347 Shares 6738 views

Co jest AGS filtr „Yandex”?

Wśród najbardziej skutecznych metod tworzenia ruchu w nowoczesnych witrynach – optymalizacja SEO, za pomocą której użytkownicy są przyciągani do portalu ze stron wyszukiwarek, na przykład z "Yandex". Ten rosyjski zasób, prowadzący wyniki wyszukiwania na stronach żądań, w wielu przypadkach dotyczy witryn filtracji za pomocą algorytmu AGS. Jakie są jego cechy? Jak można przezwyciężyć odpowiednie filtrowanie, a tym samym zapewnić wysoką pozycję witryny w rankingu wyszukiwania "Yandex"?


Co to jest filtr AGS?

AGS jest filtrem opracowanym przez ekspertów Yandex przede wszystkim w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa zwiększenia niepożądanego wpływu różnych czynników na wynik przetworzenia zapytania. Za pomocą odpowiedniego filtru system wyszukiwania wchodzi do witryny z listy niewiarygodnych zasobów, po której pozycje w wynikach wyszukiwania są redukowane z powodu zerowania indeksu cytowania – jednego z kluczowych wskaźników mających wpływ na tworzenie ruchu w wyszukiwarce ze stron Yandex.

Do miejsc, na których można nałożyć filtr AGS, można przypisać na przykład te, które sprzedają linki – ale lista czynników, które mogą powodować użycie miejsca blokowania, jest dużo szersza. Ich istotę rozważymy dalej w artykule.

Podczas gdy badamy, w jakich modyfikacjach wprowadzono algorytm wyszukiwarki "Yandex".

Rodzaje filtrów AGS firmy Yandex

Pierwszy filtr tego typu rozpoczął działalność w 2006 roku. Nazywano je AGS-17. Jaki był wybór skrótu AGS? Filtr, którego nazwa jest interesująca dla wielu użytkowników, otrzymał imię odpowiadające klasie broni ręcznej – automatyczny granatnik wyrzutni sztalugi. Być może nazwa ta została wybrana przez Yandex ze względu na chęć narysowania analogii między wyrzutnię granatów jako środka zapewniającego bezpieczeństwo obywateli i filtru AGS jako narzędzia chroniącego ruch internetowy od nieadekwatnych stron internetowych.

Główne cechy rozwiązania AGS-17 odzwierciedlały trendy w rozwoju Internetu, istotne dla danego okresu. Ale z upływem czasu zmieniła się struktura grupy docelowej wielu projektów internetowych, a także zachowania użytkowników. Dlatego specjaliści firmy Yandex opracowali następujący filtr tego typu, który rozpoczął działalność w 2009 r. – AGS-30. Jak zauważyli specjaliści, to rozwiązanie na wiele sposobów przekroczyło filtr AGS-17. Na przykład struktura formuły obliczania niewiarygodnych miejsc, która zawierała około 100 różnych parametrów.

Następnym rozwojem "Yandex" w linii AGS był AGS-40, filtr, który rozpoczął działalność w 2013 roku. Wprowadziła zaktualizowane algorytmy do analizy witryn, które są częścią indeksu cytowania Yandex.

W 2015 r. Pojawiła się nowa wersja filtru – "Minusinsk". Następnie algorytm został zmieniony na "AGS". Filtr otrzymał najprostsze imię, ale wielu specjalistów nazywało to AGS-2015, ponieważ we wrześniu 2015 r. Pojawiła się odpowiednia modyfikacja rozwiązania. Jakie są różnice w wersjach filtra AGS, co do zasady?

Przede wszystkim – liczba parametrów podanych w formule obliczania miejsca słabej jakości. Ogólna zasada, według której każdy filtr AGS "Yandex" działa ogólnie podobnie we wszystkich modyfikacjach odpowiedniego rozwiązania: algorytm sprawdza listę domen o ustalonej częstotliwości, a jeśli którykolwiek z nich jest słabej jakości, to zasób jest wymieniony jako niewiarygodny. Następnie weryfikacja miejsca jest powtarzana, a jeśli jego właściwości uległy poprawie, filtracja jest usuwana z portalu. Prawda, indeksy cytowania nie są przywracane – muszą zostać wznowione i zakłada się, że będzie to obejmować dozwolone metody kształtowania ruchu.

