587 Shares 6652 views

Jaki jest podłość i zdrada?

Jestem pewien, że wielu zna uczucie wewnętrznej pustki, ból, ból serca, pojawiające się po zdradzie. Jak przetrwać zły okres w życiu? Co jest niedobre? Jak radzić sobie z chęcią odwetu? Nauka o duszy i ludzkich relacji pomaga to zrozumieć.


Łajdactwo – przejawem silnego charakteru i własnej słabości?

Nikt nie rodzi się złoczyńcę, jako taka staje się z powodu wielu czynników: edukacji moralnej, wpływ na ludzi wokół niego, a starcia z zdrady. Jako poszkodowany, wielbiciele ktoś z kręgu, staje się złoczyńcą i zdrajcą.

Co jest niedobre? To, w większym stopniu przejawem ludzkiej słabości, brak pewnych norm moralnych. W zrozumieniu czyny łajdak, przynosząc ból innych i negatywne emocje są czymś przystępne, codziennie. Jednak, gdy złapany w zdradzie, zastępując lub inne działania negatywne, tacy ludzie zwykle wszystkiemu zaprzeczyć. Bo podłość w psychologii jest zbliżona do schizofrenii – jak chorych ludzi, łajdacy nie podejmują normalną, zdrową interakcji ze społeczeństwem.

Większość złoczyńców – słabe osoby korzystające podłość jako obrona i narzędzia, aby pomóc dochodzić do siebie kosztem cierpienia innych członków społeczeństwa. Oni zdradzają nie czując wyrzutów, wyjął z człowieka wszystko, co jest niezbędne dla nich do osiągnięcia swoich celów, realizacji własnych potrzeb.

koncepcje dekodowania

Co jest niedobre? Definicja psychologii i socjologii jest następująca: jest to destrukcyjne dla wspólnych interesów i celów ludzi, mających na celu pokrzywdzenie konkretnej osoby. Poza preferencjami i celami ofiary i łotr mogą być udostępniane narzędzia, rodziny, domu, pracy, wartości i więcej. Język jest także powszechne, a słowa, zwroty, wypowiedziane do disparagement cudzego godności, są uważane za podłość.

Dla kogo jest najbardziej niebezpieczny

Wpływ ten jest szczególnie niebezpieczny dla osób z niską samooceną, cierpią na częste napady depresji. To dlatego, że są one najbardziej narażone na negatywne skutki zdrady i podłości, takich jak samobójstwo.

Jaki jest podłość i zdrada?

Terminy te mają precyzyjnej definicji – to działania jednej osoby, mające na celu poniżenie godności drugiego. Podłość jest działaniem zamierzonym, gdy zdrada może być przypadkowy, akcja jednorazowa, która sama jest następnie zdrajco żal.

potencjalni zdrajcy

Ludzie kiedyś zaufać – „wbić nóż w plecy” Umiłowani, krewni, koledzy i przyjaciele są w najbardziej nieprzewidywalnym momencie Często taka sytuacja wynika z ulotnych pragnień lub emocjonalnego impulsu. Wiele popełniony czyn po próbuje odzyskać dawną wiarygodność, ale to nie jest takie proste. Według statystyk, większość ofiar chociaż wybaczyć ich sprawców, ale nadal w moim sercu nadal trzymać urazę.

Co jest niedobre? Jest to przede wszystkim akt, który niszczy harmonijny związek, który niszczy coś wspólnego, co łączy ofiary i złoczyńcę. Aby uczynić ten negatywny efekt może ktoś wystarczy znać kilka bolesnych ludzkich warunkach, jego preferencji. sytuacje życiowe pomaga pełniej zrozumieć, co jest niedobre.

Przykłady:

  • Jeden z towarzyszy zastępuje swojego partnera, realizując cele egoistyczne – sprawowanie jego urzędu. Wie, gdzie ofiara trzyma ważne dokumenty, których trasa się do pracy. Brock jest robić to, co on nie miał czasu dla określonego czasu w biurze i daje mu pracę jako swój własny. W rezultacie – osoba traci dobrą pozycję, zniechęcony i czuje się bezwartościowy.
  • Po 10 latach małżeństwa, mężczyzna zaczął tracić zainteresowanie jego żoną. Stopniowo jego ostrości włączane do innej kobiety – kolegą (sekretarz, stary przyjacielu). I w pewnym momencie, kuszony, wykonuje akt zdrady. Jego żona dowiaduje się o tym z ust rywala, a całe jej życie zostaje wywrócone „do góry nogami”. Wiarygodność nadal ukochanych znika, a ona zaczyna cierpieć, cierpieć.

Czego nie robić, ofiarą podłego czynu

Cierpienie negatywny wpływ nie powinien brać pochopnych decyzji. Ponadto, nie jest konieczne:

  1. Aby zbudować plan zemsty. Zemsta nie jest mniej destrukcyjne dla wewnętrznego świata człowieka, niż konsekwencje zdrady.
  2. Aby umówić się furia. Nadmierna emocjonalność zajmuje dużą ilość mocy, aby przywrócić i trwa dłużej.
  3. Próbuje dowiedzieć się relacji z prześladowcą. W przypływie gniewu i boli ludzie nie mogą obiektywnie ocenić sytuację, co tylko pogarsza swoją sytuację.

Co jest niedobre? Jest to bezpośredni efekt sprawcy do ofiary. Zaufanie do niewłaściwej osoby, kontakt z nim – to wszystko osłabia czujność ofiary. Nie bądź naiwny, powołując się na fakt, że łotr zmieni, a to się nie powtórzy. Po dokonaniu nieprzyjemny akt raz i uzyskiwanie korzyści z tego, że nie przegap okazji do skorzystania z zaufanie ponownie.

Jak radzić sobie z urazy, złość i chęć zemsty? psychologowie doradzają

Eksperci są zgodni co do jednego: jeśli jesteś ofiarą zdrady, podłego czynu, pierwszą rzeczą do zrobienia – to uspokoić. Co wydarzyło się w Twoim życiu, nie zawsze jest celowe zdrada. Może to być po prostu pomyłka kochasz osobę.

Spokój, samodyscyplina, aby pomóc przezwyciężyć kryzys po podły czyn. W celu pełnego zrozumienia problemu, trzeba:

  • Ponownej oceny sytuacji, w której można znaleźć siebie i sprawcy. Trzeba być w 100% pewien, że to jest naprawdę okrutny drań, a nie ludzie ograniczeni. Okrutny boli ludzi celowo, i cieszyć się nim, a nie tylko daleko może popełnić błąd, przejdź na właściwą drogę.
  • Spróbuj wybaczyć. Tak, to jest przebaczyć sprawcy, zamiast zlopamyatstvovat. Urazy, ukryty w głębi duszy, przynosi tylko negatywne, i wydaje się, że trudniej pryzmach nieważkości duszę.
  • Być w stanie przestawić, zmienić „minus” do „plus”. Jest to skuteczna metoda, która pomaga odzyskać szybko po zdradzie. Niezależnie od siły nie miał negatywnego wpływu, trzeba wiedzieć, że ból i cierpienie to problem wewnętrzny, a nie zewnętrzny, aw odpowiednim czasie wszystko minie. Pomyśl o chleb. Na przykład, jeśli cierpią tak dużo, jeśli się opuścić żonę (męża), a po kilku dniach, dowiesz się, że mają one stać się właścicielem solidnej spuścizny. Więc co zajmuje całą swoją uwagę?

Podłość – to nie tylko negatywny wpływ, który jest używany przez jedną osobę. Obecnie wiele podłość stał credo, więc należy być ostrożnym w kontaktach z nowymi znajomymi.