521 Shares 9863 views

Nieznanym nazwa – Makarov Jewgienij Kirillovich

Rosyjska ziemia jest bogata w światowej sławy artystów. живописец Макаров Евгений Кириллович – едва ли знаком непосвященным в историю искусств людям. Ale malarz Makarov Jewgienij Kirillovich – mało znany niewtajemniczonych w historii sztuki ludzi. Ten człowiek nie zostawił ślad jasny, ale jego obrazy znajdują się w kolekcjach największych rosyjskich muzeów, takich jak Galeria Trzeciakowska. Trudno jest znaleźć nawet portret artysty, choć być może jest on przedstawiany na zdjęciach Rysunek Towarzystwo Szkoły Zachęty Sztuk Pięknych, ale nikt nie może potwierdzić swoją tożsamość.


Biografia Evgeny Makarov

Future artysta urodził się w rodzinie głowy lekarza w mieście prowincji Tbilisi Dusheti 01.12.1842 roku. Dzieciństwo w prowincji Czernihowie. Ukończył kształcenia ogólnego Novgorod-Seversky szkoły. Studiował w Imperial Academy of Arts wraz z Iley Repinym. W latach studiów I otrzymał kilka nagród za realizację programów prawosławnych poddanych „Wskrzeszenie córki Jaira za”, „praca i jego przyjaciół.” Najlepiej znany ze swoich akwarel, prac graficznych.

Przyjaźń z Iley Repinym

Makarov Evgeny był jednym z towarzyszy Ili Repina w studentów. Młodzi artyści często spotkała bliską firmę, a wśród nich Wiktor Wasniecow Ilya Repin, archip kuindży. Choć Eugeniusz mieszkał w Petersburgu, często odwiedzałem w prowincji Czernihowie.

W 1870 roku razem z bratem Repin – Ilya i Wasilija (Conservatory student), artysta Fedorom Vasilevym udał się w podróż wzdłuż Wołgi. Popłynął znajomych wiosłował z Tweru do Saratowa w celu znalezienia wioślarzy, a mianowicie tych, którzy stają się bliskie sercu Ilja Repin. Artysta był wstrząśnięty ciężkiej pracy tych ludzi, a jednocześnie, z zastrzeżeniem jeden z wioślarzy, oglądając je po raz pierwszy, tak że że zdecydowano się malować, urzeczywistniającym życie tych ludzi na płótnie.

Znajomi spędził większość lata w wiosce koło Saratowa, zwany Shiryaevo, co pozostało z domu, w którym żyli. Należał do lokalnej potem żona kupca. Obecnie budynek jest w bardzo złym stanie, ale wisi tablica przypomina o tych wizyt. Макарова Евгения на ней нет. Nawiasem mówiąc, Evgeny Makarov na nim tam. Ale dokument jest znane, że w podróż, brał udział. Lokalne starzy twierdzą, że zostały w intencji władz do stworzenia muzeum w domu, ale sprawa dalej i nie dostać.

Васильеву. Mówi się, że Makarov Evgeny był człowiek spokojny i zrównoważony, i to było całkowitym przeciwieństwem temperamentu humorysta Fedoru Vasilevu. Ale kłopot z tego powodu nie powstają, a wręcz przeciwnie, młodzi ludzie wzajemnie się uzupełniają bardzo dobrze.

Imperial rodzina artysty

Makarov Jewgienij Kirillovich często służył cesarskiej rodzinie rezerwacji, dzięki czemu szkice podróży dla Romanowów.

Jest dobrze znany historykom jego podróż do wielkiego księcia Nikolaem Nikolaevichem Seniora w Turcji, Egipcie i Palestynie. Podróż odbyła się w 1872 roku. Evgeny Makarov został zaproszony do wykonania szkiców podróży, który później stał się ilustracje w książce Dmitri Antonowicz Skalon, historyk i pamiętnikarz, adiutant wielkiego księcia. Książka nazywa się „Podróż na Wschód i Ziemi Świętej”. Szkice artysty zostały po raz pierwszy wygrawerowany na Krzhizhanovsky drzewie, a następnie zaczął się ilustracje do książki.

Podczas wojny rosyjsko-tureckiej w 1877 roku, będąc w apartamencie Aleksandra II, artysta był w gruncie walki ze słynnej bitwy malarza Vasiliem Vereschaginym.

Świecką działalność artysty

Макаров совершил путешествие в Париж, чтобы познакомиться с новейшими способами фаянсовой и фарфоровой росписи. W 1883 roku, Evgeny Makarov się na wycieczkę do Paryża, aby zobaczyć najnowsze sposoby ceramika i porcelana malowanie. fundusze podróży przeznaczono fundusz wspierania artystów.

Makarov Evgeny nauczał w Szkole Rysunkowej Promocji Sztuki w klasie malowania ceramiki, kierując kurs. Społeczeństwo i szkoły zostały stworzone w celu wspierania i promowania utalentowanych artystów.

wystawy

Makarov Jewgienij Kirillovich przedstawił swoje prace na wielu wystawach sztuki drugiej połowy XIX wieku. Jego prace można oglądać w salach Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych, w społeczeństwie wystaw dzieł sztuki w salach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Petersburgu, w All-Rosja wystawie przemysłowej i Sztuki w Moskwie.

W 1884 Makarov Jewgienij Kirillovich zmarł w Petersburgu w wieku 42 lat.