85 Shares 4170 views

Wysypka u noworodka: co robić?

Wysypka u noworodka – dość powszechnym zjawiskiem. Jego skóra jest bardzo delikatna i wrażliwa na bodźce zewnętrzne oraz czynniki wewnętrzne. Czy nie brać niczego albo szybko biec do lekarza, gdy tylko ujrzał okruchy dotyczące wysypki skórne? Powiedzmy sobie!


Zacznijmy od tego, że w pierwszych trzech miesiącach życia, wysypka u noworodka – zjawiskiem częstym i normalnym, to ze względu na zmiany hormonalne. Jest również nazywany „trądzik niemowlęcy.” Na widoku to małe czerwonawe pryszcze na twarzy, głowy, szyi i pleców. Jest to naturalny proces, a lekarz nie musi uciekać.

W żadnym wypadku nie należy wykonać następujące czynności, jeżeli noworodka wysypka hormon:

  • suszony roztwór alkoholu i nadmanganian potasu;
  • Nie stosować antybiotyki i leki Alergia ;
  • Nie podrażniona talk część posypać.

Aby pomóc dziecku może być codziennie kąpiel w wrzącej wody, wentylację i klimatyzację w pomieszczeniu wilgoć w nim. Tylko w przypadku, gdy wysypka obejmuje duże części ciała, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Zazwyczaj w takich przypadkach przepisywane kremu zawierającego ketokonazol.

W wieku trzech miesięcy do jednego i pół roku, wysypka u noworodka może być objawem trądziku „dziecięcym” – tłusty zapalny z czarną kropką w środku. Nie może się obejść bez pediatry – on musi przepisać leczenia i monitorowania wyników.

Wysypki na ciele noworodka może być nieszkodliwe i sudamen i przejaw reakcji alergicznej, a objaw groźnych chorób zakaźnych, takich jak odra, szkarlatyna.

sudamen

Zbyt ciepły i ciasne ubranie, nieprzestrzeganie zasad higieny może prowadzić do kolczastego ciepła – wysypka małych pęcherzyków płynu w fałdach skórnych lub w pachwinie, czasami swędzenie. Aby pokonać taką wysypkę u noworodka jest łatwe – często pozostawiają okruchy bez ubrania, bez jego Kuta, przewietrzyć pomieszczenie i regularnie kąpać dziecko. Świąd usunąć kompres roztworem sody.

alergia pokarmowa

Wprowadzanie pokarmów uzupełniających lub picia karmiącej matki w żywności żywności alergenów może spowodować to, co pojawia się w noworodka wysypka na policzkach. Zwykle przypomina pęcherze z pokrzywy spalić. Jest jedno rozwiązanie – starają się ograniczyć spożycie pokarmów alergeny: mleko krowie, owoce cytrusowe, orzechy, czekoladę i jasne barwy owoców, warzyw i owoców.

zapalenie skóry

Ta reakcja skóry na czynniki zewnętrzne, takie jak proszki do prania, kłaczki i sierść zwierząt. Wybierz pranie dzieci hipoalergiczny proszek.

Jeżeli wysypka na ciele dziecka towarzyszy złe samopoczucie, gorączka, biegunka, gorączka, ból gardła lub; Jeżeli wysypka rozwija się na całym ciele lub pryszcze wyróżnia się płynu – natychmiast skonsultować się z lekarzem! Najprawdopodobniej jest to tylko niektóre z chorób zakaźnych:

  • ospa;
  • różyczka lub gorączka trzydniowa dzieci;
  • szkarlatyna;
  • odra.

W czasie leczenia dziecko musi być odizolowane od innych i stosować leki, które wyznacza się z lekarzem!

Bądź uprzejmy dla zdrowia dziecka i na czas, proszę skontaktować się z kliniką. Zdrowie dla Ciebie i Twojego dziecka!