826 Shares 7622 views

Kaszel w nocy u dziecka: jakie to niebezpieczne?

Bardzo często, na przyjęciu w pediatry rodzice skarżą się na kaszel w nocy u dziecka, które boli dziecko i nie pozwala mu spać. Ale w trakcie konsultacji do pediatry ma chorób nierozpoznanych. Lekarz mówi, że wszystko jest normalne. Może lekarz po prostu brakowało obecność choroby?


Kaszel – reakcję ochronną organizmu, które znajdują się w nim za pomocą, na przykład, z zgromadzonego śluzu w drogach oddechowych, a, odpowiednio, a przez patogeny. Dzięki tym „zamachem” czyści oskrzeli, tchawicy i gardła.

Czy zawsze konieczne, aby traktować napadowy kaszel u dziecka w nocy? Po pierwsze, pozwala nam radzić sobie z tymi czynnikami, które powodują jego wygląd. Powstaje on w wyniku pobudzania niektórych receptorów, które są bardzo wrażliwe na pewne bodźce rodzaju, w szczególności do śluzu. Receptory te są znane jako „szybki”. Ale jest „wolna”, które są wrażliwe na procesy zapalne. Wzięte razem, ich interakcja kaszel w nocy u dziecka.

Wszelkie nasilenie kaszlu pojawia się w porze nocnej. Chodzi o to, że nie ma śluzu w nosie i gardle dziecka, że nie można rozwiązać na własną rękę. Prowadzi to do powstawania „korków”, zamykając nosogardła i drażniących „szybko” receptorów, co prowadzi do napadów kaszlu odruch. Rodzice powinni pamiętać, że kaszel w nocy dziecko może wystąpić pod wpływem zbyt suche powietrze w pomieszczeniu.

Wielu powie, że dzieci w popołudniowym kaszel od czasu do czasu, ale w nocy ataki stają się coraz częstsze i bardziej intensywne. Po przebudzeniu się dziecka kaszel się flegmy, chrząka, a wszystko wraca na swoje miejsce. Chodzi o to, że dziecko nie może być w nocy, aby pozbyć się nagromadzonych śluzu, ponieważ pozycja skłonny jest trudne.

Nad nim był tzw fizjologiczny kaszel. W tym przypadku nie ma specyficznego leczenia.

Ale czasami kaszel w nocy, dziecko może być oznaką choroby. W takim przypadku należy natychmiast ustalić jego przyczyny i leczyć je.

Okazuje się, że zjawisko to jest charakterystyczne dla obecności refluksu żołądkowo-jelitowego do żywności, którego istota polega na tym, że treść żołądka z powrotem do przełyku, a nawet w ustach, co powoduje, kaszel. Jeśli dziecko ma taką diagnozę, częstym objawem jest w tym przypadku nawet zgaga.

Jeśli zauważysz, kaszel u dziecka w nocy, konieczne jest, aby znaleźć przyczynę, aby wykluczyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Środki zapobiegawcze w tym przypadku w celu obniżenia temperatury i wilgotności (w przypadku okresie sezonu grzewczego).

Dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy nie można wydać pocieranie piersi, wziąć leki przeciwhistaminowe, jak również dokonać wdychania pary, aby uniknąć gromadzenia się flegmy. Nocą, pożądane jest, aby okresowo zmieniać pozycję ciała dziecka. Czasami wystarczająco podobny do swojego kaszlu nie przeszkadzało.