480 Shares 2110 views

Co to znaczy "rozproszony w torrent"? Instrukcja dla użytkowników

Wielu internautów często słyszy, że potrzebne pliki można pobrać za pośrednictwem trackerów BitTorrent. O czym mówimy? Co to znaczy "rozproszony w torrent"? Jak mogę pobrać pliki z tego miejsca?


Wszystkie powyższe kwestie dotyczą osób, które po raz pierwszy napotkały potrzebę używania trackerów BitTorrent. W tym artykule opisano, jakie usługi są przeznaczone, jak z nimi pracować.

Istota technologii

Kilka lat temu ludzie nie byli zainteresowani tym, co to znaczy być "rozproszonym w torrent". Aby rozpocząć proces pobierania, wystarczy odnaleźć plik w internecie i kliknąć na link. Teraz użytkownicy mogą pobierać archiwa z dokumentami i obrazami z trackerów BitTorrent. Pliki dostępne do pobrania nie są przechowywane w zasobach internetowych. Są na komputerach innych użytkowników.

W witrynach, w których ludzie pobierają archiwa, są tylko informacje o tym, które urządzenia mogą pobierać muzykę, filmy lub programy narzędziowe. Zasoby sieciowe, na których przechowywane są te informacje, nazywane są trackerami BitTorrent. Torrenty to pliki pobierane przez użytkowników z witryn. Mają mały rozmiar (20-30 KB).

Pliki te zawierają informacje dotyczące skompresowanych archiwów, które użytkownicy chcą pobrać. Aby uzyskać dostęp do nich, musisz zainstalować specjalny program i dowiedzieć się, co to znaczy "być rozpowszechniany w torrent".

Najlepsze narzędzia do pracy z trackerami BitTorrent

Aplikacje uTorrent i BitComet są bardzo popularne. Narzędzia pobierają wymagane archiwa z komputerów innych osób. Podczas tego procesu programy korzystają z informacji dostępnych w plikach torrent.

Pobieranie zostanie przerwane, jeśli na dowolnym komputerze nie ma żądanego archiwum. Plik otrzymany przez użytkownika przez klienta torrent staje się dostępny dla innych osób. Deweloperzy zwracają się do właścicieli komputerów, którzy nie zamykają narzędzia, gdy pojawi się powiadomienie o pomyślnym zakończeniu procesu pobierania. W przeciwnym razie inni użytkownicy utracą dostęp do pliku.

Co to znaczy "rozproszony w torrent"?

Na trackerach BitTorrent jest przeprowadzana ocena uczestników. Im częściej użytkownik dzieli filmy i muzykę, tym więcej punktów dostaje. Jeśli ocena jest niska, archiwum nie jest już pobierane.

Początkujący tracą przypuszczenie, gdy widzą, że w pobliżu pożądanego pliku jest napisany "rozproszony w torrent". Co to oznacza? Dystrybucja to proces pobierania plików przez klientów torrent. Użytkownik może uzyskać archiwum, w którym znajduje się podobny status.

Im większa jest osoba uczestnicząca w dystrybucji, tym szybsza jest szybkość pobierania. Dzieje się tak, ponieważ każdy komputer pobiera niewielką część plików.

Terminy

Uczestnicy procesu zwracają się do osoby, która ma pełną dystrybucję, siedząc. Aby uzyskać ten status, musisz pobrać wszystkie archiwa. Sid rozumie wszystkie niuanse pracy z trackerami BitTorrent i wie, jaki status oznacza "rozproszony w torrent".

Osoba, która przesyła kawałek plików, nazywana jest osobą. Jeśli proces nie obejmuje sid, inni użytkownicy nie będą mogli pobrać wszystkich archiwów. Peerzy są członkami dystrybucji.

Uwzględniono wszystkie główne pytania dotyczące systemu. Użytkownik, który rozumie, co oznacza "hits torrent" oznacza, może przejść bezpośrednio do pracy z aplikacjami.

