880 Shares 3046 views

Ser z robakami casu marzu. Ser ser larwami muchy

Uważa się, że najbardziej niezwykłe i dziwne potrawy przygotowywane są tylko w krajach egzotycznych. Ale to nie jest przypadek. Na przykład we Włoszech, to jest uważane za przysmak ser. Jednak w porównaniu do innych produktów mlecznych, wydaje się tylko kwiaty. Produkt bardziej obrzydliwe – ser z robakami. Nie, on nie jest zepsuty. Jego specjalnie przygotować i jeść z wielką przyjemnością.


Zazwyczaj ludzie nie wahają się rzucić do kosza zgniłego jedzenia, a tym bardziej z żywym „upychanie”. I to zgniły ser spożywany dobrowolne, a nawet pieniądze za to pieniądze. Jednak Ministerstwo Zdrowia ostrzega o jedzeniu tę szczególną delikatność. Ale spójrzmy prawdzie – w porządku.

Możemy zagłębić się w historii

Nie trzeba traktować larwy zwane casu marzu. Kolebką serem – to wyspy Sardynii, który jest częścią Włoch. Wydaje się, że w tym kraju opracował specjalny miłość do fermentowanych specjałów mlecznych. Który pochodzi z tej niezwykłej potrawy, historia milczy. Można tylko przypuszczać, że gdy rolnik przypadkowo pozostawione dojrzewają sery skażone larwami much. Potem było szkoda wyrzucić drogiego produktu, próbował go i reklamowane. Bądź co bądź, ser robaczywy była tradycyjna potrawa z Sardynii, który nie jest przeciwny regale miejscowych, a nawet turystów.

Do produkcji tego przysmaku rolnicy przeprowadzono szereg prac. Wszystko zaczęło się od dojenia owiec i przewozu gotowego produktu. Czas otwarcia migawki jest często uzależniona od czasu przebywania pasterza na polu, bo przysmak produkowany poza jego domu. Warto zauważyć, że ser z larwami muchy ser produkowany wyłącznie dla swojej rodziny. Na sprzedaż rzadko zostały podjęte, a co, jeśli coś będzie. Każdy rolnik nazwał swój produkt „My Cheese” i mógł odróżnić go od innych głów, nie tylko w smaku, ale również w wyglądzie. Wynika to z faktu, że każda rodzina miała szczególny przepis.

Technologia przygotowania

Dziś danie robaczywy dokonane na podstawie ocen sardyński ser pecorino, która jest parzona z mleka owczego. Półwyrób nacięcie produkt i narazić się świeżym powietrzem, gdzie natychmiast zjeżdżają muchy położyć kilka tysięcy jaj. To, co trzeba rolników. Kiedy przyszła ser z robakami zainfekowany wystarczająco, jest on usuwany na półce w sklepie.

Po wykluciu larwy żerują na nieprzygotowanego więcej delikatności i wytwarzają produkty przemiany materii, które przyspieszają proces fermentacji – rozkład tłuszczu. Z powodu przyspieszonego rozpadu tekstury sera staje się bardzo miękki, a to zaczyna płynąć z płynu, który miejscowi zwanego warunkowo łzy. Gotowość jest ustalana na oczy – od stopnia aktywności robaków i ich ilości. W jednej głowicy może być kilka tysięcy!

W tym czasie cały proces trwa średnio trzy miesiące. Gotowy produkt okazuje się naprawdę zgniłe, z wyraźnym aromatem i zielono-brązowym zabarwieniu. Okazuje się, że casu marzu – ser z żywymi larwami, które nie przestają się czołgać podczas jedzenia. To coś dziwnego i popularny sardyński delikatność. To wygląda trochę jak ser, wyprodukowany w Piemoncie. Tylko głowa po depozycji jaj namoczone w mieszaninie białego wina, soku winogronowego oraz miodu. Odbywa się to w celu uniknięcia luk larw.

Trochę much serem

Te małe muchy całkowicie w środku wąskiej ciała osiąga cztery milimetry. Będąc zwinny, są one zwykle znajdują się blisko rybołówstwa, fabryki dymu, sklepów spożywczych i mleczarni. Podczas kojarzenia te muchy leżał od 40 do 120 jaj. I zrobić z świeżej, wędzonej lub solonej żywności: szynka, bekon, ser, jajka, ryby i inne pokarmy, które je przyciągają. Ale casu marzu ludzie od nich i nie ukrywał tego.

Laid jaja są kwitnącej w upale, a wyklute larwy są bardzo opłacalne. Tak więc, można je łatwo występować w stężonym roztworze soli i do trzydziestu godzin w nafcie. Nic dziwnego, że te wytrwałych owady są dystrybuowane na całym świecie.

Szkodliwość sera mucha

Rybołówstwo Tego skrzydlatego owada poniósł znaczne szkody, ponieważ jego populacja jest często po prostu ogromne. Ser lotnego jest czynnikiem sprawczym wszystkich możliwych przenoszących muszycę much (choroby pasożytnicze). Kiedy jej larwy spadają na skórze ludzi pracujących w zakładach spożywczych, powodują ropiejących ran na przedramionach, dłoniach i innych dziedzinach. Wynika to z faktu, że są one wdrażane pod nabłonkiem.

