657 Shares 2718 views

Najbardziej popularne białe wino. Riesling: historia, funkcje, cena

Wraz z Sauvignon Blanc i Chardonnay, wino Riesling jest uważana za jedną z trzech królów białych odmian. W tym artykule, będziemy opowiadać historię hodowli-winorośli. Jego triumfalny pochód przez „Riesling” odmian winogron planety rozpoczęła się na ziemiach Renie. Stopniowo jego winorośli zaczęła przenikać do tych oddalonych od kraju, Niemiec, gdzie klimat jest inny w gorące lato. Co sprawia, Riesling tak popularne? Po pierwsze, jego kwasowość, która pozwala wino dojrzewa i uszlachetnia butelkowana przez dziesięciolecia. Po drugie, bardzo dobrze Riesling charakterystykę terroir – obszar, na którym rosła winorośl. I wreszcie, po trzecie, wino może zmieniać się w zależności od ilości cukru resztkowego z bardzo suchym słodkich. W krajach północnych, takich jak Niemcy, gdzie istnieje realne ryzyko, aby zebrać na koniec sezonu dojrzałych jagód, „Riesling” – prawdziwy ratownik. Wina z tej odmiany pochodzi od dobrego i początku żniw, a od tak zwanego „shpetleze”. Ale powiemy poniżej tych wszystkich zawiłości.


Narodziny odmian

Kto i kiedy przyniósł winorośli „Riesling” – nie jest znana. Pierwsza płyta z winogron nie występuje w kronikach oraz w branży księgowej. Niemcy – ludzie punktualny i wykresy Kattselnbogen z Rüsselsheim (Rheingau), starannie zachowana w archiwum zapis, że w 1435 roku, trzynastego marca do miesiąca ich przodka kupił sześć sadzonek „Riesling”, płacąc 22 szelągów. Mniej niż pięćdziesiąt lat jako odmiany winorośli wymienionej w Alzacji. Dziennik łaciński Herbarium Jerome Bock Listy „Riesling”, wraz z innymi rodzajami winorośli. Jakie były przodkowie tej odmiany? Okaże współczesnej genetyki. Winogrona „Riesling” wywodzi się od konwencjonalnego Traminer, która weszła w związek małżeński z francuską różnych Gouais Blanc, który jest powszechnie określany jako Niemców Weiser Hoynish. Ale teraz te winorośle uprawiane w Austrii, Australii Południowej i Nowej Zelandii – gdzie latem nie jest zagrożona przez suszę i nadmiernego ciepła delikatnych białych jagód.

Jaki jest najlepszy terroir

Riesling wino jest lepsze niż inne, w zależności od klimatu i gleby cech regionu, w którym winorośl rośnie. I nawet pogoda (deszczowa lub odwrotnie, gorące lato) wpływa na jakość napoju. Jaką dziedzinie jest uważany za najlepszy Riesling? Każdy Niemiec powie, że najbardziej autentyczne wino musi być od Yohanisberga. W XVIII wieku, po wojnie wyniszczającej trzydziestoletniej, opat klasztoru benedyktyńskiego Fulda sadzone trzysta tysięcy odmian winorośli «Riesling» opuszczonego terenu wokół klasztoru. Zatem norma została stworzona. Wszyscy winiarze Ren gruntów wyniosła Shloss Yohanisberg. Moda na „Riesling” doprowadziły do tego, że odmiana zaczęła uprawiać w dolinie Mozeli. Klimat jest cieplejsza i dlatego wino jest bardziej elegancki, z nutami kwiatowymi. Więcej południowej Palatynat zgłaszane Riesling smak miodu i brzoskwiń. Dolina Saar urodzenia stylowy, spektakularne wino. Ale najlepsze terroir, jak można by powiedzieć, Burgundów, Grand Cru, to niewielki obszar w Nadrenii-Hesse, zwany Nakenhaym Rottenberg. Red Mica, bliskość wody i południowej klimat daje lokalne wino bezkonkurencyjny smak.

technika produkcji

Ważne jest jednak, niż terroir. Riesling w rękach doświadczonego winiarza – jak miękki wosk pod palcami wykwalifikowanych rzeźbiarza. Z tej klasy można stworzyć niczego. Suche, półwytrawne wino, deser – słodkie osiągnęła ilość cukru resztkowego, czas żniw. I to jest zaczep dla koneserów początkujący napoju. Fakt, że Niemcy są słodsze niż Riesling, tym bardziej uważa się elitą. Dlatego najbardziej prestiżowe wina z tej odmiany jest „Ren Icewine” (wino z lodem). Z tego względu na słodycz Francuzów nie zgodzić. Alsace Riesling bardziej kwaśne. Terminologia English wyraźnie odróżnia wina tego rodzaju suchości. Jeżeli napój jest słodki, to się nazywa „off-drei”. Apt słowo „suchy jak kość» (bone-dry) opisuje napój w smaku, który nie odczuwa słodycz. Semi-dry wine nazywany po prostu "na sucho".

