404 Shares 2396 views

Kolagen hydrożel „Emalan” do szybkiego gojenia ran

Jak stosować lek „Emalan” (hydrożel kolagen)? Instrukcje dotyczące wykorzystania środków wymienionych poniżej. Ponadto, można docenić wskazań do jego stosowania, efekty farmakologiczne i efekty uboczne.


opis skład

Czym jest kolagen hydrożel „Emalan”? Jest to biały lub żółtawy biały galaretowatą masę jednorodnej struktury i zapachu. Jego główne składniki to kolagen, alantoina i dimexide emoksipin. Również w niniejszym preparacie obejmują takie substancje pomocnicze, jak czteroboranu sodu, wodą oczyszczoną, fenonip i fosforan sodu.

Kluczowe właściwości

Co jest niezwykłe kolagen hydrożel „Emalan”? Zgodnie z zaleceniami, oznacza wywiera niedotlenieniu krwi oraz działanie przeciwzapalne, jak również wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i poprawia. W wyniku takiej ekspozycji u ludzi zmniejsza się ból, obrzęk i zaczerwienienie, eliminuje swędzenie i łuszczenie się.

Należy również zauważyć, że hydrożel kolagen „Emalan” zapobiega powstawaniu blizn i zapobiega rozprzestrzenianiu na infekcje.

Działanie substancji czynnych

Skuteczność żelu pod uwagę ze względu na kompozycję. Obecność każdej z substancji, która jest częścią tego leku jest naukowo udowodnione. Wszystkie składniki są „Emalana” koncentrowały się na skutek określonego procesu patologicznego.

Kolagen jest materiałem budowlanym. Jest również aktywnym uczestnikiem w procesie gojenia się ran.

Emoksipin – jest przeciwutleniaczem, który jest zdolny do blokowania negatywnych i szkodliwym działaniem wolnych rodników. Przez zmniejszenie peroksydacji lipidów, substancji przyspiesza gojenie ran i blokuje wszystkie procesy chorobowe.

Alantoina jest substancją zmiękczania warstwy rogowej naskórka i pobudzanie regeneracji tkanki. Struktura rozważanego leku do leczenia ran i problemu skóry jest z substancją znajdującą się w stężeniu 1%.

Dimetylosulfotlenek lub tzw dimexide w stanie przenikać przez błony biologiczne i przez bariery skóry, co znacznie zwiększa wchłanianie substancji miejscowych leków. Należy również zauważyć, że substancja ta wykazuje wyraźne działanie przeciwzapalne. W dermatologicznych praktyka jego stosowania w leczeniu twardziny, czyraki, trądzik, róży i innych chorób.

Efektem zastosowania

Jak działanie „Emalan” lek? Kolagen hydrożel jest zdolny do:

 • aby zatrzymać stan zapalny i wyeliminowania wszystkich objawów klinicznych, w tym zaczerwienienie, obrzęk i tkliwość;
 • usunięcie łuszczenie i świąd;
 • zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji;
 • zapobieganie tworzeniu się blizny.

Nie możemy powiedzieć, że wysoka skuteczność leku w ramach przeglądu, potwierdziły wyniki wielu badań klinicznych. Również okazało się jego działanie w chirurgii plastycznej, a dokładniej w okresie pooperacyjnym do rehabilitacji pacjentów przeniesiono rhino- i odsysanie tłuszczu.

świadectwo

Kolagen hydrożel „Emalan” jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach:

 • do leczenia odleżyn;
 • w nieropiejące obecności bez krwawienia rany różnej etiologii;
 • podczas długich ran niegojących ;
 • do leczenia owrzodzenia troficzne;
 • oparzeń dowolnego pochodzenia (w tym słonecznego, chemicznych, termicznych);
 • dla skóry i dermatoz, jak również do leczenia świądu;
 • z pourazowych i pooperacyjnych ran;
 • Pęknięcia w odbytu;
 • we wszelkich zmian skórnych domowych, zwierząt, owady;
 • do leczenia uszkodzeń błony śluzowej pochwy;
 • ozębnej, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej;
 • Leczenie skojarzone po mechanicznych i chemicznych peelingów i depilacji laserowej;

 • oparzenia i urazy błony śluzowej nosa i wirniki;
 • z trądzikiem i dermatoz akneformnyh, różowy trądzik, łojotok, nużycy;
 • po zabiegach kosmetycznych;
 • aby wyeliminować traumatyczne i pooperacyjne obrzęki i wybroczyny o różnym stopniu nasilenia.

Zakazuje używania

Jakie są przeciwwskazania lek ma „Emalan” (hydrożel kolagen)? Eksperci gości zgłosić, że ograniczenia w stosowaniu tego leku nie mają prawie żadnego. Jest przeciwwskazane w przypadku nietolerancji tylko substancji wchodzących w jego skład.

Jak korzystać?

Przed zastosowaniem hydrożelu kolagenu „Emalan” należy starannie przygotować ranę. Musi ona być wolna od tkanki pozbawionej pomocą antyseptyczny roztwór, a następnie całkowicie wysuszono. Następnie ranę jest wymagane, aby umieścić warstwę leku równomiernie 1-2 mm, daje nieco sucha. Następnie powinien zostać zamknięty za pomocą bandaża. Ta procedura jest zalecana również przeprowadzać kilka razy dziennie (co najmniej 1 raz).

W przypadku oparzeń pierwszego lub drugiego stopnia na uszkodzonej powierzchni hydrożelu „Emalan” są cienkie warstwy, a następnie pozostawiono do wyschnięcia. Procedura ta jest powtarzana co 120 minut przed usunięciem obrzęku i bólu.

Opaska nie jest potrzebny, gdy skóra drobnych urazów.

efekt negatywny

Jakie są skutki uboczne powodują kolagenu hydrożelu „Emalan” (dermatologiczna)? Raport opinie, co jest bardzo rzadkie w ciągu pierwszych kilku minut po zastosowaniu leku do skóry lub błon śluzowych u pacjenta może wystąpić uczucie mrowienia, uczucie ucisku i mrowienie. Takie efekty są od siebie i nie wymagają przerwania środków.

W obecności żelu nadwrażliwości może powodować miejscowe reakcje alergiczne. W tym przypadku, lek należy odstawić.

opinie

Według opinie konsumentów, hydrożel „Emalan” jest bardzo skutecznym środkiem stosując podstawową zasadę, która jest jej częste stosowanie do uszkodzonej powierzchni w małej ilości.

Jeśli chodzi o specjalistów, są przypomnienia, że w trakcie stosowania tego leku u chorych w okresie pooperacyjnym należy koniecznie pamiętać, że to tylko poprawia mikrokrążenie w strefie stosowania. W związku z tym, pożądane jest, aby rozpocząć stosowanie żelu po 5-8 godzin po zabiegu.