Pomimo istnienia ogólnych zasad działania, funkcjonowanie najnowszych algorytmów z Yandex, filtru Minusinsk i wersji AGS 2015, charakteryzuje się szeregiem cech znacznie różniących się od tych, które mają filtr AGS-17, a także AGS-40.

Jakie są cechy filtra "Minusinsk"?

Rozważany algorytm zoptymalizowano w celu identyfikacji witryn zaangażowanych w promowanie linków SEO. Jeśli takie zasoby zostaną znalezione, Yandex wykonuje ich ranking przez pewien okres czasu – na przykład przez kilka miesięcy. W tym przypadku link SEO to link umieszczony w witrynach, z których użytkownicy zostali przekierowani do promowanego zasobu. Z reguły zostały kupione, a zatem ruch był dostarczany, nawet jeśli zawartość na portalach nie była bardzo wysoka.

Fakt, że witryna znalazła się w odpowiednim filtrze AGS, była dość łatwa do znalezienia: witryna została znacznie skrócona przez ruch i pozycje w wynikach przetwarzania zapytania z Yandex. W tym samym czasie została włączona opcja w interfejsach odpowiedniej wyszukiwarki, której użycie umożliwiło sprawdzenie, czy w portalu zostały zastosowane pewne ograniczenia dotyczące rankingu. Aby usunąć je w przypadku wykrycia, administrator powinien zrezygnować z praktyki wykorzystywania w celu promowania linków SEO. Po algorytmie filtrowania AGS, po ponownym sprawdzeniu miejsca, wykrył ich nieobecność, usunięcie zostało usunięte.

Jakie są cechy filtru AGS-2015?

Najnowszy filtr AGS Yandex jest technologicznym przedłużeniem algorytmu Minusinsk. To oznacza, że witryny promowane są przy użyciu linków SEO. Niemniej jednak, bardziej nowoczesny filtr ma szczególną cechę: może blokować co do zasady wszelkie miejsca, w których ujawnione są odpowiednie narzędzia promocyjne. Jednocześnie zawartość w odpowiednich zasobach może mieć najwyższą jakość.

W rzeczywistości ten algorytm zachęca do korzystania z mechanizmów promocji dla webmasterów, a nie zasadniczo związanych z zakupem linków SEO. Jeśli zostaną znalezione, filtr AGS doda witrynę do listy niewiarygodnych zasobów, a jej indeks cytowania zostanie zresetowany. Mechanizm odblokowywania portalu będzie taki sam, jak w przypadku pracy Minusinsk: konieczne będzie usunięcie linków z witryn sieci Web, a następnie zaczekaj, aż ich nieobecność zostanie wykryty przez filtr AGS.

Więc zbadaliśmy, co jest filtrem AGS w jednej lub w innej modyfikacji. Rozważmy teraz kilka praktycznych niuansów promowania witryn w związku z funkcjonowaniem odpowiednich algorytmów.

Główne powody filtrowania witryn przy użyciu algorytmu AGS

Eksperci identyfikują następujące główne powody, dla których algorytm opracowany przez Yandex powoduje, że witryny z listy tych, których indeksowanie jest resetowane.

Przede wszystkim filtr AGS działa w przypadku, gdy jest oczywiście niewłaściwa jakość, niepowtarzalna treść skopiowana z innych źródeł. Jeśli robot wyszukiwania "Yandex" stwierdzi, że istnieją inne witryny, na których jest umieszczona podobna treść, a ich indeksy są wyższe, informacje na temat administrowanej witryny zostaną sklasyfikowane jako kopia a nie źródło, dzięki czemu witryna z dużym prawdopodobieństwem znajdzie się w filtrze, o którym mowa .

Następnym czynnikiem, który może wpłynąć na działanie filtru z Yandex, jest spam w formie linków. Jeśli zbyt wiele z nich zapewni przejście do witryny – na przykład, jeśli są one zakupione na specjalnej giełdzie, wówczas odpowiedni algorytm może zawierać witrynę z listy portali, której indeksowanie zostało anulowane. Jak zauważyli specjaliści, wiele linków kupionych może nadal istnieć wśród tych, które zapewniają przejście na stronę, ale ich liczba nie powinna przekraczać 10%. Reszta łączy, z kolei, powinna być naturalna.

