. W pierwszych wersjach do odprowadzania pistolet przechowywania gośćmi musiały być usunięte, pracując ponownego ręcznego cały cykl. Ale ta broń chętnie kupił cywilów – myśliwych, turystów, bandytów.

Kto pistolet Mauser produkowane w ograniczonych ilościach. Tak więc, w 1970 roku, policja nakazał Partii Mauser H @ P, ponieważ jest łatwo i szybko do pozycji wypalania. W 1983 roku produkcja została przerwana.

Traumatyczne pistolet Mauser HSC mod.90 stał się regularnym „oddział” pistolety. Produkcyjny należący do spółki Rohm GmbH Mauser licencji firmy. Model ten jest pistolet 7 ładowania mechanizm spustowy podwójnego działania bez kul o wadze około 600 g i 165 mm długości. Zewnętrznie, nie wiele różni się od modelu bojowego Mauser HSC Super, popularnej w latach 1970-1980.

Mauser HSC mod.90 prawie wszystkie z wyjątkiem beczki stalowe jest wykonany z lekkiego stopu aluminium. Ze względu na bezpieczeństwo innych są wystające zęby wewnątrz lufy, bez możliwości wypalania stałe kule. Natomiast pociskami gumowymi mijają elastyczności. Sam beczki jest sztywno zamocowany w ramką jest sprężyna powrotna.

Na lewo od bramy jest bezpiecznik, gdy bezpiecznie usunąć spust z zadziera. Po wyłączeniu pierwszy strzał bezpiecznik jest możliwe samovzvodom lub ręcznie wywołać pluton.

Pistolet zasilanie jest zdejmowany ze sklepów ze stali obejmującego 7 rund.