Praca z BitComet

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu narzędzia otworzy się okno. Użytkownik musi otworzyć sekcję "pliki" i wybrać "create torrent". Zostanie wyświetlony pasek narzędzi z monitami.

Po utworzeniu pliku torrent należy usunąć to zadanie. Następnie należy przesłać obiekt do serwisu i wydać dystrybucję. Kolejność działań opisana jest w zasadach korzystania z trackera BitTorrent.

Użytkownik powinien utworzyć nowy temat z krótkim opisem archiwum, który zostanie opublikowany w sieci. Następnie należy dołączyć plik torrent. Tutaj należy podać ścieżkę do folderu z archiwum. Plik torrent utworzony przez użytkownika musi zostać przesłany. Po wykonaniu testu narzędzie wyświetli się na liście sidov.

Korzystanie z programu μTorrent

Po pobraniu najnowszej wersji aplikacji i dodaniu pakietu Language Pack można kontynuować instalację. Użytkownik musi zapisać crack w folderze z plikiem startowym narzędzia "utorrent.lng". Podczas instalacji programu nie trzeba zmieniać ustawień. Jeśli użytkownik nie potrzebuje reklamowanych produktów, może usunąć oznaczenia z odpowiednich propozycji.

Po zakończeniu procesu instalacji zostanie wyświetlone okno startowe aplikacji. Użytkownik musi otworzyć sekcję "plik" i zastosować link â € ž utworzyć torrentâ € ť.

Pojawi się nowe okno. Tutaj musisz wybrać plik i kliknąć przycisk "utworzyć i zapisać". Potem musisz potwierdzić działanie. Plik torrent zostanie zapisany na komputerze. Pozostaje tylko umieścić go na dowolnym trackerze BitTorrent.

Przesyłanie plików przez torrent klienta

Jeśli użytkownik chce pobrać niektóre archiwum z serwisu, musi zrozumieć co oznacza "rozpowszechniany w torrente". Następnie należy pobrać plik torrent. Okno programu otworzy się automatycznie. W tym celu należy wybrać pliki i folder, aby zapisać pliki do pobrania. Po otrzymaniu potwierdzenia narzędzie pobiera archiwa.

Tymczasem użytkownik może zrozumieć ustawienia programu. Na pasku narzędzi są przyciski, które są odpowiedzialne za zatrzymywanie i kontynuowanie pobierania przez klienta torrent. Główne okno zawiera wszystkie informacje o bieżącym stanie. Użytkownik może zobaczyć całkowitą ilość archiwów, szybkość pobierania i czas, aż proces zostanie zakończony. Aby otworzyć sekcję "pliki", musisz kliknąć dystrybucję i przejść do odpowiedniego łącza.

Na tej stronie użytkownik może włączyć i wyłączyć pobieranie za pomocą menu kontekstowego, a także nadać archiwom wysoki priorytet. W tym przypadku ważne pliki zostaną pobrane najpierw. Jeśli użytkownik kliknie łącze "nie pobieraj", proces zostanie zakończony. Aby je wznowić, musisz przypisać plik o dowolnym priorytecie.

Zalecenia dotyczące korzystania z programów

Należy zauważyć, że w niektórych krajach torrent klientów nie działa. Aby rozwiązać problem, musisz zmienić adres IP komputera osobistego.

Pobieranie plików jest wykonywane w tle. Proces rozruchu nie wymaga znacznych zasobów z komputera. Teraz użytkownik wie, co oznacza "być rozproszony w torrent". Może otworzyć witrynę, wybrać kilka plików do pobrania i kontynuować pracę z innymi narzędziami. Torrent klient pobiera kolejne archiwa.

Nie zaleca się używania programu do zakupu materiałów, które nie są przeznaczone do bezpłatnego pobierania. W przeciwnym razie właściciel komputera stanie się współbracą w pirackich rękach. Jeśli użytkownik chce pozostać w szeregu obywateli, którzy przestrzegają prawa, powinien on pobrać tylko treść prawną.