Innym istotnym czynnikiem, który może mieć wpływ na fakt, że filtr wyszukiwania Yandex AGS będzie działał, jest rozsypanie stron internetowych. Jeśli witryna zawiera zbyt wiele banerów reklamowych, a także linków wychodzących – może przyciągnąć uwagę robota wyszukiwania z witryn analizujących "Yandex". Tak więc odpowiedni algorytm identyfikuje portale, mające na celu jedynie sprzedaż zasobów reklamowych.

Witryna może zostać zablokowana przez Yandex z większym prawdopodobieństwem, jeśli jego nazwa została niedawno zarejestrowana, a jednocześnie ma dość dużą liczbę odwiedzin. W wielu przypadkach statystyki takie oznaczają, że administrator portalu aktywnie angażuje się w ten sam zakup linków. To rzadka sprawa – formowanie naturalnego ruchu na młodym miejscu. W związku z tym, w odniesieniu do ostatnio zarejestrowanych portali o wysokiej frekwencji, może być nadany priorytet. Filtr AGS, identyfikujący ruch poprzez zakupione linki, może zniweczyć cytat portalu.

Następnym czynnikiem, który może spowodować zastosowanie blokady do serwisu jest użycie darmowego hostingu. Również powstawanie znacznego ruchu w takich miejscach może wskazywać na wykorzystanie mechanizmów kupowania linków, ponieważ w wielu przypadkach rejestracja na bezpłatnym hostingu oznacza pragnienie, aby właściciel portalu szybko zarabiał na nie bardzo wysokiej jakości mechanizmach zarabiania. Na przykład – korzystanie z tych samych zakupionych linków. Po znalezieniu witryny o niskiej jakości na bezpłatnym hostingu filtr AGS, jeśli nie ma innych kryteriów wskazujących na wiarygodność witryny, może dodać ją do listy zasobów, których wskaźniki są anulowane.

Wielu ekspertów uważa, że witryny o niewielkim ruchu mogą być uznane za "Yandex" jako potencjalnie zawierające treści o niskiej jakości. O faktu, że jego treść nie jest zbyt interesująca, można wykazać się niską frekwencją portalu.

Najpewniejszym tematem, który może zmartwić wielu webmasterów, jest usunięcie z promowanego portalu filtracji aktywowanej przez ACS.

Na stronach wyspecjalizowanych portali promujących witrynę internetową, blogi dla webmasterów, fora, pojawiają się różne koncepcje, zgodnie z którymi problem można rozwiązać. Powyżej podaliśmy listę głównych czynników, które zdaniem ekspertów wpływają na umieszczenie witryny na liście indeksowanej przez algorytm zerowania Yandex. Dlatego też, decydując się na wyjście z filtru ACS, najpierw trzeba przeanalizować możliwy wpływ odpowiednich czynników.

Poprawa zawartości

Jednym z najbardziej skutecznych metod rozwiązywania tego problemu może być umieszczenie na stronach internetowych unikalnych i ciekawych potencjalnych odbiorców treści. Bardzo dobre filtry AGS, jak zauważają webmasterzy, postrzegają treść bezpośrednio w imieniu administratora portalu – na przykład prezentowane w formie artykułów w formacie blogu. Jeśli nie spotyka się częste kopiowanie materiału z serwisu z innych źródeł, napisz do siebie – filtr AGS z wysokim prawdopodobieństwem oceni stronę jako wiarygodną i nie zmniejszy jej wskaźników.

Zmniejszenie kwoty reklamy

Kolejnym czynnikiem, o którym mowa powyżej, jest brak snu. Aby zmniejszyć wpływ na omawiany filtr, musisz znacznie zmniejszyć ilość reklam na stronach internetowych. Możesz zostawić ten, który najbardziej odzwierciedla potrzeby grup docelowych – czyli banery tematyczne i linki. Należy zatem zrównoważyć stosunek reklamy i treści użytkowników.

