177 Shares 3087 views

Nierafinowany olej słonecznikowy różni się od innych tłuszczów roślinnych

Tłuszcze roślinne – ważny produkt spożywczy, dostarczając ludzkiego witaminy E, fosfolipidy i inne ważne dla przydatnych substancji odpowiedzialnych za metabolizm prawidłowego działania systemu immunologicznego, syntezy hormonów, elastyczność naczyń krwionośnych i odporność na szkodliwe promieniowanie. W jaki sposób cała zawartość pierwiastków śladowych w zużyciu energii oleju zależy od jego wartości.


Słowo „rafinacja” oznacza usunięcie zanieczyszczeń. Powstaje pytanie, czy nie usunąć z produktów naturalnych jego składników, a jeśli tak, to jakie. Innymi słowy, różnica pomiędzy oleju słonecznika z bardzo podobny produkt sprzedawany w takich samych butelkach typu PET, lecz dalej oczyszcza? Rodzaj opakowania i koloru produktu ma nic do powiedzenia. Aby zrozumieć różnicę, trzeba przynajmniej krótko zrozumieć technologię wykorzystywaną w zhirkombinat – firma, na której Marka i butelkowanego oleju słonecznikowego. Jego produkcja została przeprowadzona z wykorzystaniem metod opracowanych przez długi czas.

Prosty, czyste, a stary jest uważany za sposób wytwarzania oleju przez bezpośrednią ekstrakcję. Nasiona słonecznika są ładowane do prasy, tłok śruba jest napędzana, kontrakty towarowe, a oto wynik – produkt zaczął płynąć. Jako odpady są nadal bardzo cennym produktem, który zawiera miąższ jąderka, łuski i, ponownie, olej, który zwykle nazywany chude. Przed, w trakcie i po wojnie, jedli ciasto, teraz w jej ryb.

Metoda bezpośredniego wydobycia jest bardzo dobry, ale ma kilka wad. Po pierwsze, jest to nieekonomiczne, a wydajność wynosi około 30% masy załadowanych surowców, a następnie, w najlepszym przypadku. Główna zawartość tłuszczów roślinnych w zawartości tłuszczu w nasionach i nazywa zależy od odmiany i warunków pogodowych, pod którym dojrzewały słonecznika. Po drugie, prasa jest nie tylko surowe nasiona słonecznika, ale również smażone, która jest gotowana w temperaturze około 110 stopni, a to prowadzi do tego, że ten olej słonecznikowy nie zawiera bardzo użytecznych minerałów, z którym nadal jest konieczne, aby usunąć , Po trzecie, że produkt półka życie gorąco, że zimno wydajność ekstrakcji jest bardzo ograniczona, co nie podoba w handlu. Rid olej słonecznikowy rafinowany od niepożądanych składników może być stosunkowo prostych środków mechanicznych – przez dekantację, odwirowanie i filtrację. Jest to również rafinacji, ale gdy jest przeprowadzenie zawartość składników odżywczych i witamin nie jest zmniejszona.

W następnym etap oczyszczania przeprowadza się przy użyciu gorącej wody. Składniki białkowe, powodujące przedwczesne psucie, osadzają się, że produkt staje się klarowny, przezroczysty. To zbyt nierafinowany olej słonecznikowy. Korzyści z jej stosowania jest nieco zmniejszona w stosunku do surowca. Hydration usuwa nie tylko szkodliwe, ale także kilka użytecznych pierwiastków śladowych, ale ogólnie to leczenie daje optymalny stosunek prezentacji, trwałości, kosztów i wartości odżywczej.

Współczesne intensywne metody produkcji nie pozwalają na utratę cennych produktów zawartych w odpadach. Stosowanie rozpuszczalników organicznych, zwłaszcza sverhochischennogo benzyna wytwarzane lub tłuszczu, które pozostają po posiłku. Wydajność produktu końcowego dochodzi do 99%. Jeśli olej słonecznikowy ma swój własny zapach, a nawet, można powiedzieć, aromat, następnie oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń, tłuszczu roślinnego, bardzo przejrzysty i piękne, prawie całkowicie pozbawione smaku i odwanianą.

Więc, olej słonecznikowy jest sprzedawany w trzech postaciach:

– rafinacji;

– rafinowana i dezodoryzacji;

– rafinowana nedezodorirovannoe.

Każdy z nich jest używany zgodnie z jego przeznaczeniem. Pierwszy – do sałatek, smażenia drugi, trzeci – uniwersalny.