373 Shares 4821 views

Na jakim kontynencie jest Meksyk. Zabytki Meksyku, zdjęcie

Meksyk jest krajem o bardzo bogatej historii. Ten stan na drodze do stania w obliczu wielu przeszkód. Ale, mimo wszystko, pokonał ich. Meksyk przedstawił planetę z dużą liczbą istotnych osobowości i incydentów, które miały wpływ na ogólny rozwój ludzkości i powstawanie historii. Współczesny człowiek może nie być w pełni pewny kontynentu Meksyku, ale fakt, że był to terytorium tej władzy niegdyś żył legendarną Mają, tutaj wymyślono tequila i pojawił się czekolada, wiedzą wszystko i wszyscy bez wyjątku.

Informacje geograficzne

Przede wszystkim przecież dowiemy się, na jakim kontynencie znajduje się Meksyk. Odpowiedź jest prosta – na kontynencie Ameryki Północnej. Nawiasem mówiąc, pełne imię kraju brzmi jak Stany Zjednoczone w Meksyku. Zatem ten kraj znajduje się w południowej części Ameryki Północnej iw większości Ameryki Środkowej. Na północy państwo sąsiaduje z następującymi państwami Ameryki: Kalifornia, Teksas, Nowy Meksyk i Arizona.

Po południowej i zachodniej stronie państwa Meksyk są myte przez Ocean Spokojny, co tłumaczy fakt, że kontynent jest Meksykiem. Po wschodniej stronie państwo jest płukane przez wody Morza Karaibskiego i Zatokę Meksykańską. Oprócz Ameryki, Aztekowie mają kontakt z Belize i Gwatemala.

Łączna powierzchnia kraju sięga 1972550 kilometrów. A ludność kraju wynosi 124 890 590 osób.

Co to jest Meksyk, to i zatoka

Zatoka Meksykańska nie jest właściwa. Byłoby dużo bardziej poprawne, aby to nazwać morzem. W końcu rozmiar jest niesamowity. Kilka cieśnin oddzielają zatokę od Oceanu Atlantyckiego. Amerykanie nazywają linię brzegową tej zatoki na swoim trzecim wybrzeżu. Na jakim kontynencie jest Zatoka Meksykańska, to nie jest trudne do odgadnięcia – na tym samym co Meksyk.

Ciekawe, że na wschodzie stawu jest wyspa Kuby. Rozdziela Atlantyk i Zatokę.

Christopher Columbus jest pionierem Ameryki. Ale podróżny i nie mogłem sobie wyobrazić, że w pobliżu jest tak ogromny staw. W końcu marynarz przeszedł przez ten olbrzym, okrągły Haiti i Kubę ze wschodu. Pierwszą osobą, która odkryła, że Ameryka ma trzecie wybrzeże to Amerigo Vespucci. W 1497 roku był na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. Następnym badaczem tej części świata był Hernan Cortez, a po niej istnienie zatoki zostało potwierdzone przez Francisco Hernandez de Cordova.

Olmeczy i Aztekowie

Na długo zanim ludzkość dowiedziała się, na jakim kontynencie Meksyk jest włączony, Nowy Świat zamieszkiwał rozwinięta cywilizacja Olmek. Dzisiaj są one wymienione przez masywnych głowic kamiennych stworzonych przez nich. Wynalazkiem hieroglifów i kalendarza należy do tych osób.

Meksyk to nazwa jednego z północnych wędrówek plemion. W końcu imię tego plemienia stanowiło podstawę nazwy całego kraju. Jego przywódca Xolotl został założycielem plemienia Azteków. A później narodowy symbol państwa będzie charakterystycznym znakiem Azteków – orzeł, który siedzi na kaktusie.

Meksykańskie Atrakcje

Pierwszą rzeczą, którą warto zobaczyć w Meksyku, jest jeden z cudów świata – piramida Chichen Itza. Obiekt jest uważany za wizytówkę Jukatanu i główną atrakcję kraju. Inną nazwą piramidy jest Kukulkan. Ma dziewięć kondygnacji i osiąga wysokość 24 metrów. Cztery szerokie klatki schodowe umieszczone na niej prowadzą do świątyni na szczycie Chichen Ittsy. Wejście do świątyni jest ozdobione maską boga Chaaka – patrona deszczu.

Biorąc pod uwagę kontynent Meksyku, jego zabytki są prawdziwym cudem natury. W końcu, gdyby ten kraj znajdował się na Antarktyce lub na jakimś innym kontynencie, być może nie będzie wulkanu Parikutin. Jest to najmłodszy wulkan nie tylko w Meksyku, ale także w całej Ameryce Północnej. Parikutin jest też jedynym gigantem na świecie, którego ewolucja została udokumentowana przez naukowców z jego wyglądu i przed zasypianiem. Możesz znaleźć Parikutin w Michoacan. Co 20 lutego ludność miejscowa świętuje dzień powstania wulkanu. To wakacje próbuje odwiedzić jak najwięcej turystów. Chcą rozważyć unikalny krajobraz księżycowy – martwy, szary i monotonny. Ale młoda roślinność stopniowo ukrywa się pod sobą jako tak cenną przyrodniczą atrakcją Meksyku.

Ciekawe i zabawne

Nie zaskoczysz nikogo, na którym kontynencie znajduje się Meksyk (zdjęcie powyżej), ale możesz intrygować ludzi, mówiąc im, że pierwsza prasa została zastosowana w Meksyku Meksyk. Stało się to w 1539 roku. Ale życie w Meksyku jest niezwykle niebezpieczne, ponieważ metropolia znajduje się w "ogniu", co stanowi niewiarogodnie dużą liczbę trzęsień ziemi i wulkanów.

Uwielbiani przez wielu hodowców psów i zwykłych zwierząt opiekuńczych, pies chihuahua otrzymał swoje imię z powodu jednego stanu meksykańskiego.