Zmniejszenie liczby linków

W odniesieniu do korzystania z ruchu od kupionych linków zaleca się stopniowe zmniejszanie ich liczby. W tym przypadku ma to sens, jak wspomniano powyżej, pozostawić pewien procent odpowiednich linków, dzięki czemu ruch będzie kontynuowany kosztem tego narzędzia. Ale około 90% powinno być naturalne.

Współpraca z serwisem "Yandex"

Problem polega na tym, jak usunąć filtr AGS, można go również rozwiązać w kolejności interakcji z usługą wsparcia wyszukiwarki, która rozwinęła rozważany algorytm. Co więcej, w niektórych przypadkach nie można tego zrobić bez uciekania się do takich struktur – zwłaszcza w przypadku, gdy prace nad poprawą jakości prezentowanej treści w witrynie nie przyniosły rezultatów w zakresie poprawy cytatu portalu.

Jak zauważają eksperci, często zdarza się, że nawet przy minimalnej liczbie zakupionych linków, dużej niepowtarzalności treści i niewielkiej ilości reklam, filtr AGS nie jest usuwany. Jak wyjść z zamka w tym przypadku? Skuteczne metody mogą dotyczyć obsługi "Yandex", która działa pod wspólną nazwą Plato. W wielu przypadkach bot komputerowy odpowiada na listy Plato, ale w odpowiednim czasie osoba znająca prace filtru AGS nadal pozostaje w kontakcie z użytkownikiem.

Warto zauważyć, że użytkownicy często nie bezpośrednio obserwują bezpośrednią zależność od apelu do serwisu pomocy Yandex i zwolnienia terenu z zablokowania AGS. Ale list do Plato, oczywiście, może przyczynić się do rozwiązania problemu – zwłaszcza jeśli wszystkie warunki uznania terenu są jakościowo ustalone.

W każdym razie eksperci radzą przede wszystkim oczekiwać automatycznego usuwania filtru z portalu. Jak sprawdzić ten lub ten zasób dla filtru AGS, omówiliśmy powyżej – ten interfejs jest dostępny bezpośrednio na stronie Yandex i zawsze może być używany w razie potrzeby. Po usunięciu blokady można spodziewać się wzrostu liczby cytatów portalu i zwiększenia natężenia ruchu pochodzących z wyszukiwarek odpowiedniego systemu.

Podsumowanie

Sprawdziliśmy więc filtr Filtra Yandex AGS. Aby sprawdzić, czy portal jest włączony w odpowiedniej blokadzie, można użyć interfejsów Yandex dla webmasterów. Głównymi czynnikami, które mogą powodować filtrowanie witryn, są:

  • Aktywne wykorzystanie kupionych linków do ruchu drogowego – ponad 10% łącznej liczby linków;
  • Niska jakość, niepowtarzalna treść;
  • Rozmycie stron internetowych z banerami reklamowymi i ruchem.

Aby usunąć blokadę ACS, administrator musi przezwyciężyć wpływ odpowiednich czynników. Po – poczekaj, a jeśli wyniki (w postaci rosnącej cytaty, a także ruch z "Yandex") nie pojawiają się, możesz skontaktować się z obsługą odpowiedniej wyszukiwarki.

W ten czy inny sposób AGS-17 lub AGS-40 jest filtrem, niezależnie od jego konkretnej modyfikacji, który ma przede wszystkim poprawić jakość treści w witrynach w rosyjskim segmencie Internetu. Jak zauważono przez wielu ekspertów, jego realizacja jako całości przyczyniła się do rozwoju miejsc w Rosji i stała się ważnym czynnikiem poprawy jakości artykułów obecnych na różnych portalach. Tak, wielu webmasterów może narzekać na nadmierną automatyzację tego filtra, a nie za dużą przejrzystość używanych algorytmów, a raczej długi czas na odblokowanie witryny. W tym celu można znaleźć korzyść z odpowiedniego rozwiązania firmy Yandex – właściciel witryny wystarczy, aby portal spełniał podstawowe kryteria jakościowe, a nawet robota wyszukiwań będzie w stanie, choć nie za szybko, niezawodnie ocenić wysoki stopień przydatności zawartości hostowanej na portalu. W tym sensie automatyzacja danego filtra może być uważana za jedną z zalet algorytmu.