609 Shares 4235 views

Grigorij Rasputin mógł zakończyć wojnę?

Sekretem jest otoczony przez wszystko, co jest związane z życiem Grigoriya Rasputina. To był wspomagany przez swoją przyjaźń z rodziny królewskiej, okoliczności śmierci, sytuacji politycznej i wysiłki starszych, którzy starali się pojawiać otoczyć obrazu mistyczną aurę.

Grigorij Rasputin był jednym z symboli, w którym siły wrogie imperium rosyjskiego, który starał się go osłabić, obalić i „zepsucie” monarchii Romanowów. W trudnych latach dla kraju i niemieckiego sztabu generalnego i socjaldemokratów i prawie wszystkich partii politycznych rewolucyjnego skrzydła bezskutecznie próbowała wprowadzić do masowej świadomości idei, że analfabeci starzec praktycznie prowadzi kraj, uczy króla klaksonu, a tym samym organizuje orgie, tworząc sekta bicze.

O ile jest to zgodne z rzeczywistością, po tylu latach wiarygodnie ustalić, co niemożliwe, a współcześni tych wydarzeń były bardzo mieszane opinie na ten temat, dlatego powinny być w ocenie starszą osobę, wydaje się polegać wyłącznie na suchych faktach, ignorując dzieł sztuki, głównie stronniczy ,

Kto był Grigorij Rasputin? Jego biografia zaczyna się w 1869 roku, jednak całkiem jasne w tej sprawie nie ma, być może, że wiek dodawał, aby lepiej dopasować obraz, lub, jak mówią, obraz starca. Będąc '21 lat, ożenił się, został ojcem dwóch córek i syna. światopogląd religijny powstał w Gregory w młodości, tak aby zaproponować jakiś wyrafinowany hipokryzję przypisane mu w wielu książkach i filmach. Trudno jednak w umyśle i cel Rasputin nie może odmówić. Pochodzący z głuchej wsi Tobolsk prowincji, wydaje się, postawiła sobie za cel znajomości tyle, iz rodziny cesarskiej, i dopiął swego.

Cel i potwierdzone przez liczne certyfikaty można uznać fakt, że Grigorij Rasputin mógł powstrzymać krew z carewicza Aleksego, pacjent ciężkiej choroby – hemofilii. Bezsporny, a niektóre z jego przewidywaniami, ale nie było około stu, dotyczyły wydarzeń politycznych i okoliczności śmierci, w tym jego własnej. te przepowiednie się spełniły.

Nie ma wątpliwości, że wpływ, który był używany przez Grigorija Rasputina na dworze troski i obaw wielu polityków w Imperium Rosyjskim i poza nią, chociaż może, w rzeczywistości, to nie był tak ambitny, jak się wydawało z zewnątrz. Tak, wielu analfabetów notatki wpisane w sposób losowy, dygnitarze nie były brane pod uwagę. Jednak cesarz i cesarzowa konsultowany ze starym człowiekiem, kiedy chcieli poznać opinię o tej czy innej osoby.

Wydaje się, że była chęć wykazania własnej wagę i znaczenie tego było przyczyną śmierci jest bez wątpienia lepszy człowiek. Jest całkiem prawdopodobne, wersja o udział w morderstwie brytyjskiego wywiadu, o ewentualnym zawarciu pokoju między Niemcami a Rosją. Grigorij Rasputin wielokrotnie mówione na korzyść takiej decyzji, czując, że wojna jest odprowadzanie gospodarkę. Na korzyść tej hipotezy są liczne sprzeczności w zeznaniach księcia Jusupow i Purishkevich z danymi uzyskanymi podczas autopsji.