231 Shares 7112 views

Filet z kaczki: przepis od babci

Dlaczego więc kucharze docenić kaczkę? Ponieważ charakteryzuje się specyficznym smaku. Kaczka jest pyszne, nawet jeśli jej tylko do smażenia nad ogniem. A jeśli wybrać odpowiednie suplementy do niego, filet z kaczki nie tylko pachnące, ale bardzo łagodny, a nadmiar tłuszczu z nim ogrzewany.


Raz w miejscowości przygotowywaliśmy filety kaczki. Przepis znaleźć w notebooku starej babci. Lubiła gotować więcej piec węglowy. Mamy dostosować przepis na nowoczesnej technologii i zadowoleni goście wspaniały filet z kaczki, smak, które będą wkrótce zapomniane.

Tak, filet z kaczki. Przepis od mojej babci.

Pierwszy kaczka jest czyszczony z piór i „Ustyukov” (jak nazywali awns). Umyte tusza jest bardzo gorąco, a następnie zimną wodą. Odciąć skrzydła, pończochy usunąć skórki. Dla filet z kaczki przepis radzi tylko mięso z piersi, ale wzięliśmy wszystkich, którzy byli w stanie przebić się do kości. To było bardzo smaczne. Plastry wysmarowanej mieszaniny masła z warzyw, sól i pieprz, został wysłany na ruszcie do pieczenia. Okresowo przekazany filet z kaczki pieczone równomiernie. Pracując z grilla, gotowane sos do receptury babci.

Wymieszany bardzo duży, bardzo „zły” korzeń chrzanu. Staraliśmy się trzeć, jak w przepisie, ale tylko łzy. One wyczyszczone jabłka, pokroić w plasterki, gotować przez jakiś czas z masłem. Gotowe jabłko też przeszedł przez blenderze. W osobnej misce wymieszać chrzan, kropli octu, łyżkę miodu, łyżkę soku z cytryny, śmietaną, odrobiną pieprzu i soli. Wynik był dość obfity sos: bierzemy domowymi pochodzące z własnego klasztoru.

Gdy Filety smażyć, pokroić w paski jego piękna, rozłożone na dania z karty. Oni wylewa sosem i udekorować plasterkami jabłek, winogron, wiśni. Taki piękny, obfite, aromatyczne potrawy, aby spróbować jeszcze nie jest to konieczne.

Po smakował to arcydzieło, jesteśmy poważnie ponieść poszukuje coraz to nowe przepisy na gotowanie kaczki. Wszystkie znane (pyszne!), Kaczka z jabłkami i kapustą już nie są atrakcyjne. Chciałem coś bardziej oryginalnego. Aby rozpocząć zatrzymał kaczka z porzeczek i miodu: Nasza rodzina uwielbia słodkie.

Filet z kaczki przepis znajduje się w starej książce kucharskiej, wydawało się oryginalne. Zaczęliśmy.

Aż gotowane smażony filet odroczyć zgodnie z pokrywką, aby utrzymać go ostudzić. Osobno zrobić sos. Cebula smażone na tłuszczu z kaczki, dodać imbir, aby takie same (wzięliśmy w proszku, który jest łatwiejszy), puree czerwonych porzeczek, miodu i brandy. Nie daję proporcje: polegać wyłącznie na swoim smaku. Sól i pieprz, mieszać i gotować podane.

Każdy kawałek filet zanurzone w sosie, ułożone w misce do pieczenia. Pozostały sos wylewa filet, został wysłany do pieca. Choć filet z kaczki w piekarniku osiągnął pełną gotowość, aby zdecydować, jak najlepiej zastosować tę potrawę. Okazało się, że najwłaściwszym dekorować ryż: jego neutralny smak.

Po takich kulinarnych sukcesów musimy ustawić zabytków na innych receptur. Najbardziej podobało mi się przepis, który zaleca się gotować kaczki z pigwy, żurawiny i terminach. Tam już się przydać całą kaczkę tuszy. Mamy nadziewane to obrane figi, pigwy, miód obficie posmarowane mieszaninie sosu sojowego, szyte. W ten sposób, kiedy wyjechaliśmy na kilka godzin, mięso moczone smaki owocowe. Następnie osnowa owinięto w folię i wysyłane w piecu. Doświadczeni ludzie, zaproponowaliśmy, że każdy kilogram kaczki trwa godzinę gotować. Dlatego nasz trehkilogrammovaya tusza pieczony trochę więcej niż trzy godziny. I mamy przygotowany sos. Na patelni, używając tych samych Fat Duck, podsmażyć cebulę, trochę wysłana do żurawiny, miód, sok z cytryny wylewa wszystko dał dusić. Jak tylko masa stała zagęszczania się, usuwa z pożaru mieszane.

Ukończony kaczki wychodzą na talerzu i udekorować żurawiną, pigwa, cytryna, terminach. Już cięcia bezpośrednio w tabeli, hojnie wylewanie porcje Sos żurawinowy.

To danie jest tylko jedną wadę: podczas jedzenia jest trudny do zatrzymania.