Stopień dojrzałości

Pod względem chłodne i deszczowe niemiecki latem często zdarza się, że trzeba zbierać żniwa dojrzałe. Ale także z zielonych jagód uzyskać dobry Riesling. Jednak najlepsze odmiany tego wino z późnego zbioru. Powinniśmy wiedzieć kilka terminów. „Shpatloze” – późny zbiór, gdy owoc pomarszczone od zimnego nocnego powietrza i fermentacji. Auslese – żniwa wyrwane z dojrzałych winogron. „Birenausleze” – wyselekcjonowanych przejrzałych owoców i uczynić z nich koniecznością. Wreszcie Trockenbeerenauslese. W tym przypadku, Riesling wino pochodzi tylko z dotkniętych botrytis, uvyalennyh do stanu winogron rodzynek. Jest oczywiste, że wartość produktu takiej próbki (produkowany ręcznego przedmiotów) wzrasta.

Stopień ekstrakty wina

Riesling nie tolerują fermentacji. Ponadto, nie może domagać się w beczkach dębowych, podobnie jak innych białych winogron. Ale to dobrze, bo może dorastać w butelkach. Wino, oprócz bogatej bukiet owoców cytrusowych, daje porywający świeże gruszki księżnej i zielone jabłko. Z wiekiem staje się coraz więcej notatek miód. Riesling wino deserowe specjalnego. Rozpoznawalne wysokiej kwasowości neutralizuje cloying, dzięki czemu napój jest doskonale wyważony smak. W bukiecie dla tonów cytrusowych zmieszane z nutami brzoskwini, moreli, białych kwiatów i owoców egzotycznych. W wieku Riesling pojawiają Specjalna – olej – kolor. Może brzmi to niesmaczne, ale sommelier określić benzoesowy smak białego wina jako pozytywny jakości. „Olej” idealnie wbudowane w samą strukturę napoju. Słowa nie mogą przekazać swój wyrafinowany smak.

Austriacki Riesling

Niemiecki wino w ziemi Mozarta nabył swoje własne cechy. Riesling w tym kraju jest uprawiana w dolinach rzek Kamptal, Kremstal i Wachau w Dolnej Austrii. Gleba w tych regionach jest bardzo kamienista, z dużą ilością gnejsy, łupki i granit. W połączeniu z wysoką wilgotnością powietrza i ciepła, która utrzymuje terroir Dunajem wzgórza pozwala rośnie eleganckie wina. Austriacy również użyć bakterie fermentacji Botrytis jagody na gałęziach – tak zwanej „szlachetną pleśnią”. Austriacki Riesling różni się od niemieckich nutami mineralnymi na podniebieniu i bogatym bukietem egzotycznych owoców. Najlepszym terroir w kraju jest uznawany za małej powierzchni Dyurnshtayner Kellerberg. Aby wybrać dobry austriackiej Riesling, nie muszą być duże dokoy. Wybierz butelkę gdzie etykieta jest narysowany jaszczurki i danego słowa „szmaragd” (szmaragdowy). Uznany kult wina z Austrii jest uważany FX Pichler Riesling Smaragd Dursteiner Kellerberg.

Alsace Riesling

Podstawowa różnica pomiędzy tego rodzaju wina jest jej suchość we Francji. Najbardziej udany Riesling terroir – ziemia wokół miasta Ribeauvillé. Cóż, „Grand Cru” to mała poprawka Rozaker, który jest Kommune hunawihr. Tutaj robi doskonałe białe wino wytrawne – „Riesling z winnicy w Saint Unna” (wyprodukowany „dom Trimbah”). Jego znakomity smak jest generowany przez glebach wapiennych skał strumieni. Bukiet Riesling odczuwane są nie tylko owoce i minerałów, ale też słaby zapach dymu. Kolejny klejnot w koronie win z Alzacji Grand Cru jest Kastelberg, w pobliżu miasta Andelain. Ta winnica jest wymieniony w 1064. Teraz produkcja w rękach Mark Kreydenveyssa. Francuzi nie szanują win deserowych – raczej, robią je od innych odmian owocowych. Alzacki Riesling to nie tylko suche – jest „bon-drei”.

Riesling domowy

Odmiany winogron z powodzeniem rośnie rosyjskiej firmy „Fanagoria”. Riesling wylewa sok na ziemi Półwyspu Taman. Klimat jest umiarkowany kontynentalny, a latem – gorętszy niż wymagane przez tego rodzaju wina. Kuban gleby i bliżej do czarnej ziemi, zbyt gruby dla „Riesling”. Jeszcze Fanagoria winiarzy „zaryzykował i wylądował na ziemiach gospodarstw winorośli, importowanych z Austrii. Z należytą starannością, osiągnęli warunki jagód zyskał tyle cukru, ile potrzeba. Pierwszy zbiór był w 2011 roku. On został zużyty do produkcji aysrislinga – „lód”. Ten słodki napój. A ostatnio pojawiła się nowa partia pod nazwą Riesling „Pokoje Reserved”. Napój ten jest lekki kolor słomkowy, z nutą trawy łąka, wapna i słonecznika.

Riesling: cena

Opcja ta nie zależy tylko od marki, ale na pragnieniu sklep, aby uzyskać zysk. Zatem, niemiecka wina w Niemczech może kosztować około dwóch euro. I to samo Riesling w butikach w Moskwie – to około sześćset rubli. W przypadku wyszukiwania, można znaleźć i całkiem znakomity marki. Tak, słynny Riesling Smaragd Durnshteyner „z Austrii będzie kosztować w dziewięć i pół tysiąca rubli.

Jak owinąć shawarma w domu
731 shares 4912 views
Kanapki z serem, jak gotować?
738 shares 9838 views
Jak gotować grzyby na grilla?
884 shares 2616 views