667 Shares 3341 views

Jak i kiedy sadzić petunie w otwartym terenie?

Petunia zasłużenie nosi tytuł „łóżka Queen”. Ta piękna roślina kwitnąca cieszy się dużą popularnością wśród miłości i ogrodników. Jest uprawiana na balkonach, ogrodów, klombów, w wiszących doniczkach i duże garnki. Ogromny wybór odmian i kolorów można stworzyć fantastycznie piękną kompozycję. Sadzonki zasiane kwiaty pod koniec stycznia i na początku lutego, ale kiedy sadzić petunia w otwartym terenie?


Gotowe sadzonki można sadzić w kwietniki w drugiej połowie maja. Potem słońce ogrzewa ziemię dobrze, a rośliny nie zamarzają na nocnych przymrozków. Oczywiście, kwiaty są odporne na niskie temperatury powyżej zera, a nawet mały minus, ale są one termofilowa, więc dla prawidłowego wzrostu i kwitnienia w słońcu i upale naprawdę potrzebuje petunii.

Punktowe sadzonki wielu początkujących Kwiaciarnia wydaje się zbyt skomplikowane. Petunia naprawdę kapryśna aby rozwijać go z nasion, trzeba mieć dobrą okazję. Nie potrzebuje odpowiedniej opieki, dobre oświetlenie, utrzymanie temperatury. Bez niego wszystko tylko nie wzrośnie petunii. Sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu jest częste podlewanie, top dressing nawóz i odcięcie żadnych zwiędłe kwiatostany.

Ponieważ rośnie kwiatów z nasion jest bardzo złożonym procesem, wiele próbują obejść ten proces. Aby to zrobić, kupić gotowe sadzonki podczas sadzenia petunie w otwartym terenie jest czas. Oczywiście, będzie to kosztować więcej, ale te krzewy kwitną wcześnie i są gwarantowane rosną duże i zdrowe. Przed posadzeniem należy przygotować miejsce, musi być otwarty i słoneczny. Jeśli tym łóżku, najlepiej jest sadzić kwiaty na brzegach, jak petunii niewymiarowych, aw środku umieścić coś wyższego.

Kiedy sadzić petunie w otwartym terenie jest już możliwe, trzeba wykopać z ziemi, aby nawóz organiczny. Gleba powinna być na tyle luźna i osuszony, to pomoże uniknąć stagnacji wody. Jeśli planujemy posadzić petunie w doniczkach ogrodzie, należy przygotować podłoże składników odżywczych, tak że nie jest potrzebne składniki odżywcze. Może to być bezsporne, wzięte z ogrodu, torfu i próchnicy, gleba będzie nie tylko pożywne, ale także luźne.

Kiedy sadzić petunie w otwartym terenie – zależy wyłącznie od właściwości klimatycznych regionu, jeśli nie już w kwietniu jest ciepła i nie ma mrozu, możliwe jest lądowanie i potem. Kwitnienie rozpoczyna się w połowie czerwca i trwa do października.

Aby utrzymać atrakcyjny wygląd jest czas, aby wybrać kwiaty i okresowo suche zrobić suplementów mineralnych. Dla atrakcyjnej gęsty krzew trzeba czasu, aby spędzać ściśnięte. Aby to zrobić, należy odciąć szczycie najwyższego od łodygi. Interwencja ta pozwoli na wzrost pędów bocznych i poprawić kwitnienie.

Aby stać się posiadaczem kwitnących klombów, trzeba zrobić dużo wysiłku, aby dbać o swoich podopiecznych, woda je i zrobić opatrunek. Ale wszystkie prace zostaną nagrodzone pięknymi kolorowymi kwiaty, które będą radować oczy przez całe lato, a nawet w połowie jesieni.