Jeśli robaki wnikają do przewodu pokarmowego, może to doprowadzić do zniszczenia poszczególnych sekcji błony śluzowej, bóle żołądka i choroby tyfusu. Jak można zauważyć, ser ser larw muchy mogą spowodować problemy dla zdrowia. Wszędzie ludzie niszczą owady te wszystkie możliwe środki, ale nie na Sardynii.

Konsekwencje spożywania sera

Ludzie jedzenia sardyńskiej delikatność, narażają się na wielkie niebezpieczeństwo. Co może również powodować takie eksperymenty?

  • reakcje alergiczne.
  • Toksyczne zatrucie.
  • Ból brzucha.
  • Wymioty.
  • Biegunka z krwią.
  • Infekcje jelit, który kończy się uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Trudno nie zgodzić się, że takie konsekwencje – jest to zbyt wysoka cena za kawałek delikatnością. Jednak sami mieszkańcy twierdzą, że przez jedzenie larwy ser musi być żywy, wtedy wszystko będzie dobrze.

Nie należy zmieniać swój umysł do jedzenia? Następnie przykryć oczy, nie twój nos!

Sardyński ser z robakami jest uważany za najbardziej niebezpieczne na świecie. Ale zatrucie – to nie wszystko, co można zrobić larwy. Fakt, że nie poruszają się tylko czołganie, ale skoki. I skaknut są 15 centymetrów wysokości. To prawda w obliczu skrajnego konsumenta. Robaki często ze strachu, nie z chęci specjalnie zaszkodzić. Cokolwiek to było, aby uniknąć uszkodzenia gałki ocznej, zaleca się pokrycie powieki lub nosić specjalne okulary ochronne.

Niezwykły smak sera

W rzeczywistości jest to bardzo trudne do opisania tego, co ma casu marzu smak. Niektórzy mówią, że bardzo delikatny, lepkie, kremową konsystencję, a ten ostatni jest izolowany ostre, gorzkie nuty, trzeci delikatność zbyt ostry i gryzący, jak ogień w ustach. Tych, którzy lubią nietypowe roszczenia jedzenie, które robaczywy danie smakuje jak najzwyklejszym makaronu i sera. Niektórzy mieszkańcy Sardynii szczerze powiedzieć, że ten przysmak nie jest tak smaczne do niego, aby spróbować jeść robaki. Ale gusta są różne, bo każdy ma swoje nawyki żywieniowe.

Ty, z lub bez larw?

Wielu mieszkańców Sardynii jeść ser prosto z larw, ale zawsze wybredne są ludzie. W związku z tym, istnieje kilka sposobów jedzenia robaczywe delikatność. Dzielni zjadacze nosić specjalne okulary, zakryj oczy ręką lub po prostu nie zginać niskiej do stołu.

Aby pozbyć się żywego nadzieniem, zawinięte w kawałek grubej blachy, pozbawiając robaki tlenu. Zaczynają skakać i charakterystyczny trzask zerwania na ścianie papieru. Kiedy wszystko się uspokaja, larwy zostały uznane za martwe, a następnie zaczyna się posiłkiem. Jednak ser z robakami, które są martwe, nie może być stosowane, ponieważ stają się toksyczne.

Wystarczy usunąć tysiąc larw niemożliwe. Dlatego sera pochodzi trudniejsze. Włożyli głowę w plastikowym worku i szczelnie zawiązany. Od brak robaków tlenu opuścić swój dom, możemy tylko strząsnąć nadmiar ludności.

Cechy spożywania posiłków

ser skorupa jeść nie jeść, jeść akceptowane tylko jego część wewnętrzną miękką. Delikatność jest podzielony na małe kawałki, albo odciąć końcówkę. Larwy ser wyjąć miąższ z łyżką i widelcem. Niektórzy mieszkańcy Sardynii wolą zrobić to tradycyjne lokalne ciasta. Z jednej kromce chleba rozmazany sera i innych pokrywą, że robaki nie wskoczył do oczu. Ta niezwykła kolacja zawsze towarzyszy kieliszkiem dobrego czerwonego wina (Cannonau), co ludzie mają również przygotować samemu.

Sera casu marzu: cena i miejsce sprzedaży

Koszt przysmak jest dość wysoka – dwieście dolarów za kilogram. ser robaczywy jest zazwyczaj sprzedawany w szczelnie zamkniętych pojemnikach w małych kawałkach do dwustu gramów. Jednak to nie jest dużo, aby wygładzić sytuację. Po leczeniu smak jest wart około dwóch tysięcy rubli!

Znajdź ser z larwy potrzebują innego spróbować. Wcześniej był oficjalnie zakazany na sprzedaż, ale od 2010 roku danie jeszcze otrzymał tytuł dziedzictwa kulturowego. Uczta sklepy nie jest na sprzedaż, można go znaleźć na rynku lub zlecenia z lokalnymi tu wytwórcy.

Jeśli masz nietypowe preferencje smakowe i zawsze będzie na Sardynii, a następnie wziąć kawałek chleba, i udać się na poszukiwanie casu marzu. Wystarczy pamiętać o zagrożeniach związanych z tym delikatności i zastanów się nad konsekwencjami.