160 Shares 8212 views

Jak rozpoznać chorobę papryki w szklarniach

Chcąc uzyskać wczesne zbiory warzyw, wielu szklarniach. Ale tutaj o zasadach opieki nad nimi, a większość nie wiedzą o tym, jak zapobiegać różnym chorobom. Jednak wraz z pojawieniem się jakiejś infekcji prawdopodobieństwo, że cieplarnianych kryty, ona uderzyła w miejsca do siedzenia jak najszybciej, to świetnie. W celu zapobiegania chorobom papryki w szklarni, w pierwszej kolejności należy traktować jego ściany, okna, belki, a nawet dezynfekcji ziemi – to jest zapobieganie infekcji.

Ponadto ziarna muszą być trawione przed sadzeniem. W ten sposób można zapobiec wielu grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych zakażeń, które mogą mieć wpływ na rośliny. Do dezynfekcji ciemno purpurowy roztwór nadmanganianu potasu (to jest wykonane w następujący sposób: W zlewce rozpuszcza się w gorącej wodzie 1 g kryształów). Nasiona należy zanurzyć się w niej na około 30 minut, po czym myje się je.

Ale nawet z takim Agregat nie zawsze jest możliwe, aby uniknąć problemów i chorób papryki w szklarniach – nie jest niczym niezwykłym. Tak, zdarza się, że ogrodnicy zauważysz białe plamy na roślinach – jest to pierwsza oznaka macierzystych zgnilizny. Że choroba nie rozprzestrzenia się poprzez szklarni, podlewanie powinno być zatrzymane, aktywnie rozpocząć wietrzenie szklarni usunąć rozwidleniu wszystkie liście i pasierbów Bush i usunięcia płytki nazębnej z tkaniną. Wszystkie uszkodzone obszary muszą być zawsze traktowane roztworem nadmanganianu potasu i traktowane popiołu.

Ponadto, wielu fanów pieprz zaznajomieni z zaburzeniami jak stolbur. Przejawia się to w następujący sposób: listwa gałęzie rozciągają się na liściach, które zaczynają zanikać, istnieje wzór mozaiki, a cierpienie i owoce – są brzydkie i drzewiastych. Jeśli zauważysz oznaki tej choroby papryki w szklarniach, natychmiast wykopać uszkodzonych krzewów i spalić je.

Kolejna infekcja, która dotyka tę roślinę jest zaraza. Można rozpoznać ten typ choroby pieprzu sadzonek, jeśli starannie rozważyć liście i owoce. Pojawiają się brązowo-brązowe plamy, dotknięte pieprzu zaczynają gnić. Podziemny choroba jest trudna, jeśli nasiona nie zostały uprzednio trawione. Chociaż nie jest to konieczne do rozpaczy, często pomaga pozbyć się zarazy natryskiwania specjalne środki. I przyczynia się do rozwoju tej choroby papryki w szklarniach nadmiernej wilgotności w połączeniu z gwałtownym chłodzeniem w nocy.

Ponadto, papryki i mogą mieć wpływ na choroby takie jak na początku na sucho plamienia i brązowe plamienia. Te choroby papryki słodkiej, zdjęcia wyświetlacze, które można zobaczyć powyżej, mogą powodować straty plonu. Konieczne jest zatem, aby monitorować poziom wilgotności i temperatury w szklarni, rośliny przetwarzanie płynu Bordeaux, który pomaga zwalczać wiele infekcji.

Rośliny mogą również wpływać na mszyce i przędziorki. Aby poradzić sobie z nimi jest wystarczające do rozpylania roślin z insektycydów, które degradują (odpowiednie, na przykład, „malation” lub „keltan”).